Nowy numer "Twojej Komórki" już w kioskach

Newsy
Żródło: Twoja Komórka
Opinie: 24

W kioskach pojawił się już nowy numer miesięcznika "Twoja Komórka". Oto co można w nim znaleźć:

 

"Twoja Komórka" nr 5/2002

 


Gala Twojej KOMÓRKI '2002


Największe osiągnięcia roku 2001 zostały wyróżnione statuetką "Komórka 2001".


Miesięcznik Twoja KOMÓRKA ukazuje się na rynku od ponad 4 lat. W marcu br. wydaliśmy 50-ty numer naszego pisma, w którym przez cały czas poruszamy tematy związane z telekomunikacją ruchomą. Również w tym samym miesiącu, w dniu 21 marca 2002 odbyła się uroczysta gala organizowana przez naszą redakcję. Goście, przedstawiciele branży telekomunikacyjnej, przyjaciele, partnerzy współpracujący od lat z naszym miesięcznikiem zostali przez nas zaproszeni do klubu "Labirynt" w Warszawie.
W części oficjalnej uhonorowaliśmy statuetką "Komórka 2001" największe osiągnięcia na rynku telekomunikacyjnym, jakie miały miejsce w 2001 roku. Miniony rok to szereg zmian na naszym rynku telekomunikacyjnym. W grudniu 2001 roku liczba abonentów telefonii komórkowej zrównała się z ilością linii abonenckich w sieciach stacjonarnych i przekroczyła magiczną liczbę 10 milionów.
Statuetki przyznane zostały w siedmiu, bardzo ważnych kategoriach.

Redakcja (K.K, M.P)

TESTY:


Kolorowe cacko. Ericsson T68
Kto był na targach CeBIT w tym roku ten zauważył pewną prawidłowość - większość prezentowanych telefonów miała kolorowe wyświetlacze wysokiej rozdzielczości. W drugiej połowie tego roku, pojawi się na rynku wiele tego typu urządzeń w wersjach komercyjnych. Ale już teraz można kupić pierwsze telefony, które mogę pochwalić się kolorami i mnogością funkcji. Takim właśnie produktem jest T68 - telefon firmy Ericsson, o niewielkich rozmiarach i wadze.
Ten, kto do tej pory użytkował telefony szwedzkiego giganta, może się nie spodziewać zmiany - urządzenie jest małe, ma bardzo ciekawe wręcz modne kształty, duży kolorowy wyświetlacz i nowy manipulator przypominający joystick. Do niedawna produkty tej firmy były zupełnie inne, a charakterystycznym elementem była dużych rozmiarów antena.

Kuba Kram


Telefon dla kibica. Alcatel OT512


Nowy Alcatel o numerze 512 z pozoru niczym nie różni się od swojego poprzednika, modelu 511. Jednak drobne różnice w wyglądzie zewnętrznym oraz, nieco inne oprogramowanie spowodowały, iż producent telefon sklasyfikował jako całkiem nowy produkt.
Na wstępie też warto zauważyć, że jest to jeden z dwóch modeli, jakie Alcatel zamierza zaprezentować w pierwszym kwartale tego roku. 512 światło dziennie ujrzał na Kongresie GSM w Cannes we Francji, który odbył się na przełomie drugiej i trzeciej dekady lutego.
Pierwsza różnica to sposób wykończenia obudowy. Szybko zauważy ją jednak albo bardzo spostrzegawczy mężczyzna albo kobiety, które jak wiadomo bardziej czułe są na kolory. Aparat, pierwszy w Polsce, jaki mieliśmy okazję testować miał przedni panel lekko złoty i szary, perlisty kolor bocznej obudowy. Do handlu trafi też ten model w kolorze platynowym.
Druga różnica, która w oczy rzuca się znacznie szybciej to kolor wyświetlacza. Jak pamiętamy model 511 wyposażono w podświetlenie w kolorze zielonym. Tym razem jednak producenci doszli do wniosku, że lepiej się sprzeda telefon z błękitnym kolorem wyświetlacza i faktycznie - kto korzystał z 511 łatwo wyłowi i tę różnicę. Błękitny natomiast to kolor, po który bardzo chętnie się sięga, choć pozornie dla oka bardziej miłym wydaje się zielony.

Piotr Rabiej


Stereo i w kolorze, czyli Samsung SGH-T100


Po CeBICIE wiemy co się będzie nosić w tym sezonie - KOLOROWE WYŚWIETLACZE. Wszyscy producenci pokazali aparaty z kolorowymi wyświetlaczami, wszyscy obiecali wprowadzić je na rynek w trzecim kwartale tego roku. W Polsce jedyny model dostępny obecnie w sprzedaży komercyjnej to Ericsson T68. Dzięki uprzejmości firmy Samsung możemy zaprezentować Wam model tego koreańskiego producenta. Co zwróciło naszą uwagę?
Przede wszystkim wyświetlacz. Jest on kolorowy i może pokazać 4096 kolorów. Robi to kolosalne wrażenie, gdyż obraz jest tak ostry i mocno podświetlony, że widać na nim wszystko nawet w pełnym słońcu. Oprócz tej palety barw telefon zaskoczył nas polifonicznymi dźwiękami oraz różnorodnością animowanych teł i wygaszaczy ekranu. Ale do rzeczy.

Artur Waś


Darmowe przekierowania rozmów. HomeStation


Przekierowanie rozmów to bardzo przydatna funkcja. Możemy przenieść rozmowę z naszego telefonu komórkowego, do stacjonarnego lub do drugiego komórkowego. Wtedy, gdy ktoś zadzwoni na nasz pierwszy numer, zostanie przekierowany do telefonu pod którym aktualnie się znajdujemy. W sieciach inteligentnych możliwe jest przenoszenie rozmowy pomiędzy kilkoma telefonami praktycznie bezczasowo. Nasz rozmówca nawet się nie zorientuje, że rozmowa powędrowała do innego numeru końcowego. Rozwiązanie to ma jednak dość istotną wadę. Przeniesienie połączenia jest płatne i w ostatecznym rozrachunku lepiej mieć włączoną pocztę głosową niż ustawione przekierowanie na inny numer.
Siemens wykazał się jednak pewną inwencją i zaproponował niedawno urządzenie pozwalające przenosić rozmowy z telefonu komórkowego na nasz domowy numer stacjonarny bez wnoszenia dodatkowych opłat za połączenie. Choć początkowo wydaje się to niepojęte, samo urządzenie jest stosunkowo proste w działaniu i nie wymaga zaawansowanej znajomości techniki podczas montażu.

Kuba Kram


Accompli 008 czy Treo180G - uwagi użytkownika


Wymagania pracy współczesnego dziennikarza skłaniają do rozglądania się za urządzeniami, które w małej obudowie mieszczą w sobie zarówno telefon jak i mały podręczny komputerek. Powstaje pytanie czy "palmofon" rzeczywiście spełni pokładane w nim nadzieje?
Wymagania klientów telefonii komórkowej są coraz wyższe, szczególnie jeśli idzie o możliwości terminali. Producenci widząc te zmiany proponują urządzenia, które w prostej linii trudno już nazwać telefonem. Na myśli mam komórki będące połączeniem zwykłego telefonu komórkowego i małego komputera.

Mateusz Kozera


CZYTELNICY PYTAJĄ:
Rozdzielczość rozdzielczości nierówna ...
W listach do redakcji jeden z naszych czytelników poruszył bardzo ciekawy temat rozdzielczości w różnych urządzeniach. Dotyczy on nie tylko wyświetlaczy stosowanych w telefonach komórkowych, ale również czujników CCD w kamerach cyfrowych, cyfrowych aparatach fotograficznych, czy wreszcie monitorach i wyświetlaczach podłączanych do komputerów.
Na początek trzeba zaznaczyć, że wyświetlacz wyświetlaczowi nierówny. Skończyły się już czasy, kiedy na telefonie komórkowym wyświetlany był tylko tekst, a na ekranie mieściła się tylko jedna jego linia. Sporadycznie w urządzeniach tych stosowano ikony. Obecnie na rynku wyświetlaczy telefonów panuje ogromna różnorodność. Większość z nich dysponuje ekranem o wysokiej rozdzielczości, a obecnie zaczynają się pojawiać urządzenia wyposażone również kolorowy ekran.

Kuba Kram


PORADY:


Pakiety w sieci
GPRS w telefonach - jak konfigurować? Odcinek 1
GPRS to rodzaj transmisji danych zdobywający coraz większą popularność. Pomimo wcześniejszego "falstartu", kiedy to w sprzedaży nie było terminali i systemów bilingowych właściwie zliczających pakiety, teraz standard ten zaczyna dominować w nowych telefonach. Pierwsza masowo wprowadziła do sprzedaży telefony z GPRS-em Motorola. Teraz standard ten jest obsługiwany przez wszystkie produkty tej firmy. Na rynku są dostępne też telefony firm Ericsson i Sony Ericsson obsługujące GPRS. Również w kilku nowych urządzeniach Nokii (modele 6510, 6310, 8310) dostępny jest ten standard.
O samym GPRS-ie pisaliśmy już niejednokrotnie na łamach gazety. Najważniejszą jego cechą jest zupełnie odmienny sposób wnoszenia opłat. Płacimy za przesłane informacje a nie za czas połączenia, dzięki czemu, w sieci możemy być bez przerwy. Jest to bardzo wygodne -wiadomości poczty elektronicznej są z reguły niewielkie objętościowo.

Kuba Kram


Tania komórka


Korzystanie z telefonu komórkowe jest dziś tańsze niż utrzymywanie aparatu stacjonarnego. Kto nie wierzy może się przekonać, studiując poniższe zestawienia. Nie tylko udowadniamy w nich, że oferta operatorów sieci mobilnych często jest znacznie tańsza niż przewodowych. Warto też zwrócić uwagę na jeszcze inną przewagę - telefony komórkowe zawsze mamy przy sobie. Te z kablem bronią się jeszcze tylko tym, że korzystając z nich płacimy niewielkie kwoty za bardzo długie rozmowy. Ale może i to niebawem się zmieni...
Z góry jednak pragniemy uprzedzić, że nasze porównania mają charakter orientacyjny a wyliczenia - wręcz laboratoryjny. Bo czy przy normalnej eksploatacji możemy założyć, że co miesiąc tylko przez 5 min. będziemy rozmawiali w nocy z abonentem innej niż nasza sieci? Życie wymusza na nas bardziej spontaniczne zachowania i przy miesięcznych płatnościach zauważymy, że skrupulatnie wyliczone kwoty za połączenia zawsze w praktyce są trochę inne. Poza tym w naszych przeliczeniach, dla jasności przekazu, zrezygnowaliśmy z wyliczania ulg promocyjnych, wynikających z programów lojalnościowych czy usług typu "do trzech wybranych numerów 50 proc taniej".

Piotr Rabiej


Bankowy pre-paid


Pre-paid - nazwa znana wszystkim "komórkowcom". W Polsce bez wątpienia kojarzy się z użytkownikami Popa, Tak Taka, czy tę Simplusa. Ale - jak się okazuje - pre-paid to nie tylko telefonia komórkowa.
W Polsce idea działania systemu pre-paid jest już dobrze znana. Do powszechnego użytku wprowadzili ją operatorzy sieci komórkowych oferując zestawy bezabonamentowe. Idea działanie systemu jest banalnie prosta. Najpierw trzeba opłacić daną usługę (np. rozmowy telefoniczne), a dopiero później można korzystać z owej usługi. Taki system ma równie wielu wrogów, jak i zwolenników. Zdecydowanie łatwiej jest zostać użytkownikiem systemu pre-paid, jednak wiąże się to z większymi kosztami użytkowania.
Pre-paid nie jest dostępny jedynie w usługach sieci komórkowej. System taki wykorzystują również... banki. W Polsce prekursorem jest ING Bank Śląski. Jest on również w ścisłej czołówce europejskiej - ofertę taką wprowadził jako drugi w Europie. Na przełomie roku 2001 i 2002 wprowadził do swojej oferty kartę przedpłaconą Maestro.

Krzysztof Kandefer


Wygrać w Internecie


Internet jest dla wielu jak narkotyk. Nie mogą żyć bez niego, codziennie odwiedzają ulubione strony www i sprawdzają pocztę. Poprzez globalną sieć można zrobić praktycznie wszystko: od rezerwacji wakacji poczynając, a kończąc na przelewach bankowych. W sieci bez problemu można znaleźć dowolny produkt, którym jesteśmy zainteresowani. Sklepy tworzą swoje wirtualne oddziały, w których można dokonać analogicznych zakupów, jak ma to miejsce w tradycyjnym sklepie. Jednak dla wielu takie zakupy nie są ekscytujące. Dla nich stworzono aukcje, dostępne również w sieci.
Co to jest aukcja?

Krzysztof Kandefer


MULTIMEDIA:


Olympus C-3020 Zoom
Japońscy producenci aparatów cyfrowych wiodą prym w prezentowaniu nowych produktów, które jakością wykonywanych ujęć zaczynają niewiele odbiegać od aparatów, w których nośnikiem informacji jest zwykły film analogowy 35 mm. Jedną z takich firm, jest Olympus - firma znana z doskonałych i swego rodzaju nietypowych konstrukcji analogowych. Aparaty cyfrowe prezentowane od kilku lat na światowych rynkach, cechują się ponad przeciętnymi parametrami i bardzo dobrą jakością zdjęć. Prezentowany dzisiaj aparat, to Camedia 3020 Zoom.
Olympus zawiera kilka uniwersalnych rozwiązań, które sprawią, że będzie popularnym urządzeniem. Jednym z nich jest możliwość zasilania z wykorzystaniem 4 baterii alkalicznych AA lub 2 ogniw litowo-jonowych. Zamiast baterii alkalicznych, alternatywnym źródłem zasilania okazać się mogą akumulatory niklowo-wodorkowe (NiMH). Zastosowanie tych ostatnich, daje możliwość wielokrotnego ich wykorzystania.

Kuba Kram


Bluetooth w kamerze. Sony DCR-IP5


W pierwszej chwili, mogłoby się wydawać, że tytuł można włożyć pomiędzy bajki. Tak jednak nie jest, a na rynkach europejskich całkiem niedawno pojawiła się kamera Sony formatu MicroMV DCR-IP7E, z wbudowanym modułem komunikacji bezprzewodowej. Dzięki niemu może komunikować się bezpośrednio ze światem zewnętrznym, np. telefonem komórkowym. Na polskim rynku, pod koniec roku, została wprowadzona prostsza wersja tego urządzenia, nie posiadająca Bluetooth, jednak nie mniej ciekawa. To DCR-IP5, zapisująca w nowym formacie MicroMV. Zobaczmy, co potrafi.
Od momentu wypakowania z niedużej torby mamy wrażenie, że to zminiaturyzowana, niedziałająca zabawka. Jest to jednak w pełni funkcjonalne urządzenie. Kamera jest tak mała, że możemy ją ukryć za otwartą dłonią. Ale nie tylko to pozostanie w naszej pamięci, lecz przede wszystkim rozmiary kasety MicroMV. Chyba czas wspomnieć o tym, co to za standard.

Kuba Kram

A także:
Wiadomości ze świata
Telefoniczne nowości
Mysz wędrowna - GPS 35 PC
GPRS w telefonach
Usługi lokalizacyjne
Internet w komórce
Głaskanie baterii
Raport TNS OBOP
Spytało Mnie Społeczeństwo
Koncert Życzeń
Tylko kabura
Środowisko elektromagnetyczne
Wkładka Multimedialna
Słowniczek
Ogłoszenia
Ceny nowych komórek
Krzyżówka

Opinie:

Opinie archiwalne (24):

Komentuj

Komentarze / 24

Dodaj komentarz
  • Users Avatars Mini
    bazelaro pisze: 2002-04-24 20:14
    Nareszcie jestem pierwszy :-)
    0
  • Users Avatars Mini
    Komar pisze: 2002-04-24 20:19
    "Nowy numer "Twojej Komórki" już w kioskach" - No i co z tego? Czy to tak ważne wydażenie żeby robić z tego newsa?
    0
  • Users Avatars Mini
    hubi pisze: 2002-04-24 20:32
    nie to kolejny sponsor a wiec reklama reklama reklama
    0
  • Users Avatars Mini
    leox pisze: 2002-04-24 20:35
    może nie tajkie ważne.... ale kasa leci hehe
    0
  • Users Avatars Mini
    l_s pisze: 2002-04-24 20:53
    eeeee... takie newsy to nadają się... hmm... no właśnie - nie tutaj. W anonsach takie ogłoszenia mogą sobie być. Dobrze, że nie ma np. newsów pt. "nowy news na FKN", "nowy news na Telefonia.wp.pl". heh... Niech sobie będą banerki gdziekolwiek. Ale "newsy" to już chyba troche przesada.
    0
  • Users Avatars Mini
    portal pisze: 2002-04-24 21:19
    pisemko nie jest calkowicie fachowe, ale tez nie jest zle, moze pomoc w kupnie telefonu, choc jak ktos ma net, to raczej nie porzebne mu to... POZDRAWIAM
    0
  • Users Avatars Mini
    grzesiu_ pisze: 2002-04-24 21:34
    wedlug mnie OK - idzie sie mniej wiecej zorientowac co jest ciekawego i nie musze chodzic do kiosku pytac sie czy juz jest nowy numer :)) pozdrawiam
    0
  • Users Avatars Mini
    olekbek pisze: 2002-04-24 22:31
    Najbardziej mnie ciekawi mały Eryk T68... albo raczej T68i... chciałbym miec takie małe ładne cacuszko!
    0
  • Users Avatars Mini
    maybach pisze: 2002-04-24 22:48
    ile ta gazeta ma stron???, nie wiem czy jest warta 5 zl
    0
  • Users Avatars Mini
    bodzio pisze: 2002-04-24 22:58
    maybach, strony jak strony, troche ich jest, ale za duzo bajerow, grafik itp i teksty sa baaaaardzo krotkie. W zeszlym miesiacu nie kupilem bo cos mi sie nie chcialo...
    0
  • Users Avatars Mini
    riff pisze: 2002-04-24 23:39
    lepszy jest mobile computing chociaz tam tez ostatnio nie ma szczególnych newsów
    0
  • Users Avatars Mini
    Giewont pisze: 2002-04-24 23:45
    ten news bardzo zaniza poziom GOL'a. Umieszczenie jako wiadomosci reklamy to przesada i jeszcze zadnej informacji ze jest to teks sposorowany. W internecie moze i nie ma takich samych praw co do umieszczania reklam jak w gazetach, czasopismach itp ale troche przyzwoitosci mogloby byc. Chcociazby taka informacja iz ten news jest sponsorowany lub cos podobnego.
    0
  • Users Avatars Mini
    KaMcZaK pisze: 2002-04-25 01:25
    Ja tam czytam, bo mój kumpel kupuje, a potem, jak przeczyta to mi daje. Ale reklama jest rzeczywiście dość chamska. Nie długo mędzie to co pisał l_s...
    0
  • Users Avatars Mini
    ST-200 pisze: 2002-04-25 01:32
    ja tam sie ciesze jak widze newsa z Twoja Komorka, bo wiem kiedy mam sie ruszyc do kiosku...
    0
  • Users Avatars Mini
    FAN pisze: 2002-04-25 02:33
    A co wam przeszkadza ten news? Nie zaszkodzi a może pomóc.
    0
  • Users Avatars Mini
    Giewont pisze: 2002-04-25 03:25
    Fan to ze jak jest jakis tekst sponsorowany w gazecie to jest to napisane, bo gazete czytaja ludzie i gdyby bylo inaczej, tzn wygladalo by to jak artukul to ma to zupelnie inny wymiar, inaczej czytelnik na to patrzy.
    0
  • Users Avatars Mini
    mszymaniuk pisze: 2002-04-25 04:32
    hmmmm to news czy reklama??? ;-))
    0
  • Users Avatars Mini
    l.u.k.a.s. pisze: 2002-04-25 04:55
    to pismo nigdy nie bylo zachwycajace.
    0
  • Users Avatars Mini
    artjaw pisze: 2002-04-25 10:59
    qrde, tyle napisali że wcale nie trzepa kupować wersji papierowej
    0
  • Users Avatars Mini
    arsenaldex pisze: 2002-04-25 11:00
    Nie było zachwycające, ale może się takim stać. Trzeba tylko dać zarobić chłopakom. Tyle. Może zaczną dodatkowo do każdego numeru dodawać telefony? hehehehehehe
    0
  • Users Avatars Mini
    Qba pisze: 2002-04-25 11:53
    No to rewela, ale patrzac na test ktory jest powyzej, mozna stwierdzic ze gazeta jest taka cala wiec stoi na dosc niskim poziomie wiec chyba nie trzeba jej kupowac! Jak sie poprawia to moze ktos wiecej sie tym zainteresuje!
    0
  • Users Avatars Mini
    Steve pisze: 2002-04-25 12:28
    Kupiłem raz to pisemko i już drugi raz tego błędu nie popełnię. Gazeta aż roi się od błędów, tak, jak by nie stać ich było na korektę (nota bene w stopce nie ma żadnej wzmianki ani podanych nazwisk osób zajmujących się korektą właśnie). Najlepszy tekst znalazłem w artykule naczelnej o roamingu w SIM+. Napisała ona na końcu, że mimo iz jest to droga usługa, liczba abonentów usługi "przepłaconej":-)))) rośnie (cytat niedokładny), ale to hasło usługa przepłacona zwaliło mnie z nóg. Pisemko drogie, jak na swoją objętość, mało zdjęć, mało reklam (a więc dlatego drogie zapewne). Słowem nie polecam. Najlepiej, jak by wzięli sobie do serca te uwagi (może GOL przekaże je swojemu "partnerowi"). Pozdrawiam.
    0
  • Users Avatars Mini
    jarpol pisze: 2002-04-25 14:14
    Ja tam się nie wtrącam, każdy może mieć partnera ( w zasadzie partnerkę, TK) ale czemu my mamy cierpieć czytając newsy reklamowe? Nonsens...
    0
  • Users Avatars Mini
    Ricardo pisze: 2002-04-25 21:18
    Nikt nie karze wam czytać tego newsa. Na marginesie może ktoś z was wie więcej na temat urządzenia siemensa do darmowych przekierowań na stacjonarny.
    0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: