Nowości na BlackBerry DEVCON 2010

Newsy
Żródło: RIM
Opinie: 0

Research In Motion przedstawił na konferencji BlackBerry DEVCON 2010 kilka nowości dla deweloperów aplikacji:

BlackBerry Enterprise Application Middleware – nowa platforma dla deweloperów aplikacji biznesowych

Nowa platforma, przeznaczona dla komercyjnych twórców aplikacji biznesowych i deweloperów korporacyjnych, pozwoli w prosty sposób budować biznesowe „super aplikacje” dla smartfonów BlackBerry. Na konferencji deweloperów DEVCON 2010 swoje plany związane z rozwojem nowej platform zaprezentowali: IBM Interactive, ING DIRECT, Oracle oraz SAP. Możliwości nowej platformy są zintegrowane z funkcjonalnościami BlackBerry Enterprise Solution i umożliwiają komunikację w czasie rzeczywistym za pomocą technologii push, oszczędne wykorzystywanie danych, wydajność oraz proste zarządzanie flotą smartfonów.

BlackBerry Advertising Service – serwis reklamowy dla BlackBerry Application Platform

Serwis pomoże deweloperom w prosty i szybki sposób integrować reklamy ze stworzonymi przez nich aplikacjami na smartfony BlackBerry oraz pozwoli reklamodawcom rozszerzyć sieć wyselekcjonowanych odbiorców reklam. Usługa upraszcza sposób integrowania reklam z aplikacjami i jest nowym źródłem dochodu dla deweloperów.

BlackBerry WebWorks – nowa generacja platformy aplikacyjnej BlackBerry

BlackBerry WebWorks łączy w sobie zalety istniejących narzędzi dla deweloperów z nowymi usługami i narzędziami, pozwalając jednocześnie tworzyć aplikacje w językach HTML-5, CSS oraz JavaScript, dzięki którym użytkownicy smartfonów BlackBerry mogą wykorzystywać zalety rozwiązania: wielozadaniowość, technologię push oraz usługi BlackBerry (w tym nowy BlackBerry Advertising Service). BlackBerry WebWorks zawiera także nowe narzędzie to kompresowania aplikacji, nowy interfejs API oraz nowe wtyczki BlackBerry Web Plug-Ins 2.5.

BlackBerry Analytics Service – stworzony we współpracy z Webtrends darmowy serwis analityczny

Research In Motion i Webtrends ogłosiły, że pracują wspólnie nad dostarczeniem darmowego narzędzia analitycznego dla społeczności deweloperów BlackBerry. Narzędzie pozwoli deweloperom w szybki i prosty sposób dodać możliwość liczbowej oceny różnych aspektów proponowanych aplikacji. Dzięki usłudze deweloperzy BlackBerry będą mogli dowiedzieć się co klienci myślą o stworzonych przez nich aplikacjach i rozwijać je tak, by jak najbardziej zadowolić użytkowników.

BBM (BlackBerry Messanger) Social Platform – narzędzie pozwalające deweloperom na wykorzystanie społecznych aspektów BlackBerry Messangera

BBM Social Platform umożliwia zintegrowanie komunikatora BBM z tworzonymi aplikacjami i obejmuje takie funkcjonalności, jak rozmawiania, dzielenie się plikami czy wysyłanie zaproszeń. Użytkownicy będą mogli na przykład zaprosić znajomych do gry, rozmawiać z nimi w czasie korzystania z aplikacji, tworzyć listy znajomych i społeczności w zależności od korzystania z tych samych aplikacji czy informować za pośrednictwem profilu użytkownika o wykorzystywanych aplikacjach.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: