Czy warto kupić odnowionego Samsunga A20e w Orange? Sprawdziliśmy to dla Was

Akcje partnerskie | Najważniejsze | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Czy warto kupić odnowionego Samsunga A20e w Orange? Sprawdziliśmy to dla Was!

Rocznie na świecie sprzedaje się ponad miliard nowych telefonów. Coraz ważniejszy i też coraz modniejszy staje się aspekt ekologiczny samego zakupu. Orange zachęca nas do zakupu odnowionych i tym samym tańszych smartfonów. Takie telefony operator doprowadza do stanu “jak nowy", a my możemy kupić taki sprzęt w atrakcyjnych cenach w internetowym outlecie operatora.

To, że Orange oferuje smartfon jako “odnowiony” nie oznacza, że to będzie stary model. My do testów otrzymaliśmy najnowszego Samsunga Galaxy A20e. Telefon był w perfekcyjnym stanie - zafoliowany, z ładowarką i instrukcją. Nie miał żadnych widocznych uszkodzeń. A więc chyba nie warto się długo zastanawiać.

Oczywiście mocnym argumentem za odnowionym Samsungiem jest też jego cena. Na rynku cena tego modelu waha się w okolicach 750 zł. Terminal odnowiony w Orange można kupić co najmniej kilkadziesiąt złotych taniej. Dostępny jest na raty z abonamentem i bez.

Odnowiony smartfon Samsung A20e dostarczony został do nas w ekologicznym opakowaniu zastępczym. Na opakowaniu znajdziemy logo Orange, informację o możliwości oceny kuriera oraz etykietę informacyjną. Na etykiecie znajdują się informację na temat producenta, modelu i wersji kolorystycznej. Jest też numer IMEI oraz wyraźna informacja, że telefon jest odnowiony. Wewnątrz pudełka znajduje się osobne miejsce na smartfon, które oddziela urządzenie od akcesoriów znajdujących się pod spodem. W ten sposób nie ma ryzyka, że zawartość mogłaby zostać uszkodzona w transporcie.

Samsung Galaxy A20e był w foliowym opakowaniu. Po wyjęciu z foli można zauważyć, że osobno zabezpieczone są krawędzie telefonu. Takie same zabezpieczenia znajdziemy na nowych telefonach Samsunga. Brakowało tylko samoprzylepnej folii na ekranie, która jest w zupełnie nowych telefonach.

W pudełku jest także skrócona instrukcja obsługi. Po wyjęciu tekturowej przegródki na telefon pod spodem znajdziemy ładowarkę, kabel USB C oraz przyrząd do wysuwania tacki na kartę SIM. Ładowarka jest taka sama jak w przypadku nowego telefonu.

Po rozpakowaniu odnowiony Samsung był nie do odróżnienia od fabrycznie nowego smartfona.

Można się zastanowić czy warto i bezpiecznie jest kupować smartfona odnowionego? W przypadku, gdy kupujemy go w Orange nie trzeba się o nic martwić. Cały proces “renowacji” obsługiwany jest przez doświadczoną firmę, która posiada certyfikaty producentów. Telefony odnowione w Orange przechodzą dwie bardzo dokładne ekspertyzy techniczne. Pierwsza do określenia stanu aparatu poddawanego odnowieniu. Druga to kontrola jakościowa i funkcjonalna aparatu już odnowionego.

Ale skąd Orange w ogóle bierze smarfony do odnowienia? Obecnie pochodzą one głównie z dwóch źródeł. W większości są to aparaty, które klienci zamawiali zawierając umowy na odległość, czyli przez infolinię lub stronę internetową. W takiej sytuacji klient ma 14 dni na odstąpienie od umowy i może zwrócić telefon. Zdarzają się nawet zwroty fabrycznie zafoliowanych smartfonów. Drugie źródło smartfonów do odnowienia to modele powystawowe.

Telefony używane i odnowione sprzedawane przez Orange są objęte 12 miesięczną odpowiedzialnością z tytułu rękojmi.

 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: