NSA: spór o kserowanie dokumentów nierozstrzygnięty

Newsy
Żródło: Rzeczpospolita
Opinie: 9

Naczelny Sąd Administracyjny nie rozstrzygnął, czy Polska Telefonia Komórkowa "Centertel" może kserować dokumenty swoich klientów. Z powodów proceduralnych sprawa została odroczona.
Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, Ewa Kulesza, we wrześniu 1999 r. nakazała telefonii ograniczenie zakresu zbieranych przez nią danych osobowych klientów. Uznała, że operator nie ma prawa przetwarzać m.in. danych osób trzecich znajdujących się w dowodzie osobistym (np. imion rodziców), wizerunku, wzoru podpisu. Inspektor stwierdziła, że telefonia nie może kserować dokumentów i uzależniać podpisania umowy na świadczenie usług telekomunikacyjnych od zgody klienta na przetwarzanie jego szczegółowych danych.

Opinie:

Opinie archiwalne (9):

Komentuj

Komentarze / 9

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Wujek Tom pisze: 2001-09-04 14:10
  I to są właśnie polskie sądy ich szybkość w rozpatrywaniu sporów jest kompromitująca.A wszyscy mówią że żyjemy w państwie prawa.Dobry dowcip.
  0
 • Users Avatars Mini
  BruLion pisze: 2001-09-04 14:14
  Hello :) No ale z tego co sie orientuje to Idea nie jest odosobnionym przypadkiem. Wiem, ze Era tez kseruje dokumenty i tego sie nikt nie czepia??? Nie wiem jak jest w Plusie ale pewnie tak samo :) Wiec trzeba wszystkich wziasc za dupe! :) Pozdrawiam!
  0
 • Users Avatars Mini
  ayk pisze: 2001-09-04 15:47
  Tak jest wziasc ich za dupe. A telefony wydawac na słowo honoru. Przecież trzeba wierzyć tym wszystkim spragnionym nokii ...
  0
 • Users Avatars Mini
  jacezia pisze: 2001-09-04 17:14
  Każdy ma prawo odmówić kopiowania swoich dokumentów przy zawieraniu umowy, moża wtedy zrobić odpis i jest on tak samo ważny jak kopie dokumentów. Więc nie rozumiem pretensji \"kluczowych klientów\" i \"miliarderów\" którzy szczekają na operatorów za robienie kserokopii dokumentów.
  0
 • Users Avatars Mini
  jacezia pisze: 2001-09-04 17:17
  Każdy ma prawo odmówić kopiowania swoich dokumentów przy zawieraniu umowy, moża wtedy zrobić odpis i jest on tak samo ważny jak kopie dokumentów. Więc nie rozumiem pretensji "kluczowych klientów" i "miliarderów" którzy szczekają na operatorów za robienie kserokopii dokumentów.
  0
 • Users Avatars Mini
  jacezia pisze: 2001-09-04 17:19
  sorki, klikneło mi sie dwa razy
  0
 • Users Avatars Mini
  tomko pisze: 2001-09-04 18:42
  i dobrze ,że dwa razy bo za pierwszym te wszystkie "kluczowe" itp. mogą nie załapać
  0
 • Users Avatars Mini
  elemel pisze: 2001-09-04 19:00
  Nie za bardzo rozumiem - jak się chce kupić coś na raty - a telefon za złotówkę jest sprzedawaniem czegos na raty, to trudno się dziwic operatorowi, że chce być pewny klienta. Jak sie mi to nie podoba, to sobie kupuję telefon zgodny z ceną rynkową, bez promocji i nikt nie będzie xerował dowodu.
  0
 • Users Avatars Mini
  Antenicz pisze: 2001-09-05 18:44
  Przede wszystkim operator musi dzialac zgodnie z prawem. Jezeli zbiera dane ponad te, ktore sa konieczne do zawarcia umowy i przekracza w ten sposób prawo, to należy go ukarać. Jeśli opewratorowi nie pasuje sprzedawanie Nokii za złotówkę, to niech zajmie się handlem pietruszką i nie zawraca gitary.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: