Orange i SFR otrzymały licencje na UMTS

Newsy
Żródło: Reuters
Opinie: 1
Opinie: 1

Należący do France Telecom operator telefonii komórkowej Orange i będący własnością Vivendi Universal SFR otrzymały w czwartek ( 31 maja br.) licencje na świadczenie usług telefonii komórkowej trzeciej generacji  we Francji. 
Pierwotnie rząd francuski zakładał, że sprzeda cztery licencje na UMTS, jednak do 31 stycznia ofertę złożyły tylko te dwie spółki. Francuski urząd regulacji rynku telekomunikacyjnego ART zapowiedział, że zamierza zmienić warunki płatności, aby zmniejszyć obciążenie finansowe dla zadłużonych koncernów. Tak jak wcześniej za każdą licencję operatorzy zapłacą 4,95 miliarda euro, a jedna czwarta tej sumy musi wpłynąć do rządowej kasy w ciągu pierwszego roku. Równocześnie ART zaproponował rządowi, aby po tym okresie przez kolejne pięć lat operatorzy płacili rocznie tyle samo co wcześniej za licencje GSM, czyli po 60 milionów franków. Urząd zamierza również wydłużyć okres trwania licencji do 20 lat z 15 lat. Zasady te będą stosować się również do kolejnych dwóch operatorów UMTS, którzy zostaną wyłonieni w przetargu, który odbędzie się najpóźniej do końca pierwszej połowy przyszłego roku. 

W styczniu z uczestnictwa w przetargu wycofały się Bouygues Telecom i Suez Lyonnaise, argumentując swoją decyzję zbyt wygórowaną ceną licencji.

Opinie:

Opinie archiwalne (1):

Komentuj

Komentarze / 1

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: