Wszystkie nowości w Huawei EMUI 8.1

Akcje partnerskie
Dodaj opinię
Opinie: 0

Huawei wraz z najnowszymi flagowymi smartfonami z serii P udostępnił nową wersję nakładki Emotion UI w wersji 8.1. Znajdziemy w niej ulepszoną aplikację kamery wspomaganą jeszcze mocniej przez sztuczną inteligencję, nową galerię zdjęć oraz super wygodne i bezpieczne odblokowywanie smartfonu poprzez skanowanie naszej twarzy. A to nie wszystkie nowości, które znajdziemy w EMUI 8.1.

Nowe EMUI współdziała z Andoidem 8.1 oraz najnowszym procesorem Kirin 970, w który wyposażone są P20 i P20 Pro. Względem wersji 8.0, która zadebiutowała na telefonach Mate 10 jesienią 2017 r., wprowadzono znaczące zmiany.

Zmodyfikowany interfejs użytkownika został przystosowany do nowego formatu ekranu FullView. Nowy EMUI wykorzystuje każdy piksel wyświetlacza. Przyciski nawigacyjne mogą być schowane, aby powierzchnia ekranu dostępna dla nas była jeszcze większa. Widok poziomy doskonale wykorzystuje nowe proporcje ekranu 18:9.

Aparaty w nowych smartfonach są wspierane przez rozwiązanie AI Camera 2.0. Nasz smartfon rozpoznaje teraz automatycznie 19 różnych scen i dobiera do tych ujęć optymalne parametry. Nasze zdjęcia nie będą się różnić od tych, które potrafią wykonać tylko profesjonaliści.

W galerii zdjęć cały czas działać będzie rozwiązanie Image Classification 2.0. Smartfon sam, bez połączenia z chmurą, rozpoznaje i segreguje nasze zdjęcia. Chipset NPU (element procesora Kirin) samodzielnie potrafi rozpoznać 100 kategorii zdjęć. Poprawiono także rozpoznawanie twarzy na zdjęciach grupowych. Już nigdy nie będziemy niepotrzebnie tracić czasu na szukaniu zdjęcia, które akurat chcemy pokazać naszym znajomym lub wysłać na Instagram – to telefon podpowie nam najlepsze ujęcie.

Elementy AI pojawiły się w wielu elementach nowego interfejsu, a dzięki temu, że Huawei zdecydował się na zastosowanie platformy Open AI Ecosystem także deweloperzy zewnętrznych aplikacji mogą korzystać bezpośrednio z platformy sprzętowej dedykowanej AI i machine learing.

W naszym smartfonie z serii P20 znajdziemy także nową wersję aplikacji Highlights 2.0. Dzięki niej to nasz smartfon automatycznie przygotuje dla nas krótki film z najciekawszymi momentami wyjazdu ze znajomymi lub z szalonej imprezy. W naszym smartfonie przygotowanie takiego filmu zajmie sekundy i to także osobie zupełnie niedoświadczonej w montażu plików wideo.

Smartfony z serii Huawei P20 otrzymały także teraz natywne wsparcie dla technologii Google ARCore. To najbardziej popularna platforma dla producentów aplikacji do tworzenia rozwiązań i usług Augmented Reality.

Bardzo przydatną funkcją, która pojawiła się w nowej serii P20 jest także super wygodna i bezpieczna funkcja Huawei Face Unlock. To świetny sposób na zabezpieczenie naszego smartfona. Urządzenie odblokuje się tylko, gdy zobaczy naszą twarz przed ekranem. Jest to proste, ale bardzo zaawansowane rozwiązanie, które zablokuje smartfon, gdy ktoś będzie próbował zeskanować naszą twarz podczas snu lub będzie chciał odblokować smartfon naszym wydrukowanym zdjęciem.

Sama przesiadka na nowy smartfon również będzie teraz jeszcze przyjemniejsza i szybsza. Huawei w nowych smartfonach ulepszył aplikację Huawei Phone Clone. Rozwiązanie współpracuje z telefonami z Androidem i iOS. Transfer danych ze starego smartfona jest bezprzewodowy (przez WiFi) i dużo szybszy. Proces zmiany smartfona, który do tej pory nas stresował, teraz będzie prawdziwą przyjemnością.

W nowym smartfonie nasze dane będą całkowicie bezpieczne dzięki synchronizacji z kolejną wersją Huawei Mobile Cloud. Każdy użytkownik smartfonów z serii P20 otrzymuje 5GB bezpłatnie, a zakup dodatkowej powierzchni (gdy będzie nam potrzebna) został bardzo uproszczony.

Nowe EMUI 8.1 to interfejs, którego głównym zadaniem jest pomoc dla użytkownika smartfonu Huawei. Telefon ma nas wspierać w naszych zadaniach, ale w sposób dla nas niemal niezauważalny. Smartfon i jego oprogramowanie ma być profesjonalnym asystentem towarzyszącym nam w naszych codziennych obowiązkach.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: