Nowe technologie w sieci Era - komunikat

Newsy
Żródło: Era
Opinie: 5

Podczas Krajowego Sympozjum Telekomunikacji operator sieci Era zaprezentował najnowsze, rewolucyjne rozwiązanie dla rynku telefonii komórkowej w Polsce i na Świecie. 
Wychodząc na przeciw wymaganiom swoich abonentów, operator sieci Era, nieustannie wprowadza w życie nowoczesne usługi, które ułatwią i usprawniają życie klientom. Podczas konferencji KST, po raz pierwszy w Polsce zostanie przeprowadzona rozmowa telefoniczna poprzez sieć komórkową trzeciej generacji - UMTS. 
Przy współpracy firm Era oraz Siemens został przygotowany pokaz UMTS, w oparciu o system zainstalowany w sieci Era. 

Jest to pierwsza działająca tego typu instalacja w Polsce.
Na stoisku Ery można zobaczyć działające terminale UMTS firmy NEC, współpracujące z urządzeniami sieciowymi firmy Siemens.
Dodatkowo Era prezentuje prototypy telefonów komórkowych najbliższej przyszłości oraz stacje bazowe UMTS firm Alcatel i Siemens. Przez cały czas trwania targów można porozmawiać ze specjalistami na temat tajników systemu komórkowego UMTS.

Począwszy od jesieni 2001 roku Era planuje przeprowadzić testy systemów UMTS od kilku znaczących dostawców telekomunikacyjnych. Testy wykonywane są przy użyciu częstotliwości, użyczonej przez URT i Ministerstwo Transportu i potrwają do końca drugiego kwartału roku 2002.
Era jako posiadacz licencji na sieć komórkową UMTS, zobligowana jest wymogami licencji do uruchomienia nowych usług pomiędzy 1.01.2003 a 1.01.2004 i zapewnienia usług dla minimum 20% populacji kraju.
Po raz kolejny Era udowadnia, że jest liderem we wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych nie tylko w Polsce, ale także w całej Europie Środkowo-Wschodniej.
Sieć Era rozpoczęła swoją komercyjną działalność w 1996 roku. W ciągu 5 lat firma zdobyła zaufanie ponad 3 300 000 klientów i osiągnęła status największego operatora telefonii cyfrowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Sukces młodej i dynamicznej polskiej firmy znajduje stałe odzwierciedlenie w szeregu nagród i wyróżnień, które wskazują na najwyższy poziom świadczonych usług i oferowanych produktów.

Opinie:

Opinie archiwalne (5):

Komentuj

Komentarze / 5

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  tombola pisze: 2001-09-13 02:38
  "Era zaprezentowała działającą prezentację..." Spoko, wiedziałem że z tym UMTSem nie wyjdzie, ale miło wiedzieć że sama prezentacja działa. To tak jak Bill Gates prezentował WIN98 - chciał powiedzieć słowa: "on działa, tylko teraz coś nie chce."
  0
 • Users Avatars Mini
  Jac pisze: 2001-09-13 12:33
  Ciekawe jak to jest ze w Erze dziala a w Japoni jakos niechce, moze by wyslac naszych specjalistow do Japonii :-)))
  0
 • Users Avatars Mini
  .SlaWek. pisze: 2001-09-13 13:36
  mhm... bylem abonentem seci ERA przez pewien czas... i jakos nie moge tak optymistycznie stwierdzic jak w tym news'ie, ze siec ta jest liderem we wprowadzaniu nowych technologii, bo daja raczej minimum. Cala wiadomosc wyglada jakby byla sponsorowana... :-)
  0
 • Users Avatars Mini
  Brat pisze: 2001-09-13 16:05
  Bo to nie jest komentarz, tylko informacja Ery.
  0
 • Users Avatars Mini
  tombola pisze: 2001-09-13 18:13
  Reuters dziś rano podał że przybył 3 operator UMTS w Europie w tym pierwszy w POLSCE!!!! Uuuuuuurrrraaaaaaaa! Panie i Panowie z ERY - bardzo naród na was liczy!!! (Era jest zobligowana umowami i kontraktami do wprowadzenia UMTS w kraju i zapewnienia dostępu dla co najmniej 20% użytkowników do końca 2004 roku, fajnie co?).
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: