OnetPortfel

Newsy
Opinie: 1

Onet.pl S.A. i Citibank (Poland) S.A. wdrażają rozwiązanie umożliwiające elektroniczne rozliczanie transakcji sieciowych, niezależnie od formy płatności - OnetPortfel. Usługa ta oparta jest na sprawdzonym systemie CitiConnect przygotowanym przez Citibank. Jest to pierwsze tego typu rozwiązanie na tak dużą skalę zaproponowane przez polski portal.

Głównym założeniem systemu rozliczeń OnetPortfel jest brak jakichkolwiek ograniczeń dla użytkowników Sieci. Dotychczas aby zrealizować elektroniczną transakcje trzeba było być posiadaczem tzw. "wypukłej" karty kredytowej. Teraz dzięki OnetPortfelowi będzie można regulować należności w czasie rzeczywistym niezależnie od tego, czy posiada się kartę czy nie. Rozwiązanie to minimalizuje również ryzyko jakie ponosili przy transakcjach elektronicznych kupujący i sprzedający.


Jaki jest mechanizm działania OnetPortfela?

Klient dokonując płatności w sklepie zapisuje się do systemu OnetPortfel oraz określa sposób zasilania swojej elektronicznej portmonetki (może to być np. zlecenie przelewu z własnego konta). Następnie klient bezpłatnie otrzymuje kartę użytkownika OnetPortfela. Przy każdej następnej płatności nie musi podawać swoich danych osobowych, ani numeru karty kredytowej, posługuje się wyłącznie nr PIN i nr wirtualnej karty. Transakcje są autoryzowane online - sprzedawcy i klienci otrzymują potwierdzenie autoryzacji w czasie rzeczywistym. Wydanie karty, autoryzacja i komunikacja z klientem odbywa się z zachowaniem bezpiecznych procedur  bankowych.

System OnetPortfel może być łatwo zintegrowany ze sklepami już działającymi w Internecie, zasadniczo jedynym wymaganiem wobec sklepu jest możliwość generowania nr i kwoty zamówienia. W chwili obecnej trwają prace implementacyjne w sklepach zintegrowanych w serwisie Zakupy.onet.pl.

Przepływ informacji w systemie:

Krok 1: Klient wchodzi do sklepu w Internecie. W przypadku rozwiązania B2B preferujemy logowanie, które umożliwia indywidualizację oferty i zabezpiecza przed poruszaniem się po sklepie przez niepowołane osoby.

Krok 2: Przeglądanie oferty i wybór towarów.

Krok 3: Zainicjowanie płatności - ikona "Zapłać przez Citibank". Klient sklepu zostaje przekierowany na stronę Citibanku. System CitiConnect, pobierając dane ze sklepu, określa sumę zamówienia i prosi o podanienumeru karty oraz PINu, lub podanie wszystkich danych niezbędnych do autoryzacji (jeżeli nie jest zarejestrowany w systemie CitiConnect). Wprowadzenie żądanych danych jest równoznaczne z rozpoczęciem procedury zapłaty.

Krok 4: Dane wprowadzone przez Klienta są weryfikowane w odpowiednich  systemach bankowych. Określona w zamówieniu kwota jest blokowana on-line, dzięki czemu sprawdzona zostaje wypłacalność klienta.

Krok 5: Klient otrzymuje na ekranie informację o zaakceptowaniu, bądź odrzuceniu płatności w sytuacji, gdy występuje brak pokrycia na karcie.

Krok 6: Klient kierowany jest do sklepu.

Krok 7: System automatycznie generuje potwierdzenie dla Sprzedawcy. Równocześnie wysyłane jest dodatkowe potwierdzenie dla Klienta w postaci SMS lub e-maila, w zależności od indywidualnych preferencji. Za tą usługę nie pobieramy dodatkowych opłat od Klientów.

Krok 8: Sprzedawca zamyka transakcję akceptując poszczególne płatności on-line lub za pomocą pliku ładowanego do systemu.

Korzyści wynikające ze stosowania OnetPortfela

OnetPortfel nie eliminuje kart kredytowych przy dokonywaniu transakcji online, a jedynie znacznie rozszerza paletę możliwości dokonywania płatności w Internecie. Jednocześnie system ten gwarantuje najwyższy stopień bezpieczeństwa (wirtualna karta, kod PIN, protokół komunikacji z klientem 128-bit SSL) oraz minimalizuje ryzyko sprzedawcy i klienta, umożliwia wykorzystywanie nowoczesnych narzędzi marketingowych np. Try me cards (działania na zasadzie "Drogi kliencie, masz tu wirtualną kwotę pieniędzy do wykorzystania w moim sklepie, zrób zakupy na mój koszt, zobaczysz jak zostaniesz obsłużony"), umożliwia również realizację programów lojalnościowych.

Opinie:

Opinie archiwalne (1):

Komentuj

Komentarze / 1

Dodaj komentarz
  • Users Avatars Mini
    mooby pisze: 2004-08-05 21:20
    Usługa ta oparta jest na sprawdzonym systemie CitiConnect przygotowanym przez Citibank. Jest to pierwsze tego typu rozwiązanie na tak dużą skalę zaproponowane przez polski portal. Głównym założeniem systemu rozliczeń OnetPortfel jest brak jakichkolwiek ograniczeń dla użytkowników Sieci. Dotychczas aby zrealizować
    0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: