Opera Mobile 10 - wersja dla operatorów i producentów

Newsy
Żródło: Opera
Opinie: 0

Opera Software udostępniła dzisiaj Operę Mobile 10 przeznaczoną dla operatorów i producentów telefonów komórkowych. Gotowa do dystrybucji wersja jest dostępna na smartfony z platformami Android, BREW, Windows Mobile i Symbian/S60. Najnowsza wersja zawiera nowy, wieloplatformowy framework. Jako jeden z kroków Opery zmierzających do ujednolicenia wyglądu mobilnych przeglądarek, wieloplatformowy framework umożliwia operatorom i producentom szybką i tanią implementację identycznego interfejsu na cały szereg różnych urządzeń.

Wieloplatformowy framework interfejsu jest nadbudowany nad silnikiem przeglądarki, co umożliwia gładkie działanie przeglądarek Opera Mini i Opera Mobile na wielu platformach. Udostępniony framework jest skrojony na miarę wydajnego korzystania z dynamicznego interfejsu. Wieloplatformowy framework daje producentom i operatorom możliwość umieszczenia tego samego interfejsu na wielu urządzeniach przy minimum pracy potrzebnej do jego zintegrowania. W rezultacie końcowy klient otrzymuje ujednolicony kontakt z Internetem, a operatorzy i producenci – oszczędność czasu i pieniędzy.

Opera Mobile 10 jest gotową do wprowadzenia na rynek przeglądarką na smartfony i inne zaawansowane telefony. Posiada funkcjonalności, które czynią przeglądanie Internetu prostszym: przeglądanie w kartach, Szybkie wybieranie i menadżer haseł. Dzisiejsze wydanie przeznaczone dla operatorów i producentów otwiera typowy dla Opery kontakt z Internetem dla jeszcze większej ilości użytkowników i urządzeń.

Publiczna wersja Opery Mobile 10 beta na for Windows Mobile i Symbian/S60 jest dostępna na stronie http://www.opera.com/mobile/. Opera Mobile 10 na telefony z platformami BREW i Android jest dostępna tylko dla operatorów i producentów telefonów. Obecne ograniczenia tych platform uniemożliwiają masową dystrybucję.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: