Operatorzy 3UK i T-Mobile UK oddali zarządzanie siecią 3G firmie Ericsson

Newsy
Żródło: Ericsson
Opinie: 3

Mobile Broadband Network Limited (MBNL), spółka joint venture z rozłożonymi po połowie udziałami, utworzona przez 3UK oraz T-Mobile UK do zarządzania integracją sieci 3G obu operatorów, zawarła z firmą Ericsson czteroletni kontrakt Managed Services. Na mocy umowy Ericsson będzie odpowiedzialny za operacje i utrzymanie skonsolidowanej sieci operatorów.

T-Mobile oraz 3 zawarli porozumienie dotyczące współdzielenia infrastruktury sieci w styczniu 2008 stawiając sobie za cel stworzenie do roku 2010 najlepiej rozbudowanej sieci 3G w całej Wielkiej Brytanii. Dzięki tej współpracy możliwe będzie uzyskania pokrycia sieci 3G w skali niemal całego kraju oraz wyraźnie wzmocnienie sygnału wewnątrz budynków. Umowa przyczyni się również do znaczących oszczędności oraz wywarcia pozytywnego wpływu na środowisko naturalne, włączając w to wycofanie z użytku około 5,000 stacji bazowych.

Na podstawie umowy Ericsson weźmie odpowiedzialność za operacje oraz zarządzanie sieciami 3G obu firm oraz siecią 2G T-Mobile. 4-letni kontrakt umożliwi Mobile Broadband Network Limited (MBNL), kontrolę kosztów operacyjnych i dostarczanie serwisów wyższego rzędu w czasie, gdy konsolidacja sieci 3G wkracza w fazę masowych wdrożeń.
Pierwsze zintegrowane stacje bazowe zostały oddane do użytku wczesnym lutym 2008. Od tego czasu MBLN przeprowadził pilotaż w Leeds oraz Bradford, który potwierdził sukces technologii współdzielenia stacji bazowych. Obecnie MBLN jest zaangażowany w konsolidację radiowych sieci dostępowych na terytorium Wielkiej Brytanii.

Około 80 pracowników z firmy T-Mobile zostało przeniesionych do firmy Ericsson, oznacza to dalsze wzmocnienie możliwości w obszarze Managed Services istniejących w Wielkiej Brytanii. W tym kraju Ericsson realizuje oddzielny kontrakt outsourcingu telekomunikacyjnego z T-Mobile oraz 3. T-Mobile oraz 3 są globalnymi klientami firmy Ericsson.

Opinie:

Opinie archiwalne (3):

Komentuj

Komentarze / 3

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  SzymekB pisze: 2008-12-04 15:10
  No i można się dogadać? Nasi operatorzy też będą musieli,gdy dostaną po kieszeni.
  0
 • Users Avatars Mini
  pnyczaj pisze: 2008-12-04 17:21
  Nasi tez tak będa musieli. Kryzys wydatnie w tym pomoże. W końcu zrozumieja, że na rynku mozna ze sobą konkurować, ale w kwestii sieci najlepiej sie dogadać i budować ją wspólnie. Wychodzi taniej, co w dobie trudniejszego dostepu do kredytów ma dużą wartość.
  0
 • Users Avatars Mini
  mirekb pisze: 2008-12-04 20:07
  konsolidacja.jak zwykle najlepiej wychodzi na tym ericsson.wymyslil,sbudowal a teraz zarzadza infrastrukturą.to sie nazywa myslenie strategiczne.dlatego min.Bauc juz wspominal ze separacja funkcjonalna nastapi w gsm a zacznie sie od tp..jako byly minister finansow w rzadzie jerzego buzka na ktorego zwalili cala wine za dziure budrzetową teraz swieci triumfy w polkomtelu i dobrze poprowadzi plusa.podstawa to 3g w mozliwie najwiekszym obszarze.potem dzielenie sie siecią z 3pozostalymi i mvno
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: