Orange chce połączyć kartę kredytową z mikropłatnościami

Newsy
Żródło: Puls Biznesu
Opinie: 5
Opinie: 5

Grupa TP realizuje zapowiedzi o rozpoczęciu działalności na rynku usług finansowych. "23 grudnia kończymy przetarg na partnera bankowego, który pomoże wdrożyć usługi finansowe" — powiedział dziennikowi Puls Biznesu Krzysztof Sieczkowski, dyrektor pionu rozwoju nowych produktów grupy TP. TP chce równolegle wybrać bank, który będzie m.in. wydawał karty kredytowe sygnowane logo Orange (lub TP), oraz operatora systemu płatności bezstykowych (Visa lub Mastercard). Operator chce sprzedawać karty kredytowe i naklejki na telefony komórkowe, które będą służyły do płatności mobilnych. M-płatności mają przyciągnąć klientów na konkurencyjnym rynku kart kredytowych. "Bez problemu pozyskamy 300 tys. klientów w ciągu trzech lat" — deklaruje Krzysztof Sieczkowski.
"Możemy na tym zarobić kilkadziesiąt milionów złotych w ciągu trzech lat. Nakłady zwrócą się wcześniej niż za trzy lata" — mówi Krzysztof Sieczkowski. Operator spodziewa się, że bank podzieli się z nim wszystkimi korzyściami związanymi z operacjami na karcie — od prowizji bankowej do wpływów z przeterminowanych odsetek. Operator przejmie na siebie koszty marketingu.

Opinie:

Opinie archiwalne (5):

Komentuj

Komentarze / 5

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  pnyczaj pisze: 2008-11-28 11:43
  Orange juz nie od dziś wydaje kartę kredytową dla abonamentowców. Najpierw w BZ WBK (wcześniej wydawana była karta Idea Profit) a od 2 lat w mBanku. Jednak pewnie nowa karta nie będzie związana z programem Profit, bo bedzie dostepna również dla klientów TPSA (w przyszłości Orange) i będzie miała technologię bezstykową. To ostatnie szczególnie mi się podoba, tymbardziej, że w grę wchodzą naklejki na telefon. Ciekawe, czy nowe karty będą dostepne dla klientów prepaid?
  0
 • Users Avatars Mini
  volvo pisze: 2008-11-30 12:09
  Ta firma stanie sie lichwa, nie moge powiedziec ze zejdzie na psy, bo juz dawno zeszla. Z ich systemem naliczania oplat to balbym sie brac kredyt nawet o malej kwocie. Ich reputacja pozwala na ominiecie tego logo z jakiejkolwiek uslug
  0
 • Users Avatars Mini
  ja pisze: 2008-11-30 12:39
  A ja uważam, ze to naprawdę solidna firma, która jak coś zapowie to to wprowadza, w przeciwieństwie do innych którzy kończą tylko na słodkim pierdzeniu ( np. Netia z Wimax gdzie im chcą odebrać częstotliwość za nie wywiązanie się z planów ii inne tego typu zapowiedzi). Poza tym jak na przykład mBank wchodzi na rynek telefonów komórkowych (wirtualny operator) to dlaczego TP ma nie wchodzić na rynek usług finansowych ??.
  0
 • Users Avatars Mini
  biotyt pisze: 2008-11-30 13:52
  Jeśli płatności mobilne będą dostępne dla klientów prepaid oraz zostanie wybrany bank także pod kątem atrakcyjności innych usług dla klienta np. ilość bankomatów bez prowizji, niskie prowizje lub 0zł w stałych opłatach, dobra obsługa przez Internet, tanie przelewy do innych banków, to bardzo chętnie założę takie konto i przeniosę tam swoje oszczędności z obecnego banku.
  0
 • Users Avatars Mini
  biotyt pisze: 2008-11-30 13:55
  mBank miło się prezentuje, fajnie gdyby właśnie to on został wybrany. Po co daleko szukać.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: