Krzysztof Dyl pokieruje teraz UKE

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Krzysztof Dyl pokieruje teraz UKE

Dotychczasowy wiceprezes UKE Krzysztof Dyl będzie pełnił obowiązki prezesa tego urzędu. Dyl będzie p.o. prezesa UKE do czasu powołania nowego szefa urzędu przez Sejm.

Dyl pełni funkcję wiceprezesa Urzędu od lutego 2016 roku. Wcześniej w latach 2012-2016 był prezesem Urzędu Transportu Kolejowego. Od 2001 roku pracował w Urzędzie Regulacji Telekomunikacji przekształconym w 2006 r. w Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Zgodnie z nowym prawem, szef UKE będzie teraz wybierany w drodze konkursu, a jego kandydatura nie będzie zatwierdzana przez Senat.

Życiorys:

W latach  2012-2016 prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

W 2006 mianowany na stanowisko wiceprezesa UKE ds. telekomunikacyjnych i pocztowych.

W latach 2001–2006 pracownik Urzędu Regulacji Telekomunikacji (URT), a następnie Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty (URTiP), przekształconego w 2006 r. w Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE).

Od 2000 r. pracownik  Ministerstwa Łączności. Współtwórca przyjętego w 2001 r. programu „ePolska – strategia rozwoju społeczeństwa informacyjnego”. Były członek zespołu odpowiedzialnego za strategię rozwoju kraju w dziedzinie technologii teleinformatycznych.

Absolwent Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy, magister inżynier Elektroniki i Telekomunikacji.

 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: