Orange ponownie udostępni bezpłatny internet w szpitalach położnicznych

Newsy
Żródło: TP S.A.
Opinie: 2

„Podziel się radością” to akcja Orange, dzięki której pacjentki kilkunastu oddziałów położniczych w całej Polsce mogą bezpłatnie korzystać z laptopów i bezprzewodowego dostępu do internetu. Rozpoczęta w maju akcja to już druga edycja zorganizowanej przez Orange kampanii internetowej dedykowanej najmłodszym i ich mamom. Doświadczenia ubiegłego roku dowiodły, że kobiety czekające na poród i młode mamy bardzo chętnie piszą maile do rodziny, wysyłają zdjęcia maleństwa i dzielą się swoją radością z całym światem. Mamy korzystające z internetu w szpitalach chętnie korzystają też z komunikatorów, wymieniają opinie na forach społecznościowych i szukają informacji o porodzie oraz pielęgnacji swoich pociech.

„Narodziny dziecka zawsze wiążą się z ogromnymi emocjami. Dzięki dostępowi do bezprzewodowego internetu młode mamy mogą niemal natychmiast podzielić się swoim szczęściem z przyjaciółmi i znajomymi, pochwalić się zdjęciami malucha oraz „na gorąco” przekazać im swoje przeżycia. Kontakt przez internet to również wsparcie w trudnych momentach, które czasem towarzyszą temu radosnemu wydarzeniu.”- tłumaczy Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Grupy TP. W zeszłym roku nasza akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem i bardzo ciepłym przyjęciem ze strony pacjentek i personelu szpitali. Często przy komputerach można było spotkać nawet kilka mam, które wspólnie korzystały z sieci i wymieniały spostrzeżenia. Nasze laptopy były praktycznie bez przerwy w użyciu, dlatego postanowiliśmy powtórzyć akcję w tym roku.” - dodaje.

W tym roku stanowiska komputerowe ustawione zostaną na 20 oddziałach położniczych. Każde z nich jest wyposażone w biurko i krzesło oraz laptopa Dell Inspirion 1525 lub Dell XPS M1330 z modemem do mobilnego internetu. Stanowiska są umiejscowione tak by pacjentki miały do nich wygodny dostęp przez całą dobę i nie zakłócały pracy oddziału. Pierwsze z nich pojawiły się w szesnastu szpitalach już w kwietniu, będzie można z nich korzystać do 30 czerwca 2009 r.

Lista szpitali wyposażonych w stanowiska internetowe Orange:

1. Wojewódzki Szpital Zespolony im. J. Śniadeckiego w Białymstoku

2. Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im dr. Emila Warmińskiego w Bydgoszczy

3. Wojewódzki Szpital im. dr. J. Biziela w Bydgoszczy

4. Akademickie Centrum Kliniczne Szpital AM w Gdańsku

5. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku

6. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. L. Rydygiera w Krakowie

7. Szpital Położniczo-Ginekologiczny UJASTEK w Krakowie

8. Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Bożego w Lublinie

9. II Miejski Szpital im. dr Ludwika Rydygiera w Łodzi

10. Szpital im. Fr. Raszei w Poznaniu

11. Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. prof. Tadeusza Sokołowskiego w Szczecinie

12. Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 2 w Szczecinie

13. Szpital Specjalistyczny Św. Zofii w Warszawie

14. Szpital Bielański w Warszawie

15. Szpital Ginekologiczno-Położniczy im. Świętej Rodziny w Warszawie

16. Szpital Kliniczny nr 1 we Wrocławiu

Kolejne szpitale już wkrótce.

Opinie:

Opinie archiwalne (2):

Komentuj

Komentarze / 2

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: