Orange przygotował bezpłatną aplikację „Fotokody"

Newsy
Żródło: Orange
Opinie: 7

Od 1 lipca br. klienci Orange mogą bezpłatnie testować Fotokody. Dzięki niewielkim czarno-białym obrazkom zbudowanym z kwadratów można dowiedzieć się np. o składnikach zawartych w produktach spożywczych, czy odczytać wizytówkę. Wkrótce Fotokody pojawią się na puszkach napojów, plakatach, czy w gazetach.

Aby korzystać z Fotokodów potrzebny jest telefon z aparatem fotograficznym i aplikacją, którą można pobrać wysyłając SMS o treści „Fotokody" pod bezpłatny numer 8085. W odpowiedzi użytkownik dostaje SMS zawierający link inicjujący automatyczną instalację oprogramowania. Po jej zakończeniu i uruchomieniu aplikacji można rozpocząć odczytywanie Fotokodów, które polega na skierowaniu aparatu na kod, potem zatwierdzeniu skanowania i automatycznego połączenia telefonu z internetem.

Pobranie aplikacji i korzystanie z usługi jest bezpłatne. Użytkownik pokrywa jedynie niewielki koszt związany z transmisją danych, która umożliwia połączenie z internetem i przeglądanie treści, do których prowadzi kod. Koszt transmisji jest uzależniony od planu taryfowego, z którego korzysta klient oraz rodzaju i wielkości pobieranych danych.

Opinie:

Opinie archiwalne (7):

Komentuj

Komentarze / 7

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: