Orange: zamierzamy zatrzymać Huawei w portfelu

Najważniejsze | Newsy
Żródło: Parkiet
Dodaj opinię
Opinie: 0
Orange: zamierzamy zatrzymać Huawei w portfelu

Spółka infrastrukturalna Totem założona przez właściciela Orange Polska będzie rozbudowywana o kolejne kraje – zapowiedziała Marie-Noel Jego Laveissiere, wiceprezes Grupy Orange.

Według niej grupa koncentruje się teraz na budowie spółek infrastrukturalnych: tzw. TowerCo i FiberCo. TowerCo utworzony w lutym ma być właścicielem masztów w Hiszpanii i Francji. Musimy rozbudować Totem do rozmiarów europejskich – powiedziała też wiceprezes Orange.

W Polsce mamy joint venture Networks!, ale nie jest ono właścicielem masztów. Możemy rozpatrywać więc różne możliwości – powiedziała Jego-Laveissiere.

Ważną sprawą z punktu widzenia kosztów Orange Polska jest wymiana infrastruktury, w tym zmiana struktury dostawców. Marie-Noel Jego-Laveisierre zapewniała, że grupa nie usunie chińskiego koncernu Huawei z grona kontrahentów, ale też nie wykluczyła ograniczenia jego roli. Zamierzamy zatrzymać Huawei w portfelu. Ale także zachować równowagę w portfelu rozwiązań. W niektórych krajach nie weźmiemy Huawei np. do części rdzeniowej sieci – powiedziała wiceprezes Orange. Wśród firm, z którymi potencjalnie może współpracować grupa wymieniła Ericssona i Nokię.

Pełna treść artykułu dostępna jest tutaj

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: