Orange Finanse - oficjalny start usług bankowych sieci Orange

Newsy
Opinie: 16

Jeśli lubisz nasze newsy to polub także nasz profil na Facebooku - KLIKNIJ TUTAJ

Dziś na specjalnej konferencji prasowej Orange zaprezentował swoja ofertę bankową Orange Finanse. Dzięki niej można założyć konto bankowe w kilka kliknięć na smartfonie bez wychodzenia z domu i podpisywania dokumentów. Do tego otrzymać do 600 zł zwrotu za płatności zbliżeniowe, 4 proc. na koncie oszczędnościowym oraz darmowy limit kredytowy na start, do wykorzystania od razu po aktywacji konta.

Orange Finanse to wspólny projekt Orange Polska i mBanku.

- Orange Finanse łączy w sobie najlepsze standardy mobilnej bankowości mBanku i szerokie kompetencje Orange w dziedzinie rozwiązań telekomunikacyjnych dla użytkowników smartfonów. To produkt szyty na miarę potrzeb osób nowoczesnych i wymagających, będących praktycznie cały czas  on-line i oczekujących maksymalnie prostych, przyjaznych rozwiązań. Jestem przekonany, że Orange Finanse z mobilną aplikacją pozwalającą zarządzać swoimi finansami z dowolnego miejsca, korzystnymi warunkami oferty bankowej i pakietem dodatkowych benefitów stworzonym specjalnie dla naszych klientów, jest właśnie tym rozwiązaniem, na które czekali. I jednocześnie kolejnym dowodem na to, że w Orange klienci otrzymują więcej – mówi Bruno Duthoit, prezes Orange Polska.

- W ciągu zaledwie sześciu miesięcy stworzyliśmy prostą i wyróżniającą się bankowość mobilną i on-line w wydaniu dla klientów korzystających z innowacji Orange. W ten sposób kolejny raz nadajemy ton na rynku usług finansowych, czyniąc nowatorską bankowość jeszcze bardziej powszechną - mówi Cezary Stypułkowski, prezes mBanku. - Współpraca z Orange to dla nas także okazja biznesowa do dalszego dynamicznego wzrostu dzięki dostarczaniu produktów finansowych nowej, atrakcyjnej grupie klientów, korzystających z rozwiązań internetowych i mobilnych. Liczymy, że sojusz z Orange w ciągu najbliższych trzech lat pozwoli nam pozyskać około miliona nowych klientów - dodaje Cezary Stypułkowski.

Jak skorzystać z Orange Finanse?

Aby założyć konto w Orange Finanse, nie trzeba iść do oddziału – wystarczy smartfon z aplikacją mobilną, stworzoną dla platform – Android oraz iOS. Nie ma też konieczności podpisywania żadnych dokumentów, ponieważ weryfikacja danych klienta odbywa się za pomocą przelewu za złotówkę z konta, z którego użytkownik korzysta w innym banku. Dzięki aplikacji, można także, m.in. bez logowania sprawdzić stan rachunku, dostępny limit karty kredytowej, odnaleźć najbliższy bankomat. Za pośrednictwem aplikacji można też doładować telefon prepaid oraz wykonać przelew bez konieczności podawania numeru konta odbiorcy – wystarczy jego numer telefonu wybrany z książki kontaktów na smartfonie lub jego nazwa na Facebooku. Dla klientów Orange korzystanie z aplikacji mobilnej jest całkowicie darmowe, ponieważ nie są pobierane od nich opłaty za transmisję danych.

Produkty Orange Finanse dostarczane przez mBank są dostępne także za pośrednictwem serwisu transakcyjnego www.OrangeFinanse.com oraz w około 900 salonach Orange. Internetowy serwis transakcyjny, będący uzupełnieniem aplikacji mobilnej, oferuje, m.in. wyszukiwarkę historii, która pozwala na odnalezienie szukanej frazy już na podstawie trzech liter, a także narzędzie do planowania wydatków, ułatwiające zarządzanie domowym budżetem.

Konto, karta i przelewy za 0 zł

Konto Osobiste, otwierane i prowadzone bez opłat, dostępne także w wersji dla klientów w wieku od 13 roku życia – Konto Osobiste 13+. W ramach umowy, z rachunku Orange Finanse bezpłatnie realizowane są również przelewy krajowe. Za darmo klienci mogą też korzystać z tradycyjnej karty debetowej (i karty w wersji do rachunku 13+) oraz karty debetowej naklejki, którą można przykleić, np. na urządzeniu mobilnym i w ten sposób płacić telefonem za zakupy. Już wkrótce Orange Finanse wprowadzi także płatności smartfonem poprzez zintegrowanie karty płatniczej z aplikacją mobilną.

            

Karta Orange Finanse na telefonie lub w portfelu daje również dostęp do programu rabatowego Strefa Korzyści, w ramach którego klientom proponowane są indywidualnie dopasowane rabaty. Aby klient mógł z nich skorzystać, wystarczy, że wybierze w serwisie transakcyjnym lub aplikacji mobilnej ofertę, która go interesuje, a następnie zapłaci za nią kartą Orange Finanse. Rozliczenie i zwrot są dokonywane automatycznie, bezpośrednio na rachunek. Nie ma maksymalnej kwoty jaką klient może zaoszczędzić korzystając z programu Strefa Korzyści. Maksymalny zwrot przy jednorazowej transakcji to 760 zł.

Promocje „na start”

Klienci, którzy otworzą konto w Orange Finanse, będą mogli skorzystać ze specjalnych ofert promocyjnych.

Oferty dla wszystkich klientów:

 • w ciągu pierwszych trzech miesięcy od otwarcia konta, każdy użytkownik Orange Finanse będzie zwolniony z opłat związanych z korzystaniem z bankomatów w Polsce – bez względu na liczbę i rodzaj realizowanych transakcji. Po tym terminie klient nie zapłaci nic, jeśli dokona dowolną kartą Orange pięciu płatności bezgotówkowych miesięcznie lub też gdy nie będzie wypłacać gotówki (standardowo koszt wypłat z bankomatów to 5 zł miesięcznie, niezależnie od liczby transakcji).  Z warunku zwolnieni są klienci w wieku 13-18 lat, dla których wszystkie transakcje kartą realizowane są bez opłat;
 • Limit na Start – czyli oferta kredytu odnawialnego w wysokości 1000 zł, dostępna już na wniosku o Konto Osobiste, z której klient może skorzystać od razu po aktywacji rachunku. Limit uruchamiany jest bez prowizji i z oprocentowaniem 0 proc. przez pierwsze pół roku. Po tym czasie oprocentowanie na kolejnych dwanaście miesięcy wyniesie tylko 12,49 proc.;
 • 4 proc. na rachunku oszczędnościowym w skali roku przez pierwsze sześć miesięcy dla środków o łącznej wartości do 25 tysięcy zł. Pieniądze można też ulokować na klasycznej lokacie ze stałą stopą procentową na okres 3, 6 i 12 miesięcy.

Promocje dla klientów Orange Polska:

 • Orange Finanse od każdej transakcji kartą debetową w formie naklejki na smartfona naliczy 5 proc. zwrotu. W ten sposób w ciągu sześciu miesięcy klient może uzyskać nawet 600 zł. Aby wziąć udział w promocji, wystarczy w każdym miesiącu wykonać pięć transakcji bezgotówkowych dowolnymi kartami Orange Finanse oraz opłacić jedną fakturę za usługi Orange Polska z Konta Osobistego w Orange Finanse;
 • dodatkowo, za wykonanie minimum pięciu dowolnych transakcji bezgotówkowych, klienci Orange otrzymają doładowanie telefonu prepaid na kwotę nawet 60 zł (maksymalnie po 20 zł przez trzy kolejne miesiące).

Oba benefity łączą się, a więc ta sama transakcja zaliczana jest zarówno do promocji skierowanej do posiadaczy abonamentów, jak również do klientów posiadających urządzenie z kartą prepaid.

 

Konto Osobiste - najczęściej zadawane pytania:

Jak wpłacać pieniądze na rachunek Konto Oszczędnościowe i Konto Osobiste?

Najwygodniej jest zlecić przelew pensji na rachunek w Orange Finanse. Aby to zrobić wystarczy przedstawić w dziale kadr Twojej firmy stosowne oświadczenie. Gotówkę na konto w Orange Finanse można wpłacać w bankomacie mBanku, na poczcie lub w oddziale innego banku (od tej operacji zarówno Poczta Polska, jak i banki pobierają najczęściej prowizję) - wtedy numer rachunku w Orange Finanse wpisujemy na specjalnym miejscu w druku złożenia dyspozycji.

Jak długo czekać na aktywację konta?

Jeśli wybrałeś podpisanie umowy o konto za pomocą przelewu z rachunku w innym banku, aktywację konta wykonasz w momencie, gdy otrzymasz potwierdzenie z banku o udanym procesie weryfikacji danych oraz po otrzymaniu tymczasowego pakietu aktywacyjnego w formie SMSa.

Jeśli wybrałeś podpisanie umowy o konto za pośrednictwem kuriera, sprawdź status przesyłki kurierskiej na stronie http://www.siodemka.com/statusy.php. Po wizycie kuriera, bank aktywuje Twoje konto w ciągu 3 dni roboczych od czasu otrzymania umowy od firmy kurierskiej – w razie problemów prosimy o kontakt pod numerem (+48 42) 19 300.

Jeśli wybrałeś podpisanie umowy w salonie Orange, bank aktywuje Twoje konto w ciągu 3 dni roboczych od czasu przekazania dokumentów z salonu do banku – w razie problemów prosimy o kontakt pod numerem (+48 42) 19 300.

Kto może posiadać Konto Osobiste?

Posiadaczem Konta Osobistego może być każda osoba posiadająca polskie obywatelstwo, o pełnej zdolności do czynności prawnych (ukończone 18 lat), będąca rezydentem posiadającym obywatelstwo polskie, osoba pełnoletnia – rejestrowana jest wyłącznie na podstawie dowodu osobistego. Rachunek jest prowadzony indywidualnie. Klient może posiadać maksymalnie jedno Konto Osobiste. Osoba niepełnoletnia może otworzyć rachunek w Orange Finanse, jeśli ukończyła 13 lat. W ofercie mamy dla niej rachunek Konto Osobiste 13+ wraz z bezpłatną kartą debetową.

Ile kosztuje otwarcie i prowadzenie Konta Osobistego w Orange Finanse?

Za otworzenie i prowadzenie konta w Orange Finanse nie pobiera żadnych opłat.

W jaki sposób mogę otworzyć kolejne konto w Orange Finanse?

Klient może być posiadaczem 1 konta bieżącego danego typu w Orange Finanse oraz 4 Kont Oszczędnościowych. Otwieranie kolejnych rachunków w Banku odbywa się za pośrednictwem infolinii lub poprzez wniosek w serwisie transakcyjnym Orange Finanse.

Czy korzystanie z serwisu transakcyjnego w smartfonie w przeglądarce internetowej poza Wi-Fi, będzie konsumowało transfer danych Klienta?

Tak. Za darmo Klient korzysta jedynie z aplikacji mobilnej w sieci Orange.

Co powinien zrobić w przypadku zapomnienie bądź zgubienia ID i hasła do serwisu transakcyjnego?

Klient powinien zadzwonić pod numer (+48 42) 19 300 i zamówić nowy pakiet aktywacyjny, którym będzie musiał zalogować się tak samo jak podczas pierwszego logowania i ustanowić docelowe hasło. Klient może również odblokować dostęp do serwisu transakcyjnego z poziomu aplikacji mobilnej.

Jakie muszę mieć minimalne dochody, aby otworzyć konto w Orange Finanse?

Orange Finanse nie wymaga deklaracji minimalnych dochodów i nie uzależnia od nich otworzenia rachunku. W Banku nie ma również obowiązku dokonywania regularnych wpłat na rachunek

Czy otwierając konto w Orange Finanse trzeba zamknąć konto w innym banku?

Nie. Jeśli jednak Orange Finanse stanie się Twoim podstawowym bankiem, wówczas warto rozważyć likwidację rachunku w innym banku, aby nie płacić prowizji i opłat.

Ile kont mogę otworzyć w Orange Finanse?

Teraz każdy pełnoletni Klient Orange Finanse może posiadać 1 rachunek Konto Osobiste oraz 1 rachunek Konto Osobiste 13+. Klienci w wieku 13 - 18 lat mogą posiadać tylko jeden rachunek – Konto Osobiste 13+. Nowy rachunek nie oznacza nowych kodów dostępów. Listę wszystkich rachunków można zobaczyć po zalogowaniu się do serwisu transakcyjnego Orange Finanse za pomocą dotychczasowego loginu i hasła.

Jak otworzyć Konto Osobiste?

Konto w Orange Finanse można otworzyć:

 • za pośrednictwem strony: www.orangefinanse.com
 • w aplikacji mobilnej
 • za pośrednictwem Infolinii pod numerem (+48 42) 19 300
 • w Salonie Orange

Czy muszę być Klientem Orange, aby założyć Konto Osobiste w Orange Finanse?

Nie, z oferty Orange Finanse mogą korzystać Klienci wszystkich operatorów komórkowych.

 

Konto Osobiste 13+ - najczęściej zadawane pytania:

Ile kont mogę otworzyć w Orange Finanse?

Każdy pełnoletni Klient Orange Finanse może posiadać jedno Konto Osobiste oraz jedno Konto Osobiste 13+. Klienci w wieku 13 - 18 lat mogą posiadać tylko jedno Konto Osobiste 13+. Nowy rachunek nie oznacza nowych kodów dostępów. Listę wszystkich rachunków można zobaczyć po zalogowaniu się do serwisu Banku za pomocą dotychczasowego loginu i hasła.

Ile kosztuje otwarcie i prowadzenie Konta Osobistego 13+ w Orange Finanse?

Za otworzenie i prowadzenie konta w Orange Finanse nie pobiera żadnych opłat.

Czy muszę być Klientem Orange, aby założyć Konto Osobiste 13+?

Nie, z oferty Orange Finanse mogą korzystać Klienci wszystkich operatorów.

Czy otwierając konto w Orange Finanse trzeba zamknąć konto w innym banku?

Nie. Jeśli jednak Orange Finanse stanie się Twoim podstawowym bankiem, wówczas warto rozważyć likwidację rachunku w innym banku, aby uniknąć niepotrzebnych opłat.

Kto może posiadać Konto Osobiste 13+?

Posiadaczem Konta Osobistego 13+ może być osoba, która ukończyła 13 lat, będąca rezydentem posiadającym obywatelstwo polskie. Nie ma górnych ograniczeń wiekowych co do osoby posiadającej to konto.

Osoba niepełnoletnia w wieku 13-18 lat rejestrowana jest na podstawie dowodu osobistego (dokument dla takiej osoby wydawany jest na 5 lat), paszportu polskiego lub legitymacji szkolnej. Rejestrowane są takie same dane jak w przypadku osoby pełnoletniej oraz dodatkowo wszystkie dane przedstawiciela ustawowego osoby małoletniej (patrz: Rezydent, osoba pełnoletnia). Klient może posiadać maksymalnie jedno Konto Osobiste 13+.

Jak długo czekać na aktywację konta?

 • Jeśli wybrałeś podpisanie umowy o konto za pośrednictwem kuriera, sprawdź status przesyłki kurierskiej na stronie http://www.siodemka.com/statusy.php. Po wizycie kuriera, bank aktywuje Twoje konto w ciągu 3 dni roboczych od czasu otrzymania umowy od firmy kurierskiej – w razie problemów prosimy o kontakt pod numerem (+48 42) 19 300.
 • Jeśli wybrałeś podpisanie umowy w salonie Orange, bank aktywuje Twoje konto w ciągu 3 dni roboczych od czasu przekazania dokumentów z salonu do banku – w razie problemów prosimy o kontakt pod numerem (+48 42) 19 300.

Jak założyć Konto Osobiste 13+?

Konto w Orange Finanse można otworzyć:

 • za pośrednictwem strony: www.orangefinanse.com
 • w aplikacji mobilnej
 • za pośrednictwem Infolinii pod numerem 42 19 300
 • w Salonie Orange
 • w serwisie transakcyjnym Orange Finanse

Poniżej szczegółowe regulaminy i cenniki.

Prezentacja:

Zdjęcia z konferencji:

Materiały dodatkowe:

Opinie:

Opinie archiwalne (16):

Komentuj

Komentarze / 16

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  lukasz_g pisze: 2014-10-02 13:32
  Widzę, że na grafice nowy iPhone 6 plus z funkcją zginania :)
  3
 • Users Avatars Mini
  Teo pisze: 2014-10-02 13:42
  ... i od razu z podaną ceną na wyświetlaczu :-)
  2
 • Users Avatars Mini
  kormo pisze: 2014-10-02 15:13
  Już lecę zakładać konto w orange. jeszcze się po poprzedniej traumie nie otrząsnąlem. http://kormo.pl/orange/
  1
 • Users Avatars Mini
  Inco pisze: 2014-10-02 15:49
  Już widzę te tłumy chętnych na produkty tego pseudooperatora.
  1
 • Users Avatars Mini
  pabloki pisze: 2014-10-02 18:21
  troche warunków dla darmej karty i wypłat z bankomatów jednak jest. T mobile usługi bankowe mają jednak lepsze podejście.
  1
 • Users Avatars Mini
  toczek pisze: 2014-10-02 18:24
  Ciekawe jak często będą te regulaminy zmieniać (cecha szczególna mBanku). Mam nadzieję, że niektórzy konsultanci Orange, z którymi musiałem, swego czasu, załatwiać swoje sprawy nie wezmą się teraz za usługi bankowe, ale pewności nie ma, więc nie zaryzykuję.
  -1
 • Users Avatars Mini
  guli pisze: 2014-10-02 20:14
  Czyli żeby otrzymać premię 600 zł, trzeba miesięcznie mieć obrót na transakcjach zbliżeniowych na kwotę 2000 zł tak? Słaaaaaabo...
  0
 • Users Avatars Mini
  obserwator pisze: 2014-10-02 21:24
  JAK ZWYKLE NIC DZIŚ NIE DZIAŁAŁO!!!!!!! MIELI TADYCYJNIE AWARIE..W 4 SALONCH BYLEM I NIC.AWARIA GLOBALNA
  1
 • Users Avatars Mini
  rustow pisze: 2014-10-03 07:01
  Oferta chyba na zasadzie żeby coś mieć co ma już konkurencja. Nie widzę tu szczególnej wartości dodanej.
  1
 • Users Avatars Mini
  Kris pisze: 2014-10-03 10:36
  Czy ta oferta promocyjna dotyczy też klientów Nju Mobile ?
  0
 • Users Avatars Mini
  Orange Ekspert pisze: 2014-10-03 13:46
  @Kris, promocja niestety nie dotyczy klientów nju mobile.
  1
 • Users Avatars Mini
  Orange Ekspert pisze: 2014-10-03 13:52
  @Kormo tak jak wspomniałem wcześniej - niestety regulamin nie pozwala na zmianą oferty w tym konkretnym przypadku. Na nową ofertę będziesz mógł przejść przy przedłużeniu umowy lub po jej zakończeniu. Umowę możesz przedłużyć 150 dni przed jej końcem (sklep internetowy). Nowy plan taryfowy wejdzie w życie z najbliższym okresem rozliczeniowym. Jeśli skorzystasz z oferty Smart Plan Multi II to będziesz mógł również korzystać z technologii LTE.
  1
 • Users Avatars Mini
  Sylwester pisze: 2014-10-03 17:37
  @orange expert Jak to jest pracować w tak obciachowej, komunistycznej firmie?
  -2
 • Users Avatars Mini
  mariusz.szewczak pisze: 2014-10-06 12:43
  @Sylwester: muszę wziąć w obronę "Orange Ekspert". Facet pomaga ludziom. Wyjaśnia niuanse oferty. A ty go napadasz... bez przesady.
  0
 • Users Avatars Mini
  Sylwester pisze: 2014-10-06 19:43
  Przepraszam eksperta. Poniosło mnie, bo firma mi się źle kojarzy. ;-) więcej nie będę napadał.
  0
 • Users Avatars Mini
  mariusz.szewczak pisze: 2014-10-07 07:25
  Aktualizacja: dodaliśmy filmy prezentujące Orange Finanse a dokładnie płatności zbliżeniowe, otwieranie konta, przelewy z poziomu telefonu i Strefę Okazji .
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: