"Odźwierny GSM" oraz "Wartownik GSM" - nowe produkty CT Creative Team S.A.

Newsy
Opinie: 8

Firma CT Creative Team S.A. (twórca serwisu Wapster) wprowadza na rynek dwa nowe produkty "Odźwierny GSM" oraz "Wartownik GSM". "Odźwierny" umożliwia sterowanie i kontrolowanie urządzeń elektrycznych za pomocą telefonu GSM użytkownika. Dzięki "Odźwiernemu" nie będą już potrzebne piloty do otwierania bram, garażu, czy rolet. Za pośrednictwem telefonu GSM (poprzez połączenie telefoniczne lub SMS) właściciel będzie mógł w łatwy i wygodny sposób otworzyć np. bramę wjazdową lub włączyć oświetlenie. Korzystanie z "Odźwiernego" nie powoduje ponoszenia kosztów połączenia. System "rozpozna" numer dzwoniącego i pod warunkiem, że posiada on odpowiednie uprawnienia, przekaże sygnał np. otwarcia bramy po czym rozłączy się. W ten sposób zredukowane zostaną koszty ekploatacyjne przy zachowaniu pełnej funkcjonalności i łatwości użycia.

Drugim wprowadzanym produktem jest "Wartownik GSM", który oprócz funkcji o charakterze alarmowym posiada również możliwość sterowania zamontowanymi urządzeniami. Właściciel wysyłając SMSa na określony numer w rzeczywistości zleca zadania systemowi "Wartownik". Przykładem zastosowania może być wspomniane ogrzewanie, czy oświetlenie mieszkania (szczególnie ważne, kiedy jesteśmy poza domem i chcemy zasymulować naszą obecność), lub załączenie systemu alarmowego. "Wartownik" jednocześnie sam komunikuje się z właścicielem (SMS lub sygnał dzwonienia) w chwili, gdy wykryje niepowołanego gościa, lub gdy czujniki wskażą na zagrożenie pożarowe lub np. zalanie mieszkania. System standardowo obsługuje 8 urządzeń z możliwością rozbudowy do 32.

CT Creative Team S.A. należy do Grupy Elektrim.

Opinie:

Opinie archiwalne (8):

Komentuj

Komentarze / 8

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  VSS pisze: 2001-09-14 15:11
  Co za nowość ??? Takie urzadzenia montowałem już dwa lata temu. W samochodziem mam zainstalowany taki modół, mogę sterować samochodem SMSami i być informowany o kradzieży.
  0
 • Users Avatars Mini
  Piterone pisze: 2001-09-14 15:19
  Moduł piszemy przez "u" otwarte, a skoro nie jest to nowe to podaj proszę firmę, która instaluje coś w rodzaju Odźwiernego, chętnie się temu przyjrzę.
  0
 • Users Avatars Mini
  kubel pisze: 2001-09-14 17:04
  wystarczy jakis modul typu ericsson gm22/25 i do tego jakis kontroler oprogramowac proste :-)
  0
 • Users Avatars Mini
  ekstro pisze: 2001-09-14 17:27
  Tak, tak - tylko tak dalej "Korzystanie z "Odźwiernego" nie powoduje ponoszenia kosztów połączenia. System "rozpozna" numer dzwoniącego" - zeby to nie byl pierwszy krok do takiego pomyslu dla operatora : pobieranie oplat za probe polaczenia ! :) (w niektorych panstwach tak jest!)
  0
 • Users Avatars Mini
  tommyi pisze: 2001-09-14 19:10
  Chętnie kupiłbym urządzenie informujące o kradzieży. Czy VSS albo/i Kubel mogli by przesłać więcej informacji co i gdzie można zdobyć na mój adres e-mail'owy. Z góry dzięki. Ukradli mi motocykl z garażu - z tego jak był zabezpieczony wiem, że zajęło im to ponad 30min. Gdybym miał takie urządzenie to by do tego nie doszło. Pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  tom pisze: 2001-09-14 19:52
  5 sekundówki były kiedyś masowo wykorzystywane w sytemach monitoringu - po połączeniu następowała krótka wymiana tonowa i rozłączenie - CLIP umożliwiający prezentacje numeru bez połaczenia nie jest tak dobry w zabezpieczeniach - ale ujdzie. Najgorsze jest to że banki i instytucje muszą mieć systemy sprawdzające komunikację co 60-90s. Zatem w ciągu doby jeden obiekt z Wartownikiem zainstalowany w banku wykonałby 1200 prób połączeń na dobę, 36000 w miesiącu przez co w trzecim miesiącu od pojawienia się cwanego wartownika wszyscy trzej operatorzy ogłosiliby 20 groszy opłaty za każdą próbę połączenia Straciliby wszyscy a najwięcej Ci którzy zakupili Wartownika - Chyba lepiej kombinować w kierunku rozwiązań SMSowych, GPRS i tzw blutufa.
  0
 • Users Avatars Mini
  misiek pisze: 2001-09-17 01:31
  Koteczki moje, jakby bylo, to by bylo, a czegos takiego jeszcze na rynku nie ma. Jak Wy mądrale od komentarzy juz systemy takie mozecie produkowac ("W samochodziem mam zainstalowany taki") to dla czego nie jestescie milionerami? Przeciez to jest do sprzedania!!! Bardzo mi sie takie gadanie podoba - a koła to waćpan nie wynalazłeś? ;)))) Poza tym, to fajnie, ze ktos cos wymyslil i w swoim garazu ma, ale produkcja+sofcik+sprzedaz, to juz calkiem inna bajka. Pa
  0
 • Users Avatars Mini
  VSS pisze: 2001-09-17 20:03
  misiek: gadasz jak potłuczony. Popatrz sobie co się dzieje w kraju a potem pisz takie farmazony. Nie widziałeś na oczy porządnego systemu alarmowego, dużej stacji monitorującej i zwykłego dialera a odzywasz sie jakbyś wszystkie rozumy zjadł. Nie każdego stać na moduł powiadamiania za kilkaset złotych. Ale tak to jest, w azjatyckiej części Polski ludzie mają siana jak lodu, tak jak misiek.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: