Nowe serwisy SMS w Idei

Newsy
Żródło: Idea
Opinie: 11

W Idei dostępne jest 7 nowych serwisów SMS: Przelot SMS, konkurs Gra, serwis ISO, konkurs Cyfry+ i Nokii, Hot News Cyfry+, TVN24 w Internecie, Wyścig SMS.

PRZELOT SMS
W Idei funkcjonuje nowy serwis informacyjny Przelot SMS, umożliwiający abonentom uzyskiwanie za pomocą wiadomości SMS, informacji o wybranych połączeniach lotniczych między większością światowych portów lotniczych a portami na terenie RP. System przesyła informacje zarówno o najbliższych rejsach jak i lotach według wybranej przez użytkownika daty. Dodatkowo możliwe jest uzyskiwanie informacji o najbardziej atrakcyjnych połączeniach (jeżeli możliwe będzie dokonanie na nie rezerwacji) lub informacji o biletach rejsowych (jeżeli połączenia na warunkach promocyjnych nie będą dostępne).
Abonent, chcący uzyskać informację o interesującym go locie, powinien wysłać SMS pod numer 7117 (koszt 1 PLN netto) w treści zawierający pytanie według poniższego schematu: LOT PORT_ODLOTU PORT_PRZYLOTU GGMM DDMMRR (gdzie GGMM oznacza godzinę i minuty, a DDMMRR odpowiednio dzień, miesiąc i rok).
Na tak zadane pytanie Użytkownik otrzyma w odpowiedzi informacje o interesujących go lotach w danym dniu od podanej godziny orzaz adres strony www i numer telefonu, pod którym można dokonać rezerwacji. W przypadku niepodania daty lub godziny informacje będą dotyczyły najbliższych odlotów.

SERWIS GRA
Serwis GRA jest konkursem, w którym abonenci odpowiadają na pytania drukowane na łamach dziennika Przegląd Sportowy. Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w konkursie powinni wysłać SMS pod numer 7192 (koszt 1 PLN netto) o treści GRA X gdzie X identyfikuje poprawną odpowiedź na pytanie konkursowe.
W odpowiedzi użytkownik otrzyma SMS o treści: 'Dziekujemy za udzial w konkursie. Czytaj Przeglad Sportowy.'
Na każdy SMS zawierający nieprawidłową treść system odeśle użytkownikowi SMS z informacją o błędnej treści SMS. Regulamin konkursu dostępny jest na stronach: www.sports.pl lub www.planetasms.pl Reklamacje należy kierować w formie pisemnej na adres: Axel Springer Kontakt Sp. z o. o.; Al. Jerozolimskie 181; 02-222 Warszawa z dopiskiem GRA lub elektronicznie na adres: planeta@askontakt.pl Serwis będzie działał od 03.09 do 31.12.2002 r.

ISO SMS
3.09.br. został uruchomiony serwis ISO SMS. Serwis jest konkursem, w którym uczestnicy odpowiadają na pytania zadawane w dzienniku Puls Biznesu, podając w treści SMS jedną z możliwych odpowiedzi. Osoby chcące wziąć udział w konkursie wysyłają SMS pod numer 7292 (koszt 2 PLN netto) o treści: ISO X gdzie X oznacza cyfrę identyfikującą poprawną odpowiedź.
W odpowiedzi Abonent otrzyma SMS zwrotny o treści: 'Dziekujemy za udzial w konkursie Pulsu Biznesu. Zyczymy powodzenia w losowaniu nagrod. Zwyciezcow powiadomimy telefonicznie.'
Na każdy SMS zawierający nieprawidłową treść system odeśle użytkownikowi SMS z informacją o błędnym formacie zamówienia. Regulamin konkursu dostępny jest na stronach: www.pb.pl lub www.planetasms.pl Serwis będzie działał do 15.11.2002 r. Reklamacje należy kierować w formie pisemnej na adres: Axel Springer Kontakt Sp. z o. o.; Al. Jerozolimskie 181; 02-222 Warszawa z dopiskiem ISO lub elektronicznie na adres: planeta@askontakt.pl

KONKURS CYFRY+ I NOKII
Od 09 do 28.09.br. działa nowy serwis przeznaczony dla abonentów platformy cyfrowej CYFRA+. Serwis jest konkursem wiedzy, polegającym na przesyłaniu odpowiedzi na pytania zadawane codziennie, o godzinie 10.00 rano, w odpowiedniej sekcji CYFRA+Pogoda i CYFRA+Info. Wszystkie pytania opatrzone są kolejno numerami a odpowiedzi na nie literami A, B lub C.
Abonent, chcący wziąć udział w konkursie powinien wysłać SMS pod numer 7605 (koszt PLN netto) o treści: NOKIA numer odpowiedzi np. NOKIA 1A
W odpowiedzi użytkownik uzyska SMS o treści: 'CYFRA+. Dziekujemy za udzial w konkursie NOKIA'
Reklamacje należy składać w terminie 14 dni od daty zakończenia konkursu pod adres: Canal+ Cyfrowy Sp. z o. o.; Ul. Kawalerii 5; 00-468 Warszawa. Szczegóły o konkursie, jego zasadach i nagrodach w CYFRA+Pogoda dostępnym na 87 kanale platformy cyfrowej CYFRA+, w CYFRA+Info dostępnym na 15 kanale i w teletekście CANAL+.

HOT NEWS
Od 09.09 do 04.10.br. działa nowy konkurs SMS-owy HOT NEWS. Przeznaczony jest on dla widzów programów telewizyjnych platformy CYFRA+. Serwis polega na przesyłaniu odpowiedzi na pytanie "W jaką postać wcielamy się w grze Desert Storm?". Wszelkie informacje o konkursie, jego zasadach i nagrodach przedstawiane są w końcowej części audycji "HOT NEWS 9" nadawanego w kanale MINIMAX.
Abonent, chcący wziąć udział w konkursie powinien wysłać SMS pod numer 7605 (koszt 6 PLN netto) w treści zawierający odpowiedź na pytanie: "W jaką postać wcielamy się w grze Desert Storm?", gdzie możliwe są następujące odpowiedzi: zolnierza, najemnika, inzyniera
Format SMS użytkownika PUSTYNIA numer odpowiedzi.
W odpowiedzi użytkownik otrzyma SMS treści: 'CYFRA+. Dziekujemy za udzial w konkursie HOT NEWS'.
Reklamacje należy składać w terminie 14 dni od daty zakończenia konkursu pod adres: Canal+ Cyfrowy Sp. z o. o.; Ul. Kawalerii 5; 00-468 Warszawa.

TVN 24 W INTERNECIE
Nowa usługa TVN 24 w Internecie umożliwia aktywującym ją abonentom dostęp do przekazywanego na żywo w Internecie programu TVN24. W celu aktywacji należy przesłać SMS o treści TVN24 na odpowiedni (w zależności od okresu na jaki usługa ma być uruchomiona) numer:
* 7183 (koszt 1 PLN netto) - uprawnia do odbioru programu przez jeden dzień
* 7583 (koszt 5 PLN netto) - uprawnia do odbioru programu przez jeden tydzień
* 7983 (koszt 9 PLN netto) - uprawnia do odbioru programu przez dwa tygodnie
W odpowiedzi użytkownik otrzyma SMS zawierający w swojej treści parametry dostępowe - login i hasło, niezbędne do korzystania z usługi.
Wykupiony czas korzystania z usługi jest sumą czasów sesji, co oznacza, że zamknięcie okna z Programem zatrzyma odliczanie pozostałego czasu. W przypadku, kiedy abonent zapomni swojego loginu i hasła powinien wysłać pod numer 7083 (kosz 0,50 PLN netto) SMS o treści TVN24
Wysłanie SMS pod numer 7083 o treści TVN24 NOWE_HASŁO spowoduje zmianę starego hasła i odesłanie abonentowi nowego.
Serwis działa od 3.06.2002 r. do odwołania. Szczegółowe informacje w portalu ONET.PL i na antenie TVN24.

WYŚCIG SMS
Od 1.08.br.działa nowy serwis WYŚCIG SMS. Serwis jest multimedialna grą planszową dostępną na platformie cyfrowej CYFRA+, której celem jest przesuwanie po planszy pionów trzech drużyn Czerwonej, Niebieskiej i Zielonej. Każdy użytkownik chcący wziąć udział w Grze powinien wysłać SMS pod numer 7605 (koszt 6 PLN netto) o treści CZERWONA lub NIEBIESKA lub ZIELONA
W odpowiedzi otrzyma SMS zwrotny o treści: 'CYFRA+: Twoje zgloszenie zostalo przyjete. Od tej chwili nalezysz do druzyzny "nazwa_druzyny"
Ponowne wysłanie SMS rejestrującego do innej drużyny, przez gracza, który jest już zarejestrowany spowoduje wypisanie z drużyny dotychczasowej i zapisanie go do innej.
Na każdy SMS przerejestrowujący abonent otrzyma SMS zwrotny o treści: 'CYFRA+:Przerejestrowales sie do druzyny "nazwa druzyny"
W trakcie trwania Gry uczestnik może dokonać trzech takich zmian. Po wyczerpaniu limitu przerejestrowań otrzyma SMS o treści: 'CYFRA+:Osiagnales limit mozliwych przerejestrowan!'
Abonenci, którzy chcą zagłosować na wybraną drużynę powinni wysłać SMS pod numer 7205 (koszt 2 PLN netto) o treści: DC lub DN lub DZ.
W odpowiedzi otrzymają SMS zwrotny o treści: 'CYFRA+:Twoj glos na druzyne "nazwa druzyny" zostal przyjety.'
Uwaga: Aby zagłosować na drużynę nie trzeba być zarejestrowanym jako jej członek. W przypadku wysłania SMS o błędnej treści użytkownik otrzyma SMS zwrotny o treści: 'SMS, ktory zostal przyslany pod numer 7x05, zawiera nierozpoznane polecenie. Sprobuj jeszcze raz
gdzie x oznacza 6 lub 2 w zależności od taryfy.'
Reklamacje w formie pisemnej należy składać w terminie 14 dni od daty zakończenia usługi pod adres: Canal+ Cyfrowy Sp. z o. o.; Ul. Kawalerii 5; 00-468 Warszawa.
Szczegółowe informacje na temat Gry oraz lista nagród przedstawiane są na antenie w Magazynie+, w CYFRA+ Info i w teletekście CANAL+.

ZMIANA NUMERU SERWISÓW
Serwisy "Rozkłady jazdy komunikacji miejskiej" i "SMS-owe bilety komunikacji miejskiej", które do tej pory dostępne były na numerze 7009 z dniem 05.09.2002 będą dostępne na nowym numerze 7003.

Opinie:

Opinie archiwalne (11):

Komentuj

Komentarze / 11

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: