Orange ma ViLTE - można łączyć się na wideo także z klientami PLAY

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Orange ma ViLTE - można łączyć się na wideo także z klientami PLAY

W Orange działa usługa ViLTE (Video over LTE). Jest to odpowiednik usługi FaceTime dla Androida.

ViLTE wykorzystuje VoLTE Interconnect (styk międzyoperatorski). Jest to poszerzenie usługi VoLTE, które do dźwięku HD+ dokłada wideo w wysokiej jakości obrazu, dostępne bez dodatkowych aplikacji.

Obecnie ViLTE dostępne jest dla Androidów w Orange Flex dla połączeń wewnątrz Orange oraz pomiędzy Orange a Play. Orange pracuje także nad rozszerzeniem ViLTE na pozostałe oferty i urządzenia.

ViLTE od dłuższego już czasu działa także w PLAY.

Wyróżnikiem ViLTE względem innych opcji rozmowy wideo przez telefon komórkowy jest to, że użytkownik nie musi instalować żadnej dodatkowej aplikacji. Wystarczy wybierając numer telefonu kliknąć ikonę kamery, a nie słuchawki, na ekranie smartfona. ViLTE ma zapewnić obraz w jakości co najmniej HD i stabilne połączenie o niskim poziomie opóźnień, ale oczywiście finalna jakość zależy również od tego jaki telefon i łącze ma użytkownik. W przypadku słabego zasięgu sieci komórkowej LTE, alternatywą jest ViWiFi (Video over WiFi), czyli połączenie wideo po sieci Wi-Fi. Z tej opcji korzystać mogą klienci Orange Flex w połączeniach wewnątrz Orange oraz Orange - Play.

Obecnie w ofercie Orange ViLTE obsługuje ponad 100 modeli smartfonów.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: