Orange rozpoczął budowę sieci światłowodowej na wsi i w małych miasteczkach

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Orange rozpoczął budowę sieci światłowodowej na wsi

Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy sieci Orange, poinformował o rozpoczęciu budowy sieci światłowodowej dla ponad 26 tys. gospodarstw domowych w 18 powiatach, 104 gminach i 534 miejscowościach województw: lubuskiego, małopolskiego i zachodniopomorskiego.

W zasięgu jest już 200 gospodarstw domowych w miejscowościach: Kolno, Tuczno, Tuczno Pierwsze, Martew i Górnica.

Inwestycja realizowana jest w ramach wygranych konkursów Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC).

To pierwsze obszary z 4 konkursu POPC i kolejny etap likwidacji internetowych „białych plam”, które występują głównie w miejscach słabo zaludnionych i z dala od dużych miast.

Budżet tej konkretnej inwestycji to 52 mln zł dofinansowania z Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC), wykorzystującej środki Unii Europejskiej oraz wkład własny Orange Polska – 33 mln zł.

Orange Polska realizuje inwestycje POPC od 2016 roku. Od tego czasu zakończono 8 projektów POPC1 i zbliżają się do końca 18 projektów POPC2. Sieć budowana z dofinansowaniem UE jest dostępna dla wszystkich operatorów, chcących świadczyć usługi klientom. Oprócz Orange najbardziej zaangażowane w realizację POPC są INEA i Nexera.

Wydawane środki są rozliczane, co do złotówki. W przypadku Orange wsparcie realizacji inwestycji w ramach 1 i 2 konkursu POPC wyniosło ok. 765 mln zł, co stanowi ponad 99 proc. pomocy publicznej, jaka trafiła do nich w ostatnich latach.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: