Orange ma nową ofertę internetu przez satelitę - to bezpośrednia konkurencja dla starlinka

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Orange ma nową ofertę internetu przez satelitę - to bezpośrednia konkurencja dla starlinka

Orange wprowadza nową ofertę satelitarną.

Nowa oferta Orange Satellite with Nordnet umożliwia klientom we Francji korzystanie z łącza szerokopasmowego (gdziekolwiek się znajdują) za 49,99 euro miesięcznie.

Nowa oferta satelitarna Orange jest skierowana do klientów, którzy nie kwalifikują się do światłowodu i tych z prędkością ADSL poniżej 8 Mbps. Jest ona sprzedawana za pośrednictwem kanałów dystrybucji Orange i obsługiwana przez Nordnet, spółkę zależną Orange, która specjalizuje się w Internecie satelitarnym od 15 lat.

Za 49,99 euro miesięcznie (przy czym pierwszy miesiąc jest bezpłatny) klienci tej oferty satelitarnej mają łącza do 200 Mbps downstream i 15 Mbps upstream. Oferta z umową na 12 miesięcy nie wymaga zmiany numeru telefonu i obejmuje nielimitowane połączenia z telefonami stacjonarnymi we Francji i 50 innych krajach, a także połączenia z telefonami komórkowymi we Francji i ośmiu innych krajach.

Po dokonaniu subskrypcji klienci otrzymają zestaw satelitarny, który mogą zainstalować samodzielnie lub z pomocą Nordnet i jej sieci wyspecjalizowanych partnerów instalacyjnych. Zestaw satelitarny można kupić za 299 euro lub wynająć za 8 euro miesięcznie. Opcja zestawu instalacyjnego Nordnet kosztuje 299 euro i jest objęta roczną gwarancją.

Oferta ta jest częścią francuskiego rządowego programu Cohésion Numérique des Territoires (Cyfrowa Spójność Regionów) i spełnia rządowy cel zagwarantowania wszystkim dostępu do superszybkiego łącza szerokopasmowego (większego niż 30 Mb/s) do 2025 roku. Domy bez dobrego przewodowego łącza szerokopasmowego mogą skorzystać z dotacji na dostęp do lepszego połączenia za pośrednictwem technologii bezprzewodowej.  

Oferta ta opiera się na satelicie Eutelsat Konnect VHTS, zaprojektowanym przez Thalès Alenia Space w Cannes i wyniesionym na orbitę Ariane 5 we wrześniu 2022 roku.

Eutelsat Konnect VHTS jest największym europejskim satelitą, jaki kiedykolwiek zaprojektowano. Jest on częścią nowej generacji satelitów z napędem elektrycznym wystrzeliwanych z całkowicie elektrycznej platformy zbudowanej przez Spacebus NEO, przy wsparciu finansowym Europejskiej Agencji Kosmicznej i Centre National d'Etudes Spatiales (Francuskiej Agencji Kosmicznej).

Za nową ofertę odpowiada Jean-François Fallacher, wiceprezes wykonawczy, dyrektor generalny Orange France.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: