Sprawdziliśmy dla Was zakup odnowionego iPhona w Orange. Jakie ma wady? Jakie ma zalety?

Akcje partnerskie | Newsy
Opinie: 0
Sprawdziliśmy dla Was zakup odnowionego iPhona w Orange. Jakie ma wady? Jakie ma zalety?

Nic dziwnego, że chętnie wymieniamy starsze modele smartfonów na nowsze. Warto jednak pomyśleć też o środowisku naturalnym. Szacuje się, że produkcja przeciętnego smartfona kosztuje środowisko około 50-100 kg emisji dwutlenku węgla, a do jego budowy potrzeba aż 70 kg surowców. Wiele z tych zasobów można oszczędzić przez ponowne wprowadzanie do obiegu sprawnych urządzeń i odzyskiwanie cennych komponentów z tych, które przestały już działać. Pomaga w tym Orange. Operator oferuje możliwość odkupienia używanego smartfona. Nie musi być zapakowany w oryginalne opakowanie ani posiadać oryginalnych akcesoriów. W salonie konsultant wyceni urządzenie i wystawi bon na zakup nowego z oferty Orange. Bon jest ważny przez 60 dni. Możemy wykorzystać go sami lub komuś podarować.

Drugą z ciekawych eko opcji jest zakup telefonu odnowionego, który został poddany procesowi profesjonalnego odnowienia do stanu "jak nowy". My dostaliśmy do testów od Orange telefon z najwyższej półki, czyli odnowionego iPhone 11. Oczywiście argumentem dla zainteresowania się odnowionym iPhonem będą ekologia i cena. Odnowiony w Orange iPhone 11 można kupić teraz za 2519 złotych. Jest dostępny w sprzedaży ratalnej i można go kupić z abonamentem lub bez. W sklepie taki telefon kosztuje teraz przynajmniej 500 zł drożej.

Kupując w Orange odnowiony smartfon otrzymujemy go kurierem spakowanego w opakowanie zastępcze. Pudełko wykonane jest z ekologicznej tektury. Na pudełku jest  etykieta zawierająca wszystkie kluczowe informacje o danym smartfonie. Na etykiecie wyszczególniona jest wersja pojemności pamięci oraz kolor obudowy, a także numer IMEI. Jest także wyraźnie zaznaczone, że jest to telefon odnowiony.

Wnętrze pudełka zostało podzielone na kilka sekcji. Smartfon oddzielony jest od akcesoriów. Do iPhona 11 dołączona jest oryginalna ładowarka Apple zawinięta w folię ochronną, kabel ze złączem lightning także w firmowym zabezpieczeniu, przyrząd do wysuwania tacki SIM i skrócona instrukcja obsługi. Sam iPhone 11 zapakowany jest w folię. Telefon nie miał na sobie żadnych śladów użytkowania.

Czy kupowanie smartfona odnowionego jest ryzykowne? W Orange na pewno nie. Za sam proces “renowacji” odpowiada doświadczona firma, która posiada certyfikaty producentów. Telefony odnowione w Orange przechodzą dwie bardzo dokładne ekspertyzy techniczne.

Warto też wiedzieć, że obecnie Orange procesowi ‘renowacji” poddaje telefony pochodzące głównie z dwóch źródeł. W pierwszej kolejności są to urządzenia, które klienci zamawiali zawierając umowy na odległość, czyli przez infolinię lub stronę internetową. W takiej sytuacji klient ma 14 dni na odstąpienie od umowy i zwrot telefonu. Operator nie może takiego sprzętu ponownie sprzedać jako nowego, a praktycznie telefon jest jak nowy, bo bardzo często jest jedynie rozpakowany z oryginalnego pudełka. Drugie źródło smartfonów do odnowienia to tzw. modele powystawowe np. z salonowej ekspozycji. Klient ma pewność, że cała pamięć zostanie wyczyszczona, a w komplecie znajdzie całe wyposażenie (baterię, ładowarkę, dokumenty).

Telefony używane i odnowione sprzedawane przez Orange  są objęte 12 miesięczną odpowiedzialnością z tytułu rękojmi. Nabycie odnowionego smartfona to nie tylko oszczędność w postaci np. kilkuset złotych. Taki zakup z czystym sumieniem można potraktować jako osobisty wkład w ochronę środowiska.

Odnowiony iPhone 11 w Orange

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: