Orange opisał ryzyka związane z potencjalną blokadą chińskich firm - jest zagrożenie dla 5G

Newsy
Opinie: 0
Orange o Huawei

Orange opisał w swoim raporcie finansowym za 2 kwartał 2018 r. ryzyko związane z konfiktem USA – Chiny, który może skutkować zablokowaniem Huawei jako dostawcy sprzętu dla polskiego operatora.

Orange twierdzi, że potencjalna blokada może opóźnić wdrożenie 5G. Wzrosną także koszty tego wdrożenia. Orange może też ponieść straty związane ze spadkiem zainteresowania sprzętem produkowanym przez chińskich producentów.

Poniżej ten fragment z raportu Orange:

Potencjalne konsekwencje sporu USA - Chiny

W związku z sytuacją, w której zaangażowanymi stronami są USA i Chiny, dostawcy z Państwa Środka mogą być narażeni na objęcie ich sankcjami przez rząd USA. W następstwie, może to skutkować wpisaniem chińskich dostawców na czarną listę podmiotów, z którymi amerykańskie przedsiębiorstwa nie będą mogły współpracować. Nałożone sankcje wpłyną też na spółki córki ze struktury dostawcy. W wyniku tego działania chińscy dostawcy mogą utracić prawa do korzystania z technologii opracowanej i opatentowanej przez firmy amerykańskie, a ponadto nie będą mogły współpracować ze spółkami zarejestrowanymi w Stanach Zjednoczonych.

Dla operatorów telekomunikacyjnych takich, jak Orange Polska zastosowanie sankcji wobec chińskich dostawców, może oznaczać ograniczenie w zaplanowanej budowie i rozwoju infrastruktury sieciowej (w tym 5G) oraz konieczność zmiany dostawców sprzętu telekomunikacyjnego. Orange Polska może ponieść straty wynikające z malejącego zainteresowania klientów produktami chińskich marek oraz - ze względu na skalę światową konfliktu – może nastąpić opóźnienie i/lub zwiększenie kosztów wdrożenia sieci 5G.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: