Orange na zakupach w Rumunii

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Orange na zakupach w Rumunii

Orange Romania zainwestował w stacjonarnego operatora Telekom Romania Communications (TKR). Orange sfinalizował przejęcie pakietu kontrolnego 54%. Pozostałe 46% nadal należy do państwa. Wartość transakcji to 296 mln euro. Cały TKR został wyceniony na 497 mln euro. Głównym efektem przejęcia jest chęć zaoferowania klientom pełnej oferty konwergentnej. Orange jest obecnie numerem jeden na rumuńskim rynku operatorów komórkowych.

TKR to obecnie drugi gracz na rynku stacjonarnym z przychodami na poziomie 633 mln euro (2020). Świadczy usługi voice, broadband i TV dla około 3 mln gospodarstw domowych. Długość sieci światłowodowej to 90 tys. km. TKR ma też klientów mobilnych dzięki umowie z Telekom Romania Mobile. Ci klienci zostaną przeniesieni do Orange.

Na razie obie firmy nie będą integrowane – szefem mobilnego Orange nadal będzie Liudmila Climoc, a szefem TKR został Andrei Popovici.

Transakcja była zapowiedziana w listopadzie zeszłego roku. Orange odkupił udziały od Greków z OTE. W Polsce Grupa OTE była udziałowcem PLAY.

 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: