Nowe ceny w Skype – oficjalny komunikat

Newsy
Żródło: Skype
Opinie: 13
Opinie: 13

Skype ogłosił zapowiadaną wcześniej nową strategię cen. Wkrótce firma zaoferuje prosty, dogodny i co najważniejsze efektywny cenowo sposób połączeń z telefonami stacjonarnymi i komórkowymi Skype Pro. Nowe ceny w Skype to kolejny krok firmy w dążeniu do upowszechnienia rozmów przez Internet.

Zmiana cennika połączeń to pierwszy z kilku zaplanowanych na rok 2007 etapów, efektem których będzie możliwość wyboru spośród prostych w użyciu pakietów do komunikacji przez Internet.

Rezultatem tych zmian będzie między innymi wprowadzenie do oferty abonamentowej Skype Pro, w którym nie ma naliczanej minutowo opłaty za połączenie w SkypeOut, a jedynie opłata za połączenie, niezależnie od czasu jego trwania. Oferta będzie dostępna w Polsce w ciągu kilku najbliższych tygodni, wtedy też firma poda szczegóły dotyczące ceny pakietu. Plan Skype Pro oferować będzie również darmową pocztę głosową, zniżkę na numer SkypeIn i rabaty na sprzęt w sklepie Skype.

Skype Pro będzie dostępny także w poniższych krajach: Australia, Austria, Belgia, Brazylia, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Hong Kong, Irlandia, Włochy, Japonia, Luksemburg, Holandia, Norwegia, Portugalia, Słowenia, Hiszpania, Korea Południowa, Szwecja, Szwajcaria, Tajwan i Wielka Brytania.

Częścią nowej strategii cenowej firmy jest obniżenie opłat za połączenia międzynarodowe. W pierwszej fazie zmiany cen w usłudze SkypeOut, obniżono opłatę za połączenia do Czech, Węgier, Izraela, Luksemburga, Malezji, na Guam i Puerto Rico oraz do amerykańskich stanów Alaska i Hawaje. Dla niektórych z tych krajów oznacza to obniżkę nawet o 65%.

Skype potwierdził także zapowiadane wcześniej wprowadzenie opłaty za połączenie, która naliczana jest jednorazowo za każde połączenie przy pomocy SkypeOut. Opłata za połączenie to 15 gr + VAT.

Obecnie, poprzez Skype użytkownicy mogą wykonywać darmowe połączenia głosowe i video do wszystkich osób korzystających ze Skype, a oprócz tego czatować, przesyłać pliki czy uczestniczyć w Skypecasts – moderowanych dyskusjach w których udział może brać nawet 100 osób. Skype to także szereg płatnych usług, dzięki którym korzystanie ze Skype jest jeszcze prostsze. To SkypeOut – połączenia ze Skype z numerami stacjonarnymi i komórkowymi, SkypeIn – numer, który umożliwia odbieranie połączeń z tradycyjnych telefonów oraz poczta głosowa, czy przekierowanie rozmów.

Skype stara się w jak najlepszy sposób zaspokajać potrzeby liczącej ponad 136 milionów użytkowników społeczności internetowej. Dlatego firma dużo uwagi poświęca współpracy z partnerami produkującymi sprzęt, przy pomocy którego użytkownicy Skype mogą za darmo rozmawiać w domu, w biurze, a nawet będąc w ruchu. Firma ciągle rozwija sieć ponad 50 partnerów, oferujących łącznie 150 produktów certyfikowanych przez Skype.

Opinie:

Opinie archiwalne (13):

Komentuj

Komentarze / 13

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  rollo pisze: 2007-01-19 14:39
  to juz przynajmniej troche wiadomo dlaczego podwyzka jest przed obnizka - poprostu beda 2 plany dla uzywajacych malo i duzo 0 ktore nie powinny sie kanibalizowac !! - dobrze ze Polska jest w strefie skype pro !!! Z tego nalezy sie cieszyc !!
  0
 • Users Avatars Mini
  Żeebro pisze: 2007-01-19 15:33
  Aha! Już to widzę! Na bank cena "za połączenie" będzie tak wysoka, że tylko nielicznie kupią Pro, reszta nadal będzie korzystać z SkypeOuta więc Skype będzie zarabiać więcej - proste...
  0
 • Users Avatars Mini
  adr pisze: 2007-01-19 15:56
  nie kozystam
  0
 • Users Avatars Mini
  Maciek-2 pisze: 2007-01-19 17:03
  to zacznij :] ale ze słownika ort. ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  Piotrek pisze: 2007-01-19 19:16
  @Żeebro: Miesięczna opłata za skype pro będzie wynosić 2€. Opłata za połączenie będzie taka sama jak w skype out. Więcej tu: www.skype.com/products/skypepro/
  0
 • Users Avatars Mini
  kodijak pisze: 2007-01-19 19:50
  To jak to w koncu jest? SkypeOut - rozliczanie minutowe a SkypeOut Pro - abonament 2 eURO i oplata tylko za nawiazanie polaczenia ?
  0
 • Users Avatars Mini
  kodijak pisze: 2007-01-19 19:54
  To jak to w koncu jest? SkypeOut - rozliczanie minutowe a SkypeOut Pro - abonament 2 eURO i oplata tylko za nawiazanie polaczenia ?
  0
 • Users Avatars Mini
  rollo pisze: 2007-01-19 20:37
  tak - wlasnie bedzie dzialac skype pro - rzekomo oczywiscie - na podstawie informacji webowych
  0
 • Users Avatars Mini
  adzik pisze: 2007-01-20 00:16
  ojj spoko ceny poszłu w górę ;/ ten skype ont coś zakręcony...
  0
 • Users Avatars Mini
  Wojtek pisze: 2007-01-20 11:40
  Uzywam SKYPe prywatnie ale w pracy nie chcialbym byc zmuszony z niego korzystac. W 2 frmach w ktorych pracowalem chciano obnizyc koszty i zmusic do korzystania z VOIP ale niesposob bylo sie czasami dogadac (mimo odrebnego pasma netu). Nie ma nic gorszego niz zle zrozumiec klienta bo jakosc polaczenia nie zawsze jest dobra. Dostawcy uslugi tlumaczyli to jakas 'replikacja' ktora miala miejsce co godzine itp. SKYPE jest o.k. ale jako komunikator prywatnie lub ewentualnie wewnatrz organizacji.
  0
 • Users Avatars Mini
  luk pisze: 2007-01-21 13:21
  czy mozecie powiedziec ile kosztuje min pol na tel stacjonarny a ile na kom w polsce i czy jest naliczanie sekundowe? pozd.
  0
 • Users Avatars Mini
  blobi pisze: 2007-01-21 15:01
  Opłaci się tylko osobom które korzystają ze skype więcej niż około 200 minut miesięcznie - dla reszty standard będzie bardziej opłacalny :)
  0
 • Users Avatars Mini
  blobi pisze: 2007-01-21 15:05
  poprawka: po podwyżkach - około 100 minut kosztuje 2euro.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: