10 argumentów za Orange Flex

Akcje partnerskie | Newsy
Opinie: 0

Orange Flex, czyli zupełnie nowa oferta sieci Orange, jest już dostępna dla klientów. Flex to nowe podejście do sprzedaży usług komórkowych. Jest to model wzorowany na rozwiązaniach, które znamy i lubimy - tak właśnie kupujemy dostęp do Netflixa i Spotify. Pobieramy aplikację, dokonujemy rejestracji, podajemy numer swojej karty i mamy od razu dostęp do wybranych przez nas usług. W przypadku usług komórkowych pozostaje jeszcze kwestia karty SIM, ale gdy korzystamy z najnowszych iPhonów to nawet ten problem nie istnieje, bo Orange jako jedyny operator w Polsce wdrożył już eSIM. Nawet jeśli ktoś sceptycznie podchodzi do nowości,  w przypadku Orange Flex naprawdę nie ma się czego obawiać. Nawet jak oferta nam się nie spodoba, bo w każdej chwili możemy z niej zrezygnować.

Warto więc sprawdzić tę prawdopodobnie najnowocześniejszą ofertę komórkową na polskim rynku.

A oto nasze 10 argumentów, dlaczego warto przetestować Orange Flex:

ARGUMENT NR 1 – Prosta rejestracja

Uproszczenie procesu rejestracji w dobie konieczności podawania naszych danych nawet przy zakupie oferty prepaid było dla Orange sporym wyzwaniem. W Orange Flex po pobraniu aplikacji nie musimy się z naszym dowodem udawać do salonu – robimy zdjęcie naszego dokumentu plus robimy sobie selfie. Platforma Orange sama dokonuje weryfikacji i potwierdza nasze dane. Jeszcze łatwiej jest, gdy już wcześniej byliśmy klientem innej oferty Orange – wówczas wystarczy nam tylko podanie numeru PESEL.

ARGUMENT NR 2 – Prosta migracja

Większość z nas ma już własny numer telefonu komórkowego, z którego nie chcemy rezygnować.

Aby przenieść swój numer do Flex podczas rejestracji należy zaznaczyć opcję  Chcę przenieść numer do Flex i wybrać datę transferu.  Do wyboru są dwie opcje: gdy klient wie, kiedy kończy mu się umowa lub korzysta z oferty na kartę to po prostu wybiera dzień przeniesienia numeru. Gdy nie wiemy, kiedy nasza umowa się kończy to bezpieczniej jest wybrać opcję  Jak najszybciej! i Orange sam to sprawdzi i przeniesie nasz numer w odpowiednim momencie bez kary umownej za zerwanie umowy z poprzednim operatorem.

Jeszcze łatwiej jest przenieść numer do Flex z innej oferty Orange. Do Flexa możemy przejść na 180 dni przed końcem umowy. Gdy mamy ofertę na kartę to możemy to zrobić w dowolnej chwili. Na razie do Flexa nie mogą być przenoszone numery z ofert Orange Love, ale ekipa Flex już podobno nad tym pracuje.

ARGUMENT NR 3 – eSIM

eSIM, czyli „wirtualna” karta SIM to technologia, która na razie dopiero się rozkręca na rynku. eSIM na razie jest poważnie wspierany tylko przez Apple i operatorów, którzy blisko współpracują w tym amerykańskim producentem. W Polsce wdrożenie eSIM na razie zakończył tylko Orange, a inni operatorzy na razie obiecują eSIM swoim klientom. eSIM jest dostępny dla klientów Orange Flex i tuż po zakończeniu procesu rejestracji możemy ściągnąć swoją nową kartę SIM do naszego telefonu. To jeszcze niedoceniana, ale naprawdę rewolucyjna zmiana na rynku usług komórkowych. Pamiętajmy, że eSIM działa na razie tylko w wybranych telefonach. Są to iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR. eSIM w Orange Flex na razie nie działa w zegarkach, ale niedługo ma się to zmienić.

Gdy nasz telefon nie wspiera eSIM to zwykłą, uniwersalną kartę SIM możemy odebrać w salonie Orange lub przywiezie nam ją za darmo kurier (ma na to maksymalnie 3 dni).

ARGUMENT NR 4 – Elastyczność opłat

Orange Flex zmienia ogólną zasadę, która obowiązuje na polskim rynku od początku - gdy podpiszemy umowę to mamy ustalony abonament. Możemy go w trakcie umowy zwiększać, ale już o zmniejszeniu możemy zapomnieć. We Flex jest inaczej. Do wyboru mamy aż 10 planów, którymi możemy dowolnie żonglować. Swój plan można zmieniać na wyższy lub niższy bez dodatkowych opłat (co miesiąc). Koszt abonamentu zaczyna się od 31 zł, a kończy na 80 zł. Za najwyższą kwotę mamy do dyspozycji 100 GB danych i prawie 7 GB danych w roamingu. Gdy internetu nam zabraknie to możemy dokupić dodatkowy pakiet.

ARGUMENT NR 5 – Social Pass/ Music Pass/ Video Pass

Orange do Flex i nowych Planów Mobilnych wprowadził trzy nowe usługi dodatkowe. Są to Video, Social i Music Pass. Video Pass umożliwia korzystanie z wybranych serwisów video bez limitu danych, czyli oglądanie HBO GO, Netflix, Youtube, Orange TV GO, VOD.pl nie zużywa naszego pakietu danych. Dzięki Music Pass możemy bez limitów streamingować muzykę z Tidal, Apple Music, Deezer, Amazon Music oraz Polskiego Radia. Social Pass to nielimitowany transfer danych podczas korzystania z serwisów: Tiktok, Facebook, Instagram, Snapchat, Twitter, Pinterest, Messenger, WhatsApp i Viber.

Social Pass jest usługą całkowicie bezpłatną i otrzymujemy ją w ramach abonamentu. Za Video Pass i Music Pass musimy dodatkowo zapłacić, ale cennik jest wyjątkowo atrakcyjny, bo usługi te możemy wykupować nawet na jeden dzień np. wtedy, gdy będziemy poza zasięgiem naszej domowej sieci WiFi. Pamiętajmy o jednym – te wszystkie trzy usługi działają tylko w Polsce.

ARGUMENT NR 6 – Fajny roaming

Jeśli chodzi o roaming to w Unii Orange Flex działa na standardowych zasadach dostępnych w innych ofertach abonamentowych Orange. Na terenie UE mozna korzystać z nielimitowanych rozmów do wszystkich sieci, nielimitowanych SMS-ów, MMS-ów. W zależności od opłacanego abonamentu otrzymujemy też odpowiedni pakiet GB do wykorzystania w krajach UE.

Ciekawsza jest natomiast realizacja roamingu w krajach poza Unią. Odpowiedni pakiet możemy wykupić już nawet po wylądowaniu w danym kraju i nie będziemy musieli mieć wtedy płatnego dostępu do mobilnego internetu lub dostępu do sieci WiFi. Aplikacja połączy się „za darmo” i pozwoli nam wybrać odpowiedni dla danego kraju pakiet. Aby nam to ułatwić jest dostępna nawet specjalna wyszukiwarka państw i pakietów.

ARGUMENT NR 7 – Dodatkowa karta SIM

W aplikacji, w ramach naszej taryfy, możemy domówić w Orange Flex dodatkową kartę SIM. Karta ta może służyć tylko do transmisji danych lub może być klonem głównej karty. W tej drugiej opcji obie karty są zalogowane do sieci i obsługują pełen pakiet usług. Przez pół roku ta dodatkowa karta jest dostępna za darmo.

ARGUMENT NR 8 – Aplikacja, która nie wkurza

Orange Flex obsługujemy przez aplikację. To przez nią rejestrujemy się jako użytkownik i to przez nią wybieramy swój abonament i dodatkowe pakiety. Aplikacja jest dopracowana, czytelna, łatwa w obsłudze i, co wbrew pozorom jest dla większości klientów ważne, jest po prostu ładna. Przez aplikację kontaktujemy się także z obsługą klienta, a więc nie będziemy już spędzać czasu na walkę z systemami IVR operatorów.

ARGUMENT NR 9 – Wolność

Z Orange Flex możemy też łatwo zrezygnować. Operator nie chce nas wiązać ze sobą na rok czy 2 lata. Sami podejmujemy decyzję, czy Flex nam się podoba i chcemy z niego korzystać, czy chcemy wrócić do swojej dotychczasowej oferty. Dodatkowo mamy aż pół roku na zmianę swojej decyzji – w tym czasie możemy wrócić do Flex i zachować ten sam numer, który mieliśmy. Gdy chcemy zrezygnować to uruchamiamy aplikację i wybieramy opcję Zakończ swój Plan. Wyłączenie usług nastąpi ostatniego dnia miesiąca rozliczeniowego. Orange nie pobierze za to żadnych dodatkowych opłat.

ARGUMENT NR 10 – To podobno początek

Orange podczas prezentacji nowej oferty Flex co chwilę podkreślał, że to co pokazuje to dopiero początek drogi. Specjalnie dla Flex polski Orange kupił zupełnie nową platformę informatyczną. Zakupiono rozwiązanie MATRIXX Digital Commerce Platform. Flex wykorzystuje także oprogramowanie firmy Vlocity z San Francisco. To podobno rozwiązania, z którego korzystają najnowocześniejsze i najbardziej dynamiczne firmy na rynku. Wewnątrz polskiego Orange kilka miesięcy temu powstał specjalny "tajny" team zajmujący się wdrożeniem nowej oferty. Orange Flex ma się nadal szybko rozwijać. My czekamy już na ofertę dla małych firm, no i może na obniżenie cen pakietów internetowych poza Unią ;-)

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: