Nowa bramka SMS w sieci Idea

Newsy
Opinie: 17

W dniu 21 sierpnia 2001r. została uruchomiona nowa internetowa bramka SMS, umożliwiająca wysyłanie SMS z http://www.idea.pl do użytkowników sieci Idea. Wygląd nowej bramki SMS jest identyczny w porównaniu z jej poprzednią wersją. Nowa bramka SMS została zbudowana w sposób pozwalający na jej stabilne działanie w warunkach bardzo dużej oglądalności. Ponadto rozszerzona została funkcjonalność nowej bramki SMS.
Funkcjonalność nowej internetowej bramki SMS:

 • możliwość wysłania wiadomości SMS do 640 znaków (4 SMS)

 • możliwość aktywacji i deaktywacji możliwości otrzymywania wiadomości SMS z bramki SMS za pomocą wysłania SMS z odpowiednią komendą

 • podpis (od kogo jest przysłany SMS) - jest to dowolny tekst wpisywany przez nadawcę

 • możliwość definiowania okresu ważności SMS oraz czasu dostarczenia wiadomości do odbiorcy

 • licznik wpisanych (pokazuje ilość znaków pozostałych do wpisania)

Nadawcą wiadomości wysłanej z internetowej bramki SMS jest numer 102.
Komunikaty generowane przez Bramkę SMS:

 • Krótka wiadomość tekstowa została wysłana do odbiorcy - wiadomość została pomyślnie wysłana

 • SMS nie zostanie dostarczony. Odbiorca nie ma aktywnej usługi E-mail SMS STANDARD - odbiorca SMS-a nie ma aktywnej usługi E-mail SMS STANDARD, w celu jej uaktywnienia odbiorca powinien wysłać SMS o treści INTERNET na numer 102

 • Przysługujący odbiorcy limit krótkich wiadomości tekstowych, przesyłanych w ciągu doby został wyczerpany - w ciągu doby możliwe jest wysłanie 10 SMSów na jeden numer MSISDN

 • Wiadomość nie została wysłana. Podany numer telefonu nie działa w sieci IDEA - SMS-y z internetowej Bramki SMS mogą być wysyłane tylko na numery w sieci IDEA

Usługa E-mail SMS STANDARD umożliwia:

 • otrzymywanie wiadomości ze strony internetowej: http://www.idea.pl na telefon Idei

 • wysyłanie SMS z telefonu Idei na dowolne konto e-mail (należy wysłać SMS pod numer 102, wg wzoru:

Aby móc otrzymywać SMS z bramki SMS należy mieć aktywną usługę E-mail SMS STANDARD. Aktywacja usługi odbywa się poprzez wysłanie SMS o treści INTERNET na numer 102. Użytkownik otrzyma SMS zwrotny o treści:
Usluga E-mail SMS STANDARD zostala aktywowana.
Nowością jest możliwość wyłączenia możliwości otrzymywania SMS z internetowej bramki SMS. Wystarczy w tym celu wysłać SMS o treści NIE na numer 102. Użytkownik otrzymuje zwrotnego SMS o treści: 
Mozliwosc otrzymywania SMS z www.idea.pl zostala wylaczona. W celu ponownego uruchomienia tej funkcji, wyslij SMS o tresci INTERNET na 102.
Komenda NIE nie wyłącza całkowicie usługi E-mail SMS STANDARD, wyłącza jedynie możliwość otrzymywania SMS z bramki SMS.
Dotychczasowi użytkownicy usługi E-mail SMS STANDARD mają ją w dalszym ciągu aktywną i nie muszą ponownie jej aktywować.
Usługa E-mail SMS STANDARD nie jest objęta abonamentem. Użytkownik płaci tylko za każdą wysłaną z telefonu komórkowego wiadomość SMS.

Opinie:

Opinie archiwalne (17):

Komentuj

Komentarze / 17

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Gałeś pisze: 2001-08-27 20:30
  Coś podobnie to wyglądają jak w bramce Plusa ... zobaczymy jak będzie działać?
  0
 • Users Avatars Mini
  Jarecki pisze: 2001-08-27 20:39
  No właśnie... Bramka Idei ( w przeciwieństwie do Ery) zawsze miała dużo bajerów. Problem w tym żeby działa!
  0
 • Users Avatars Mini
  Filippo pisze: 2001-08-27 20:48
  Bramka Idei zawsze była zawodna, ciekawe jak będzie tym razem, bramka PLUSa jest mało awaryjna, natomiast nie będe komentował braku możliwości ustawienia godziny w bramce ERY.
  0
 • Users Avatars Mini
  Bartek pisze: 2001-08-27 20:53
  Teraz bramka Idei działa bez problemów, nie przesyła krzaczków jak ktoś napisał sms-a z polskimi literami, tylko przerabia je np. słówko na slowko.
  0
 • Users Avatars Mini
  Marek pisze: 2001-08-27 21:42
  Nie jest prawdą stwierdzenie Filippo, że bramka Idei była zawsze zawodna. Psuć się zaczęła w drugiej połowie ubiegłego roku, kiedy Idea masowo zdobywała rzesze klientów i jak przypuszczam bramka się zatykała. W każdym razie co najmniej do połowy 2000r. działała niezawodnie. A w nowej bramce BARDZO mi brakuje powiadamiania o dostarczeniu - nie ma ani "statusu wysłanych wiadomości" ani powiadomienia przez e-mail. Wielka szkoda. Dlatego jeżeli będzie mi zależało na tym aby wiedzieć czy odbiorca odebrał wiadomość nadal będę używał ICQ.
  0
 • Users Avatars Mini
  ICQ. pisze: 2001-08-27 22:09
  Do Filippo: W bramce Ery juz od dawna mozna ustawiac godzine.
  0
 • Users Avatars Mini
  Ojciec pisze: 2001-08-27 22:32
  Na razie dziala, ze stara ciagle nie moglem sie polaczyc.
  0
 • Users Avatars Mini
  EPS pisze: 2001-08-28 00:31
  W sprawie ERY tych złodziejii. Chciałbym się przyznać do życiowego błędu, otóż 2 lata temu podpisałem z nimi cyrograf , po 2 latach moge powiedzieć, że ceny były, śa i najprawdopodobniej będą drakońsko wysokie!!! Wspominam, czasu kiedy oszczędzać mogłem dzięki wysyłaniu smsów z działających bramek !!! Jednak od kiedy ERA , blokuje wszystkie bramki oprócz Gadu Gadu i swojej strony firmowej, uważam tą sieć jako jedyną w swoim beznadziejnym rozwiązaniu. Widać sieć nie jest zainteresowana nowymi prywatnymi klientami, tylko masówą firmową .......
  0
 • Users Avatars Mini
  dudko pisze: 2001-08-27 23:58
  Zanim jakiś informatyk dopcha się w IDEI do zatwierdzenia czegokolwiek muszą minąć wieki. Ta firma to IDEAlna łażnia publiczna. POP najpopularniejszy system. Wolałem TPSA bo tam wiedziałem ile metrów ma kabel. siemanko
  0
 • Users Avatars Mini
  ZYGI pisze: 2001-08-28 03:04
  Czy ktos zauwazyl, ze te smsy nie dochodza? Mam tel. w idei, wyslalem smsa na niego o 18 i jeszcze nie doszedl! Blazenstwo!
  0
 • Users Avatars Mini
  digimon pisze: 2001-08-28 03:23
  Moze źle wpisałeś numer telefonu na który wysyłasz smsa, mi działa już dobrze od tygodnia, albo ustawiłeś opóźnienie w dostarczeniu. Albo se obczaj ile masz sms-ów już odebranych jak masz za dużo to nie ma chu... na maryśkę żebyś dostał.Najpierw sprawdź dokładnie a potem coś pisz a jak masz inet to se wyśłij raz jeszcze
  0
 • Users Avatars Mini
  digimon pisze: 2001-08-28 03:27
  Przed chwilą wysłałem sam do siebie i po wciśnięciu wyślij usłyszałem ciche pik i co patrze a tu nadawcva 102. Wiem że ciężko przyznać się do lamerstwa ale czasmi trzeba nikt nie jest nieomylny ZYGI sprawdz se swoje telefonidło i spróbuj jeszcze raz a potem coś pisz. pozdrówka dla wszsytkich papak ;-)))))
  0
 • Users Avatars Mini
  pafcio pisze: 2001-08-28 11:38
  jak na razie dziala super, nie mozna miec zadnych uwag.jezeli chodzi o dostarczanie-idzie blyskawicznie
  0
 • Users Avatars Mini
  zecina pisze: 2001-08-28 16:42
  Działa błyskawicznie.Przed chwilą próbowałem.
  0
 • Users Avatars Mini
  elemel pisze: 2001-08-28 14:33
  Mam pytanie dlaczego IDEA upiera się przy tym, że uzytkownik jej sieci aby otrzymywać SMSy z jej bramki, musi mieć uruchomiona usługę eMail-SMS. + czy era tego nie wymagają?
  0
 • Users Avatars Mini
  cro pisze: 2001-08-28 21:19
  no niemożliwe, faktycznie działa i to błyskawicznie. Tylko ten bezsensowny limit 10 sms na dobe, gdyby nie to to byłaby czysta rewelacja.
  0
 • Users Avatars Mini
  artee pisze: 2001-08-29 17:26
  Do elemelka: Aktywacja usługi eMail-SMS przez klienta jest jakby deklaracją, że zgadza się, aby mu ktoś z internetu wysyłał SMS'a. Ci którzy tego nie chcą (a zapewniam, że tacy są)nie aktywują sobie tej usługi, bądź poprzez komendę 'NIE' blokują tę możliwość. SMS wysłany z internetu jest anonimowy (każdy może się podpisać "elemel") i zatruwać życie upatrzonej przez siebie ofierze. Do cro: zwróć proszę uwagę na zapis "w ciągu doby możliwe jest wysłanie 10 SMSów na jeden numer MSISDN" to także zabezpieczenie, aby nie "gnębić" SMS'ami kogoś kogo nie lubimy. Do Dudko: Pracuję w Centertelu w Informatyce - nie zauważyłem aż takiej biurokracji, o której piszesz. Pozdrawiam serdecznie.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: