Orange ma gotową ofertę prepaid - odpowiedź na Play Fresh

Newsy
Żródło: TP S.A.
Opinie: 30
Opinie: 30

Wczoraj prezes Orange Grażyna Piotrowska-Oliwa w TVN CNBC Biznes zapowiedziała, że jeszcze przed świętami Orange przedstawi nową ofertę prepaid. Stenogram rozmowy:

Redaktor: No, ale odpuszcza, że tak powiem, w wojnie o prepaid? Bo na razie nie widać odpowiedzi.

GPO: Panie redaktorze, ofertę bardzo łatwo jest zakomunikować, że teraz 29 gr jest do wszystkich, ale klient widzi 29 gr, natomiast nie widzi, że oferta od poprzedniej różni się tym, że w przypadku jednego z operatorów, ruch poza siecią kosztował 59 gr w ramach sieci kosztował 19 gr. Struktura ruchu dużych operatorów i przy prepaidzie jest mnie więcej taka, że 80 proc. ruchu odbywa się na poziomie sieci. Teraz znowu prosta arytmetyka, 29 gr do wszystkich oznacza podwyżkę z 19 gr do 29 w 80 proc. wykonywanych rozmów i dla 20 proc. wykonywanych rozmów obniżkę z 59 do 29 gr, więc ja bym była ostrożna, co do określeń mówiących: wojna cenowa. Mamy przygotowaną w tej chwili ofertę, lada moment ją wypuścimy i myślę, że nie będziemy się tak bawić z klientami.

Redaktor: Lada moment, czyli?

GPO: Na dniach.

Redaktor: Na dniach?

GPO: Na dniach.

Redaktor: Pierwszy tydzień kwietnia, czyli ten tydzień, już? Tak?

GPO: Może świąteczna niespodzianka.

Dodatkowa informacja: Z pakietów obniżających koszty połączeń korzysta prawie 60 proc. klientów Orange.

Opinie:

Opinie archiwalne (30):

Komentuj

Komentarze / 30

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  gesiu pisze: 2009-03-31 15:20
  Taaaa jasne 80% to ruch w sieci, bo uwiężę. 80% to mogą być najwyżej wybierane numery wyglądające jak Orange ale znajdujące się już w innych sieciach. Teraz w orange jest taka stawka ze hohoho, wiec niech się pani z O nie odzywa bezmyślnie
  0
 • Users Avatars Mini
  yakuza pisze: 2009-03-31 15:29
  hehe "na dniach" pewnie jakaś oferta żeby było najtaniej tylko w sieci.... no i może minimalnie obniżą stawki do innych, ale pewnie niewiele... i tak jakoś się szybko do tego wszystkiego nie zabierali....
  0
 • Users Avatars Mini
  kolor pisze: 2009-03-31 15:59
  zobaczymy co z tego wyjdzie, licze na to że zaskoczenie.
  0
 • Users Avatars Mini
  krzysiek pisze: 2009-03-31 16:00
  Jaka troska o Klienta w Orange. Orange nie będą się z nami bawić. My klienci nie będziemy się bawić tam gdzie nas mają za przygłupów. Pobawimy się w innym towarzystwie. Nikt tu nikomu łaski nie robi.
  0
 • Users Avatars Mini
  fred pisze: 2009-03-31 16:15
  Jeśli nie obniżą stawki za połączenia pozasieciowe do poziomu ok. 35gr i nie wydłużą ważności konta do tych Świąt to uciekamy do fresza. Wczoraj zarejestrowałem już 5 simów ;) Jeden był z 1998r (wtedy to była rewolucja - 1zł w sieci, 1,75 poza sieć, gdzie Tiktak i Simplus dawali ceny na pozniomi 2,8-3zł/minutę).
  0
 • Users Avatars Mini
  yeti pisze: 2009-03-31 16:18
  Tak na prawdę jedyny problem z Orange to taki, że nie odpowiedziało błyskawicznie. O to się obrusza wiekszość komentujących. Tylko o "prawdziwą" reakcję na agresywną ofertę Playa było niezmiernie trudno, zwłaszcza jesli chodzi o sensowną odpowiedź, taka mieszczącą się w rachunku ekonomicznym. Play może sobie pozwolić na takie ruchy, z racji tego że musi zdobyć pulę klientów (ciekawe, czy bedzie ich w stanie utrzymać). Orange stawia na bardziej dochodowych klientów abo.
  0
 • Users Avatars Mini
  niki pisze: 2009-03-31 16:50
  co z tego, że obniżą stawki poza sieć, jak do play i tak będzie 0,75 zł? jeśli pomarańcza obniży rozmowy poza sieć do poziomu 0,45/min., a przede wszystkim cenę internetu, to będę zadowolony. w sieci mam 0,30, więc spoko, nie narzekam
  0
 • Users Avatars Mini
  mirss pisze: 2009-03-31 17:01
  Napewno nic rewalecyjnego , nato ich nie stać . Będzie wielki szum i stawka 49 grosz
  0
 • Users Avatars Mini
  zaman pisze: 2009-03-31 17:14
  Faktycznie 80-90% rozmów mam w Orange i stacjonarki, tylko co z tego, jak przez pakiety, promocje itp ciągle zostaje mi kasa na koncie - jasne, że lepiej mieć niż nie mieć, ale zastanawiam się nad freszem, bo tam praktycznie znika problem ważności konta i pamiętania o niepotrzebnym doładowaniu. Lepiej niech Orange się postara ...
  0
 • Users Avatars Mini
  dexter pisze: 2009-03-31 17:37
  Ja już przerzuciłem jedną kartę prepaidową z Orange na Fresh. Wszystko poszło sprawnie i szybko (tydzień). Przy doładowaniach mając na koncie powyrzej 40 zł dodatkowo dostaje się 15 zł, dostajemy 1 minutę za 2 przychodzące, SMS praktycznie za darmo! Tego żadna Oranżada nie pobije! Ten telefon jest moim awaryjnym i rezerwowym telefonem, ale w czerwcu, po dziesięciu latach, odchodzę od nich z moim numerem abonamantowym, i też na Fresh (chyba, że do tego czasu dadzą coś jeszcze lepszego dla abo).
  0
 • Users Avatars Mini
  polak pisze: 2009-03-31 18:29
  Ludzie zrozumcie wreszcie że stawkę do Play ustala nie Orange tylko UKE. Zresztą i tak oni maja tylko 2 mln abonentów... Skończy im się okres ochronny to zobaczymy jak będzie. Ja czekam na nową ofertę Orange.
  0
 • Users Avatars Mini
  reaper pisze: 2009-03-31 19:21
  Ja wiem jedno, Orange jeśli nie zrobi aby ludzi przytrzymać to będzie skończony. Tak naprawdę dzieki Play'owi mamy obniżki, bo do teraz byśmy byli okradani i uważani za głupków. Orange musiałby teraz zrobić oferte np 5gr/min w Orange i TP, oraz 22gr/min do innych, oraz darmowe sms'y do wszyskich sieci, bez żadnych pakietów. Jeśli chodzi o pakiety to mam ich dość, bo Orange, SIMplus i Heyah naprawdę potrafią nimi mieszać. Byłem 11lat w Orange, i teraz mam Play, z Play jestem zadowolony. Pozdro
  0
 • Users Avatars Mini
  pax pisze: 2009-03-31 19:55
  "Mamy przygotowaną w tej chwili ofertę, lada moment ją wypuścimy i myślę, że nie będziemy się tak bawić z klientami." Czyli generalnie rewelacji nie należy się spodziewać. Ta nowa oferta zapewne będzie powodowała u użytkowników prepaidów orange zwiększenie poczucia prestiżu globalnej marki i nic poza tym. Mam wrażenie że ta, jak to sugeruje redakcja portalu (przy każdej nowej ofercie prepaid), odpowiedź na play fresh nawet dialogu z nim nie nawiąże.
  0
 • Users Avatars Mini
  mxxrs pisze: 2009-03-31 21:21
  O masz ... ale Pani pomarańczowa tajemnicza. Niech dłużej zwlekają to więcej klientów zdąży przejść do playa to 1 a 2 niech dłużej kombinują gdzie tu gwiazdki w regulaminie umieścić. A kto tu się bawi ? I w co ? Bo jak narazie to tylko orange w nieustraszonego. Ale już widać, że skoro uważają że dla p-paid'ów 80% to ruch w sieci to będzie to oferta typu multipakiet itd a ich rewolucja będzie polegała na dodawaniu pomarańczy do każdego doładowania. No czekamy ...
  0
 • Users Avatars Mini
  noved pisze: 2009-03-31 22:15
  @Mxxrs Chyba nie tylko Orange nie ruszylo jeszcze swojej oferty prepaidowej, ale (mogę się mylić) TakTak też z niczym nowym nie wyszedł. Nie sadzę, żeby pozwolili sobie na 'stratę' klientów przedpłacowych (mimo że ich potencjał jest zdecydowanie mniejszy niż klientów abonamentwych): dlatego, że w czasach kryzysu kazdy klient się liczy (nawet ten mniej przynoszący zyski). Orange jesli da pakiety to w połączeniu z obniżką stawek na zewnątrz, a czy bedzie to mogło konkurować z Play? Zobaczymy
  0
 • Users Avatars Mini
  krzysztof pisze: 2009-03-31 22:24
  Gratuluję Pani Pomarańczowej manipulacji w swoim rachunku oceny oferty Play. Właśnie czytałem ofertę Play Fresz i stwierdzam że ta baba wciska ludziom kit. Chodzi o te 19 groszy w Play wewnątrz sieci i o tą niby zwyżkę do 29gr. O pakietach po 5 groszy już nie raczyła wspomnieć lisica. Zobaczymy co pokaże na co stać orange.
  0
 • Users Avatars Mini
  mxxrs pisze: 2009-03-31 22:52
  @noved. TT zrobił 29 gr/h. Szału nie ma ale kierując się myśleniem Orange'a,że pre paid to głównie ruch w sieci to zawsze coś. Wygodniej zapłacić 29 groszy i gadać w opór niż pisać 15 smsów w jednej sprawie.Tzn tak jak dla mnie wygodniej bo wiadomo z telefonem jak z zestawami centrum - różni ludzie, różne potrzeby :) No zobaczymy jak to będzie. Ja i tak uważam, że play gdyby nie te ceny z innych sieci byłby bezkonkurencyjny i mam nadzieje, ze kiedyś nadejdzie dzien "równości"
  0
 • Users Avatars Mini
  noved pisze: 2009-03-31 23:21
  @ Krzysztof Oczywiście że można rozmawiać o pakietach obniżających ceny w ramach sieci, ale to była rozmowa w tv. Trwała najwyżej kilkanascie minut (nie wiem, nie widziałem, jak wszyscy opieram się na relacji z mediów internetowych, głównie na tym wycinku, który opublikował Jabczyński, a który przedrukowało także GSMOnline). W związku że to byl wywiad w tv i dziennikarze chcieli pewnie poruszyć wiele tematów, nie było tam czasu ani miejsca na roztrzasanie takich detali. I tyle.
  0
 • Users Avatars Mini
  Kanalia pisze: 2009-04-01 01:19
  bełkot o niczym... Orange się szczyci 80% ruchu w sieci... poza sieć się nie opłaca więc nie ma się co dziwić. Np w play za 5zł mamy 100min (play i stacjonarka) czyli 5gr/min w sieci a nie 29 :D za to w Orange mamy haracz 6zł za samą możliwość bycia rozliczanym po 3gr do 3 wybranych numerów :D ale jak ktoś jest masochistą to widzi świat na pomarańczowo ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  MAX pisze: 2009-04-01 01:25
  A jak dla mnie to play desperacko szuka klientów... w końcu skończy im się okres ochronny, a wtedy z ich infrastrukturą to wiadomo, że żadnej rewolucji już nie zrobią...no ale chwała im za to co robią teraz. Co do orange to rewelacji nie ma ale ja widze jestem jednym z nielicznych na forum, który dzwoni praktycznie tylko do orange i stawka 19 groszy baardzo mi odpowiada. Jak mi ją zmienią to będę płakał ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  FRESH pisze: 2009-04-01 01:53
  PODZiEKOWALEM orange za 10 letnią zabawe ... zero checi zatrzymania klienta !! 2 lata temu podpisalem nowa umowe bo przedluzajaca byla drozsza i dluzsza!! roznila sie cena TELEFONU az o 350 zeta !! kiedy powiedzialem to w salonie az sie zdziwili ze taka ANOMALIA nastapila no i JESTEM juz w playfresh ... 75% moich znajomych przeszlo do PLAYA szok!!!!!!! freszcie :)
  0
 • Users Avatars Mini
  JarekM pisze: 2009-04-01 10:46
  jeżeli chodzi o ważność konta to playa nikt nie zamierza przeskoczyć; szkoda :(
  0
 • Users Avatars Mini
  nefertiri pisze: 2009-04-02 19:27
  Orange ma rację, większość ruchu w w3 odbywa się wewnątrz sieci, dlatego mi na dobre wyszło to, że TT zrobił 29gr/h- bo mi wychodzi za rozmawianie jeszcze taniej. A Orange wprowadziło kolejną, czwartą już na rynku (Plus, Heyah, Play i teraz Orange) taką samą lub podobną ofertę. Tylko TT zaskoczył. Szkoda, bo lepszym posunięciem byłoby zmniejszenie stawek wewnątrz sieci- moim zdaniem.
  0
 • Users Avatars Mini
  paproch pisze: 2009-04-04 02:01
  Orange zasnęło. Kończą promocję minty non stop w GO więc czas, aby pojawiło się coś nowego.
  0
 • Users Avatars Mini
  Marek pisze: 2009-04-06 10:12
  Play caly czas rozwija infrastrukture a puki co korzysta takze z nadajnikow Plusa. W lipcu jak spadna stawki MTR a Play bedzie chcialo utrzymac tylko 2-groszowy zysk to rozmowy powinny kosztowac 23 grosze. Play jest rowniez za tym zeby stawki MTR zostaly zniesione. To moze oznaczac rozmowy po 2 grosze. Jednak wowczas niech zarabia sobie nawet 15 groszy za minute polaczenia do wszstkich! Nie mowcie ze Play upadnie po zniesieniu dysproporcji. Chwala mu za to ze jest nieustraszony :)
  0
 • Users Avatars Mini
  Lubelski pisze: 2009-04-06 19:31
  Jaki z tego wniosek? Jeśli nie masz jednego stacjonarnego i jednej komórki - to musisz mieć cztery komórki. Żeby tanio było w ramach pakietów wewnątrz sieci. A i tak te trzy komórki leżą w domu do dzwonienia jako "stacjonarne". Więc wolę to pierwsze wskazane przeze mnie rozwiązanie.
  0
 • Users Avatars Mini
  Lubelski pisze: 2009-04-06 19:34
  Powstanie czwartej sieci infrastrukturowej a planowanie piątej tylko komplikuje całą sytuację wysokich cen - jedynym, co może spowodować spadek cen jest likwidacja MTR. I nic poza tym. Bo jeśli telefonia stacjonarna może robić nieograniczone rozmowy do wszystkich stacjonarnych już za 70-90 zł. to o co chodzi? To znaczy że nie traktuje się tak pazernie wzajemnie.
  0
 • Users Avatars Mini
  MAX pisze: 2009-04-08 22:01
  Co do terminu kiedy dana oferta wchodzi w zycie - będzie to 16 kwietnia. Przed chwilą otrzymałem smsa od Orange o poniższej treści: "Już wkrotce nowa, atrakcyjna oferta dla uzytkownikow ofert na karte w Orange. Szczegoly od 16.04 na orange.pl i pod *500."
  0
 • Users Avatars Mini
  pir pisze: 2009-04-09 02:40
  Jestem ciekawy czy potrafia zrobic cos bez pakietów, promocji i innych badziewi. Jak chca byc konkurencyjni to stawki powinny byc 30 na 10gr i bedzie super
  0
 • Users Avatars Mini
  gustaw pisze: 2009-04-13 23:22
  jakoś tak nie wydaje mi się żeby ta oferta powaliła nas na kolana i innych opów również. Orange nigdy chyba tak nie zaskoczyło abonentów
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: