Orange podobno jest gotowy na wakacje - lista nowych stacji bazowych

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Orange podobno jest gotowy na wakacje - lista nowych stacji bazowych

Orange pochwalił się swoimi zmianami w sieci w czasie okresu wakacji.

Mobilne stacje bazowe stanęły w najpopularniejszych nadmorskich i górskich kurortach

Wzmocniono także nowymi stacjami lokalizacje, które cieszą się dużym zainteresowaniem turystów. W wybranych miejscach zaczęło działać 5G w paśmie C.

Mobilne stacje bazowe stanęły przede wszystkim nad morzem. Lokalny ruch w sieci rośnie w wakacje o kilkanaście procent.

Lista miejscowości, gdzie stanęły dodatkowe stacje: Świnoujście i Kamień Pomorski na zachodzie kraju, Grzybowo k. Kołobrzegu, Bobolin i Wicie niedaleko Darłowa, Rowy w okolicach Ustki, Jastarnia, Pobierowo niedaleko Rewy.

Mobilne stacje w górach stanęły w miejscowości Radków u podnóża Gór Stołowych oraz w Lądku Zdroju w Sudetach Wschodnich.

W ciągu roku, od początku lipca 2023 roku postawiono 18 nowych stacji w regionach, które cieszą się szczególnym zainteresowaniem turystów: na Mazurach, w górach i nad morzem. Modernizację przeszły 282 stacje z obszarów turystycznych. Wymieniono na nich sprzęt, aktualizowano systemy i dołożono 132 warstw LTE.

Na 39 stacjach bazowych na obszarach turystycznych uruchomiono 5G w paśmie C. Między innymi w Kołobrzegu, Międzyzdrojach, Stegnie, Mielnie i Świnoujściu, ale też w Zakopanem, Szklarskiej Porębie czy Jeleniej Górze.

Ciekawe, czy Orange poprawił zasięg w nadomorskim Sztutowie, w którym w zeszłym roku nie dało się korzystać z internetu. Bardzo dobrze działał tam natomiast PLAY.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: