Orange bliżej z PLAY dzięki nowemu kodekowi dla iPhonów

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Orange bliżej z PLAY dzięki nowemu kodekowi dla iPhonów

Orange uruchomił kodek EVS dla iPhone’ów od modelu 11 wzwyż dla połączeń z PLAY.

Kodek EVS (ang. Enhanced Voice Services), zwany HD Voice+ lub HD+, to technologia, która zapewnia znacznie wyższą jakość rozmowy niż tradycyjne połączenie w 2G/3G.

Oferuje użytkownikom brak szumów, lepszą słyszalność wysokich i niskich dźwięków, bardzo naturalny dźwięk głosu. Daje to wrażenie, że nasz rozmówca jest obok nas i rozmawiamy „na żywo”.

Aby korzystać z jakości HD Voice+ smartfony muszą używać VoLTE lub WiFi Calling i obsługiwać EVS. Większość nowych telefonów z Androidem oferowanych przez Orange ma te funkcjonalności, a teraz do tej listy dołączyły iPhone’y od modelu 11 wzwyż.

Na razie HD Voice+  jest dostępny w połączeniach pomiędzy Orange a Play, ale Orange wdroży kodek także w połączeniach z pozostałymi operatorami.

W przypadku T-Mobile usługa ma być gotowa w ciągu kilku miesięcy.

W telefonie z Androidem HD Voice+ jest pokazywany podczas połączeń głosowych jako napis HD+. iPhone nie pokazuje tej informacji.

Kolejnym krokiem w rozwoju usług komórkowych jest ViLTE (Video over LTE), które również wykorzystuje VoLTE Interconnect (styk międzyoperatorski). Jest to „rozszerzenie” VoLTE, które do dźwięku HD+ dokłada wideo w wysokiej jakości obrazu, dostępne od ręki bez dodatkowych aplikacji. Obecnie ViLTE dostępne jest dla Androidów w Orange Flex dla połączeń wewnątrz Orange oraz pomiędzy Orange a Play. Orange pracuje także nad rozszerzeniem ViLTE na pozostałe oferty i urządzenia.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: