Orange Ekstra Numer - dwa numery na jednej karcie SIM

Newsy
Żródło: Orange
Opinie: 2

Od 21 września w ofercie Orange jest dostępna usługa Orange Ekstra Numer, która pozwala na korzystanie z dwóch numerów telefonicznych na jednej karcie SIM.

Dzięki usłudze Orange Ekstra Numer klienci chcący używać dwóch numerów telefonicznych nie będą musieli kupować specjalnego aparatu telefonicznego na dwie karty, nosić dwóch telefonów czy też przekładać kart. Po aktywowaniu usługi ich dotychczasowy numer główny oraz numer dodatkowy są jednocześnie widoczne w sieci i mogą przyjmować połączenia oraz SMS-y i MMS-y. Oba numery przypisane do jednej karty SIM są w pełni niezależne. Można z nich wykonywać połączenia, wysyłać SMS-y i MMS-y, korzystać z transmisji danych oraz oddzielnych zestawów usług dodatkowych jak poczta głosowa czy Halo Granie. Warunkiem wykonywania połączeń z numeru dodatkowego jest doładowanie go (jak konta w ofertach na kartę) zgodnie z Regulaminem świadczenia usług telekomunikacyjnych.

Korzystanie z obu numerów w telefonie jest bardzo łatwe, zarządzanie nimi odbywa się za pomocą krótkich kodów potwierdzanych przyciskiem połączenia:

*121*2# - przełączanie połączeń wychodzących na Orange Ekstra Numer,

*121*1# - powrót do numeru głównego,

*122*# - sprawdzanie, który numer jest ustawiony do połączeń wychodzących, informacje są wyświetlane na ekranie telefonu.

Z usługi skorzystać mogą klienci indywidualni i firmy. Jedynym warunkiem jest posiadanie aktywnej karty SIM z ofertą usług głosowych – abonament, mix lub na kartę. Orange Ekstra Numer można aktywować SMS-em o treści EN wysłanym na bezpłatny numer 8041 lub wybierając z klawiatury telefonu kod *121*# i wciskając przycisk połączenia.

Aktywacja jest potwierdzana SMS-em, w którym użytkownik otrzymuje przydzielony numer oraz termin jego ważności. Po upłynięciu okresu ważności usługa jest automatycznie przedłużana. W przypadku ofert na abonament i ofert mix w pierwszym dniu kolejnego cyklu rozliczeniowego a w ofertach na kartę po miesiącu od aktywacji. Z usługi można zrezygnować w dowolnym terminie wysyłając SMS-a o treści REZ na bezpłatny numer 8041 lub za pomocą kodu *114*9#.

Koszt aktywacji Orange Ekstra Numer to tylko 3 zł, podobnie jak opłata za przedłużenie ważności usługi o miesiąc.

Klienci, którzy będą zainteresowani przejęciem numeru wirtualnego i przeniesieniem go na osobną kartę SIM będą mogli rozpocząć proces za pomocą SMS-a o treści SIM wysłanego na bezpłatny numer 8041. W odpowiedzi otrzymają SMS ze swoim wirtualnym numerem SIM, z którym wystarczy udać się do najbliższego salonu Orange, gdzie zostanie wykonana darmowa migracja.

Materiały dodatkowe:

Opinie:

Opinie archiwalne (2):

Komentuj

Komentarze / 2

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  cesarz pisze: 2010-09-24 19:24
  W czasie testów Ekstra Numer byłem testerem , nie było to miłe doświadczenie . Zablokowało mi telefon na kilka dni. Może przekonam się do tej usługi teraz.
  0
 • Users Avatars Mini
  gsz pisze: 2010-09-27 23:01
  Staram się znaleźć realne zastosowanie dla użytkowania dwóch numerów z orange i oprócz tego że na jednym miałbym ofertę typu minuty czy internet a grugi numer wirtualny bym sobie aktywwował z pakietem smsów do orange? Bądź ktoś jeżeli ma firmowy numer to może sobie prywatny aktywować? Wątpie by takie osoby były bo takie zapewne mają już swój numer prywatny i nie chcą kolejnego więc powinna być możliwość połączenia dwóch własnych numerów brak zastosowania chyba ze każdy numer do innej laski :D
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: