Nowy radiotelefon Nokia TETRA THR880 - komunikat

Newsy
Żródło: Nokia
Opinie: 19

Na wystawie Safety and Security Expo w Tampere w Finlandii firma Nokia pokazała radiotelefon Nokia TETRA THR880 o nowej dwustronnej konstrukcji. Zaprezentowany terminal wyznacza nowe standardy w zakresie użyteczności i trwałości w zastosowaniach dla profesjonalnych użytkowników. Dystrybucja terminali Nokia TETRA THR880 rozpocznie się w pierwszym kwartale 2003 roku.

"Dzięki wysokiej użyteczności i funkcjonalności nowy radiotelefon Nokia THR880 jest w swojej branży absolutnym liderem. Poprzez zastosowanie specyficznych rozwiązań Nokia po raz kolejny udowodniła, że wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wyjątkowo wymagającego segmentu rynku jakim są służby bezpieczeństwa publicznego. Nokia jest zdecydowanym orędownikiem standardu TETRA i angażuje się w ciągły rozwój produktów zgodnych z tym standardem" - powiedział Kenneth Björklund, Dyrektor działu Terminali TETRA w Nokia Mobile Phones.

Nowa, unikalna, dwustronna konstrukcja radiotelefonu Nokia TETRA THR880 umożliwia użytkownikom wybór sposobu komunikacji. Na jednej stronie aparatu znajduje się bowiem telefon do prowadzenia rozmów, wysyłania wiadomości i z dostępem do menu, na drugiej natomiast radio dostosowane do komunikacji grupowej.
Telefon jest wyposażony w kolorowy wyświetlacz o dużej rozdzielczości z wyraźnymi symbolami menu, co ułatwia odczytywanie i dostęp do informacji.
Radio w terminalu Nokia THR880 posiada bardzo szeroki zakres funkcji do komunikacji grupowej. Pozwala to na łatwe i efektywne kierowanie pracą i współpracą wielu grup. Nowy, obrotowy przełącznik grup sprawia, że wybieranie oraz przełączanie między często współpracującymi ze sobą grupami jest bardzo proste i szybkie.
Dzięki nowemu systemowi zarządzania grupami, radiotelefon Nokia THR880 może być zaprogramowany dla 1300 różnego rodzaju grup, które można na przykład podzielić według rozmieszczenia geograficznego.

Nowy "Szybki klawisz menu" oraz "Klawisz dyżurny" sprawiają, że wybór najczęściej używanych funkcji odbywa się w bardzo szybki i prosty sposób. Na przykład poprzez tylko jednorazowe naciśnięcie przycisku możliwie jest połączenie z grupą podstawową, wysłanie zdefiniowanej uprzednio wiadomości oraz włączanie lub wyłączanie trybu bezpośredniego DMO (DMO - ang. Direct Mode, czyli komunikacja bezpośrednia między radiotelefonami poza zasięgiem sieci np. w tunelach).

Kolejną nową funkcją terminala Nokia THR880 jest zwrotna informacja głosowa, która prowadzi użytkownika i potwierdza wybrane przez niego funkcje. Dzięki temu użytkownik nie musi odrywać rąk i oczu od wykonywanych zadań.

Wśród akcesoriów do terminala Nokia THR880 znajduje się tzw. aktywny uchwyt, którego konstrukcja zapewnia pewne mocowanie do ubrania umożliwiając jednocześnie łatwe korzystanie z części radiowej, bez potrzeby używania dodatkowych mikrofonów i głośników. Inne akcesoria to samochodowy zestaw głośnomówiący, podstawka biurkowa, ładowarka podróżna i ładowarka podłączana do gniazda zapalniczki w samochodzie. Specjalne złącze do akcesoriów umożliwia adaptację profesjonalnych akcesoriów i urządzeń peryferyjnych innych producentów do użytku z terminalem Nokia THR880.

Funkcje transmisji danych tego odpornego na wstrząsy, zabrudzenia i wodę terminala Nokia TETRA obejmują możliwość łączności WAP i danych pakietowych IP. Działanie w trybie bezpośrednim (DMO) oraz dynamiczne przydzielanie numerów grup (DGNA - Dynamic Group Number Assignment) to kolejne zalety tego produktu.

TETRA (Terrestrial Trunked Radio) to jedyny otwarty standard cyfrowej profesjonalnej łączności radiowej zdefiniowany przez Europejski Instytut Standardów Telekomunikacyjnych (ETSI) i zaprojektowany specjalnie dla potrzeb profesjonalnych użytkowników.

Opinie:

Opinie archiwalne (19):

Komentuj

Komentarze / 19

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: