Orange da wirtualnym eSIM i stałe IP

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Orange da wirtualnym eSIM i stałe IP

W zeszłym roku Orange wprowadził do swojej oferty hurtowej usługi dla operatorów MVNO.

W swoim najnowszym Przeglądzie rynku operatorskiego What’s Up Wholesale? 2022 operator zdradził, że w tym roku planuje dla nich udostępnienie kolejnych usług.

Platforma MVNE ( Mobile Virtual Network Enabler) została przygotowana przez firmę Adescom. Można je obsługiwać z poziomu przeglądarki internetowej lub poprzez API bezpośrednio w środowisku operatora MVNO (np. CRM). Operator może dzięki niej m.in. aktywować karty SIM, włączać i wyłączać usługi abonenckie. Korzystanie z platformy jest darmowe. Jest także 14 dniowy okres próbny (z testowymi kartami SIM).

Operator może wybrać najkorzystniejszy dla siebie model współpracy, uzależniony od sposobu rozliczeń. Orange oferuje dwa rozwiązania.

Pierwsze – pakietowe – polega na zakupie w cenie hurtowej abonamentów komórkowych i późniejszej ich odsprzedaży. Do wyboru jest kilka planów telefonicznych – z nielimitowanymi rozmowami, SMS-ami i MMS-ami – oraz internetowych.

Drugi sposób rozliczeń – PAYG (pay as you go) – skierowany jest przede wszystkim do operatorów, którzy mają już doświadczenie na rynku mobilnym i znają potrzeby swoich klientów. Opłaty pobierane są wyłącznie za aktywne karty SIM i faktyczne jednostkowe zużycie każdej usługi (np. transmisji danych liczonej w GB, usług głosowych za minutę połączenia oraz SMS-ów i MMS-ów za sztukę).

Całą infrastrukturę – sieć radiową i szkieletową – oraz elementy składowe, takie jak karty SIM, zapewnia Orange.

W 2023 roku Orange planuje rozszerzyć ofertę mobilną o nowe elementy:

  • eSIM
  • publiczny IP statyczny i dynamiczny
  • APN prywatny.

Usługę statycznego, publicznego IP oferuje już sieć Otvarta pracująca na platformie MVNE Polkomtela.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: