Orange Flex - wszystko o nowej ofercie

Najważniejsze | Newsy | Promocje
Opinie: 0

Orange zaprezentował przed chwilą szczegóły swojej nowej oferty Orange Flex.

Orange Flex jest ofertą „w nowym stylu”, czyli zgodną z modą na obsługę wszystkiego poprzez aplikację, płatność odbywa się poprzez podłączenie karty płatniczej, a klient sam sobie konfiguruje pakiet, z którego chce w danej chwili korzystać. Aktywacja odbywa się poprzez skanowanie dokumentów i selfie, a kartę może nam przywieźć kurier lub możemy skorzystać z eSIM. Klient Orange przy aktywacji będzie musiał podać tylko PESEL.

Orange Flex to oferta wyłącznie dla „wyrobionych” klientów. Oferta nie „walczy ceną”, co może sprawić, że na razie nie będzie zbyt szybko pozyskiwała klientów. Największym rywalem Flex będzie „stare” nju mobile, w którym już po kilku miesiącach od aktywacji mamy gigantyczne pakiety internetowe i nie musimy się zastanawiać, który pakiet wybrać. Nie musimy też podawać numeru naszej karty, co nadal w Polsce jest dla wielu osób sporą barierą. Z nowej oferty Flex na razie nie skorzystają klienci biznesowi (podobnie jak w nju), czyli za aktywowane pakiety nie możemy otrzymać faktury z numerem NIP.

Zalety oferty to brak długoterminowej umowy z operatorem, wygoda aktywacji, prostota zmian z poziomu aplikacji oraz pakiety muzyczne i wideo, które gwarantują, że nie zapłacimy dodatkowo za transfer danych np. z Youtube, Netflix, HBO GO lub Spotify. Miesięczny koszt takiego dodatkowego full pakietu na transfer multimediów to niestety w sumie aż 25 zł (20 zł + 5 zł).

Marka Flex była już wykorzystywana w Grupie Orange - konfigurowalna oferta prepaid Flex refill jest dostępna w Maroku.

Do wdrożenia nowej usługi polski Orange potrzebował zupełnie nowej platformy informatycznej. Do tego celu zakupiono rozwiązanie MATRIXX Digital Commerce Platform amerykańskiej firmy MATRIXX Software (z Doliny Krzemowej). Flex wykorzystuje także oprogramowanie firmy Vlocity z San Francisco. Wewnątrz polskiego Orange kilka miesięcy temu powstał specjalny "tajny" team zajmujący się wdrożeniem nowej oferty, której konstrukcja "ma być wizją przyszłości całego rynku usług mobilnych".

Jak aktywować Orange Flex?

Aby aktywować Flex należy pobrać aplikację Orange Flex  ze sklepów App Store lub Google Play (będzie dostępna od jutra). Następnie należy zrobić zdjęcie dowodu osobistego oraz selfie, a następnie system biometrycznej weryfikacji porówna oba zdjęcia.

Kolejny etap - dodajemy w aplikacji kartę płatniczą, z której będą automatycznie pobierane płatności za usługi. Płatność jest pobierana z góry (prepaid).

Bezpłatną kartę SIM dostarczy kurier, lub można ją odebrać w dowolnym salonie Orange w Polsce. Można również wybrać eSIM i aktywować swój plan zdalnie od razu.

Plany/abonamenty do wyboru w Orange Flex

Do wyboru jest 10 planów - w każdym: nielimitowane rozmowy, SMS-y, MMS-y i dostęp do portali społecznościowych bez zużycia transferu danych. Dodatkowo można dokupić tyle GB, ile akurat potrzeba: 1, 5 lub 10 GB. Swój plan można zmieniać na wyższy lub niższy bez dodatkowych opłat (co miesiąc).

Dzięki specjalnym pakietom nielimitowanego transferu danych korzystanie z serwisów społecznościowych, muzycznych i wideo w Orange Flex nie będzie zużywać pakietu danych.

Specjalne pakiety/passy do wyboru:

  1. Social Pass do wykorzystania na platformach: Facebook, Instagram, TikTok, Snapchat, Twitter, Pinterest, Messenger, WhatsApp i Viber

  2. Music Pass na Spotify, Tidal, Deezer, Apple Music, Amazon Music i Polskie Radio

  3. Video Pass na YouTube, Netflix, HBO GO, vod.pl i Orange TV Go

Na start będzie dostępna promocja pakietu Music Pass w Orange Flex. Będzie on dostępny za darmo.

Można go aktywować między 10 maja a 17 sierpnia br. i przez kolejnych 100 dni cieszyć się nielimitowanym transferem danych do wykorzystania na platformach muzycznych.

Ceny planów/abonamentów Orange Flex?

Plany w Orange Flex

Opłata za plan w okresie rozliczeniowym (miesiąc)

31 zł

33 zł

35 zł

37 zł

39 zł

40 zł

50 zł

60 zł

70 zł

80 zł

Pakiet GB do wykorzystania w Polsce

6 GB

8 GB

10 GB

12 GB

14 GB

20 GB

50 GB

60 GB

70 GB

100 GB

Pakiet GB do wykorzystania w roamingu UE

2,59 GB

2,76 GB

2,93 GB

3,09 GB

3,26 GB

3,34 GB

4,18 GB

5,01 GB

5,85 GB

6,68 GB

Połączenia z numerami komórkowymi i stacjonarnymi w Polsce i w roamingu UE

bez limitu

SMSy, MMSy w Polsce i w roamingu UE

bez limitu

Social Pass w Polsce

Nielimitowany transfer danych w ramach wybranych aplikacji social media

Ceny dodatkowych pakietów danych (aktywacja możliwa w dowolnej chwili):

Dodatkowe pakiety danych

Wysokość pakietu

1 GB

5 GB

10 GB

Opłata jednorazowa

3 zł

10 zł

15 zł

Cena pakietu Music Pass

Music Pass (od 18.08.2019)

Okres obowiązywania

30 dni

cykliczny, odnawialna co 30 dni

Opłata za usługę

5 zł

5 zł/m-c

Cena pakietu Video Pass

Video Pass

1 dzień

7 dni

30 dni

cykliczny, odnawialny co 30 dni

5 zł

10 zł

20 zł

20 zł /miesiąc

 

W każdej chwili można też zamówić dodatkową kartę SIM by korzystać ze swojego numeru na innym urządzeniu. Przez pierwsze 6 miesięcy usługa jest za darmo, a później kosztuje 9 zł miesięcznie.

Karta ta może służyć tylko do transmisji danych lub może być klonem naszej głównej karty. W tej drugiej opcji obie karty są zalogowane do sieci i obsługują pełen pakiet usług.

Migracja do Flex z innych planów abonamentowych

Klienci mobilnych ofert abonamentowych w Orange (poza Orange Love) mogą przenieść swoje usługi do Orange Flex na 6 miesięcy przed końcem umowy.

Roaming poza UE - aktywacja pakietów

Bardzo wygodnie zostało rozwiązane we Flex aktywowanie pakietów roamingowych obowiązujących poza krajami UE. Klient będzie mógł po przekroczeniu granicy zapoznać się z dostępnymi pakietami roamingowymi (nie będzie potrzebował do tego WiFi i pakietu danych) i będzie mógł taki pakiet opłacić i aktywować. Sama aktywacja jest więc bardzo prosta, ale niestety ceny za pakiety są wysokie. Na przykład 0.5 GB w USA i Szwajcarii w nowej ofercie kosztuje 125 zł. W konkurencyjnym "wirtualnym" Truphone jest znacznie taniej.

Aplikacja Orange Flex będzie dostępna do pobierania dla klientów od jutra od godziny 10:00.

Pierwszy spot reklamowy nowej oferty:

Materiały dodatkowe:

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: