Nowe systemy bezpieczeństwa sieci Nokia IP350 i IP380

Newsy
Żródło: Nokia
Opinie: 8

Nokia poinformowała o powiększeniu rodziny wysokowydajnych systemów zabezpieczenia sieci o urządzenia IP350 i IP380. Biorąc pod uwagę potrzeby małych i średnich firm, Nokia oferuje systemy w postaci jednego modułu o wysokości 1U, zawierające znacznie udoskonalony system wirtualnych sieci prywatnych (VPN), firewall i zabezpieczenie przed niepowołanym dostępem. Ułatwione zostało tez serwisowanie urządzeń. 

 


Opracowane wspólnie z partnerami Nokii w dziedzinie bezpieczeństwa, IP350 I IP380 są zoptymalizowane pod katem współpracy z oprogramowaniem firmy Check Point Software Technologies, wiodącym producentem rozwiązań firewall i VPN następnej generacji. Systemy Nokii, łącząc rozwiązania VPN-1/FireWall-1 i zapewniając najwyższy stopień bezpieczeństwa oraz niezawodności, uzyskały certyfikat „Secured by Check Point". Alternatywnie, IP350 i IP380 mogą być wykorzystane jako skuteczne zabezpieczenia przed niepowołanym dostępem – razem z zainstalowanym oprogramowaniem RealSecurity firmy Internet Security Systems (ISS).

„Rodzina produktów kolejnej generacji Nokia IP300 łączy w sobie najlepsze cechy wcześniejszych platform Nokii i wyznacza nowy standard dla małych i średnich przedsiębiorstw" – powiedział Dan MacDonald, wiceprezes ds. zarządzania produktami i marketingu w Nokia Internet Communications. „W przeciwieństwie do produktów konkurencyjnych, które koncentrują się na pojedynczych aspektach bezpieczeństwa firmy, Nokia IP350 i IP380 stanowią kompletna, elastyczna platformę bezpieczeństwa, która cechuje skalowalność oraz łatwość i szybkość serwisowania."

Wykorzystując w pełni wydajność technologii opracowanej wspólnie przez Nokie i Check Point, IP350 i IP380 zapewniają przepustowość FireWall-1 odpowiednio na poziomie 400 i 600 Mb/s. W przypadku komunikacji w sieciach VPN, urządzenie IP350 zapewnia przepustowość 3DES VPN-1 na poziomie 60 Mb/s przy wykorzystaniu wbudowanego układu szyfrującego, zaś IP380 bez żadnych modyfikacji – 90 Mb/s. Po wyposażeniu IP380 w opcjonalny akcelerator szyfrowania w postaci dodatkowej karty możliwe jest uzyskanie przepustowości VPN-1 do 130 Mb/s. Szybkie i o niewielkich wymiarach urządzenie Nokia IP380 zapewnia niezrównana wydajność w rzeczywistych warunkach złożonego ruchu w sieci.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni, ze Nokia wprowadziła do oferty nowe systemy IP350 i IP380" – powiedział Asheem Chandna, wiceprezes ds. rozwoju i zarządzania produktami w Check Point Software Technologies. „Nowe produkty z rodziny Nokia IP300, wyposażone w VPN-1 i FireWall-1 autorstwa Check Point, zapewniają małym i średnim klientom biznesowym skalowalną i wszechstronną platformę bezpieczeństwa sieciowego na najwyższym poziomie."

„Wszechstronność Nokia IP350 i IP 380 umożliwia także zastosowanie ich w roli dedykowanych platform chroniących przed niepowołanym dostępem. Nokia IP350 i IP380 oferują w połączeniu z nasza sprawdzona technologia RealSecurity niezrównany poziom zabezpieczenia przed niepowołanym dostępem, który spełnia oczekiwania fachowców zajmujących się bezpieczeństwem sieci zarówno pod względem skuteczności, jak i stosunku ceny do wartości" – powiedział Steve Gant, wiceprezes ds. Solutions Management and Business Development w Internet Security Systems.

„Systemy Nokia IP są od roku standardowym rozwiązaniem w zakresie bezpieczeństwa w Countrywide Home Loans" – powiedział Mike Cunningham, wiceprezes ds. infrastruktury w Countrywide Home Loans. „Obecnie testujemy nowe urządzenia IP350 oraz IP380 i jesteśmy bardzo zadowoleni z ich ceny, dostępności wielu interfejsów oraz łatwości użytkowania, której oczekujemy od wszystkich produktów Nokii związanych z bezpieczeństwem."

Stosując urządzenia Nokia IP350 i IP380 użytkownicy mogą dodatkowo wykorzystywać cztery zintegrowane i w pełni rutowalne porty ethernetowe lub rozbudować system o maksymalnie dwa opcjonalne gniazda z dwuportowymi kartami ethernetowymi lub szeregowymi kartami WAN.

Oba systemy wyposażone są w najnowszy dedykowany system operacyjny IPSO z obsługą wirtualnych sieci LAN (VLAN), zdolny do przyjmowania i generowania znacznikowanych pakietów 802.1q VLAN. Ta cecha może być istotna dla wszystkich użytkowników, którzy chcieliby, aby siec VLAN segmentowała i kierowała ruch międzywydziałowy lub miedzyoddziałowy do wspólnej infrastruktury bezpieczeństwa. Dodatkowym uzupełnieniem Nokia IP350 i IP380 jest Nokia Horizon Manager 1.2, dedykowane narzędzie do zarządzania bezpieczeństwem w sieci. Umożliwia ono szybkie uruchomienie i utrzymanie dbając o bezpieczeństwo całej sieci.

Nokia IP350 i IP380 są dostępne w sprzedaży na całym świecie z wyjątkiem Japonii, gdzie pojawi się pod koniec roku.

Opinie:

Opinie archiwalne (8):

Komentuj

Komentarze / 8

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  adminek pisze: 2002-09-05 13:38
  Wydaje mi się to być dobrym pomysłem
  0
 • Users Avatars Mini
  madzer pisze: 2002-09-05 14:49
  adminek powaznie???????????????????
  0
 • Users Avatars Mini
  Mr_Moko pisze: 2002-09-05 15:54
  adninek cosik musi wiedziec o tym !?
  0
 • Users Avatars Mini
  marek pisze: 2002-09-05 17:00
  sadzac po ilosci newsow chyba nie wszyscy kapuja o co idzie:)
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2002-09-06 09:59
  madzer, adminek czasami zaskakuje nas przeblyskami swojej wiedzy, ale tylko czasami bo wiedzy mam malo! ******** m.kubiczek nalezy przeczytac te male czarne literki pod tytulem i bedziesz wiedzial co napisac, jezeli oczywisci to zrozumiesz, no chyba ze juz bedzie tak strasznie zle z toba, to moze ktos starszy Ci wytlumaczy! Powodzenia!
  0
 • Users Avatars Mini
  jkac pisze: 2002-09-06 19:26
  Z wyjatkiem Japonii? Czyzbysmy byli w czyms szybsi od nas? Czy w domysle jest "i Polski, gdzie nie bedzie wcale"?
  0
 • Users Avatars Mini
  dziobek pisze: 2002-09-07 19:00
  """""są dostępne w sprzedaży na całym świecie z wyjątkiem Japonii, gdzie pojawi się pod koniec roku. """" huh w japoni nie ma :D dziwie sie czemu...
  0
 • Users Avatars Mini
  _CISCO_ pisze: 2002-09-08 02:34
  Mam jeszcze miejsce w 19 calowej szafie. Może sobię kupie ze dwie sztuki :P
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: