Są nowe smartfony 5G w Orange

Akcje partnerskie | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Portfolio smartfonów z obsługą 5G szybko rośnie w Orange

5G szybko zwiększa swój zasięg w Polsce, mimo że nie odbyła się jeszcze aukcja na pasma specjalnie dedykowane dla sieci nowej generacji. Jednak operatorzy, jak np. Orange, które uruchomiło sieć #hello5G w ubiegłym roku, wykorzystują technologię DSS, która umożliwia udostępnienie 5G w zakresie częstotliwości 2100 MHz wykorzystywanych także do LTE.

Dla popularyzacji sieci nowej generacji niemniej ważne jest jednak, że w ofercie operatorów jest coraz więcej terminali obsługujących 5G i są one dostępne w atrakcyjnych cenach. Duża uwagę na ten aspekt zwraca Orange Polska – klienci tego operatora z sieci #hello5G mogą korzystać na coraz to nowych urządzeniach – w sumie dziś jest ich już ponad 60.

Co ważne, wśród sprzętów polecanych do 5G w Orange można znaleźć marki z najwyższej półki (np. iPhone 12 Pro Max 128GB 5G w cenie ponad 5 tys. zł), ale i popularne modele z różnych przedziałów cenowych, jak Motorola Moto g50 5G, której zakup klient abonamentowy operatora może rozłożyć na 24 raty po 22 zł miesięcznie.

Ostatnio do listy smartfonów obsługujących 5G od Orange dołączyły: Samsung Galaxy Z Fold3 5G i Samsung Galaxy Z Flip3 5G oraz Samsung Galaxy A52s 5G, którym z pewnością warto poświęcić uwagę..

Samsung Galaxy Z Fold3 5G to najnowsza wersja flagowego składanego smartfona koreańskiego producenta. Dzięki temu w smartfonie tym można korzystać z mniejszego ekranu 6,2” lub z ogromnego rozkładanego wyświetlacza Infinity Flex 7,6”, co może okazać się przydatne np. przy oglądaniu filmów, graniu w gry lub pracy nad dużymi dokumentami Office.

W porównaniu z poprzednikami Samsung dodał obsługę rysika S Pen na składanym ekranie, a aparat do selfie schował pod ekranem. Wyposażony jest też w topowy, ultrawydajny procesor Snapdragon 888.

Jest to najdroższy model w ofercie (cena ponad 8 tys. zł), ale Samsung zadbał o to, aby urządzenie nie było narażone na łatwe i przypadkowe uszkodzenia delikatnego, składanyego ekranu. Ma on normę uszczelnienia IPX8. Ramka i zawias są wykonane ze specjalnie wzmocnionego aluminium, a nowa folia ochronna na składanym ekranie podnosi wytrzymałość wyświetlacza o 80 proc.

Galaxy Z Fold3 5G nie zawiedzie też miłośników fotografii, bo wyposażony jest w sumie w 5 aparatów: trzy 12 MP, jeden 10 MP oraz ukryty pod ekranem 4 MP. Zapewnia też obsługę standardu eSIM oraz nowego standardu szybkiego WiFi 6. Można więc z pewnością stwierdzić, że model ten ma wszystko, czego oczekuje się dziś od smartfona 5G klasy premium.

Natomiast Samsung Galaxy Z Flip3 5G to propozycja przede wszystkim dla tych, którzy lubią i cenią sobie urok zgrabnych, składanych komórek. Tym bardziej, że jest to model, który względem specyfikacji nie odbiega od smartfonów topowych, a jego cena (poniżej poziomu 5 tys. zł) jest znacznie niższa niż np. składanego Samsunga Galaxy Z Fold3 5G.

Niewątpliwie to co przykuwa uwagę do tego modelu, to design – Z Flip3 5G  jest odważną i oryginalną konstrukcją. Urządzenie jest bardzo kompaktowe (wymiary: złożony 86,4 x 72,2 x 17,1 mm, rozłożony 166 x 72,2 x 6,9 mm) – bez problemu można je więc schować w małej kieszeni i niewielkiej torebce.

Model ten został wyposażony w topowy procesor (Snapdragon 888), ma aż 8 GB RAM oraz 128 lub 256 GB wbudowanej pamięci. Dodatkowo wyróżnia się adaptacyjną częstotliwością odświeżania obrazu od 10 do 120 Hz (telefon sam dostosuje jaka częstotliwość odświeżania będzie w danym momencie najlepsza). Amatorzy fotografowania mają w nim do dyspozycji aparat szerokokątny i standardowy, oba o rozdzielczości 12 Mpix (drugi ze stabilizacją optyczną). Aparat dedykowany do selfie i wideorozmów ma rozdzielczość 10 Mpix. Po wygięciu ekranu o 90 stopni, smartfon przechodzi w tryb statywu, który pozwala m.in. na wydłużenie czasu naświetlania.

W modelu tym Samsung wykorzystał też najwyższej jakości materiały do wzmocnienia konstrukcji urządzenia. I tak, ramka została wykonana z Armor Aluminium, a obudowa z mocniejszego szkła Gorilla Glass Victus.

Osoby, które celują w smartfony ze średniej półki z pewnością powinny skierować swą uwagę na niedawno wprowadzony do sprzedaży w Polsce Galaxy A52s 5G. Zainteresowanych tym telefonem szczególnie ucieszyła informacja, że będzie on oferowany w cenie 1999 zł, a więc tylko 100 zł więcej niż jego poprzednik (Samsung Galaxy A52 5G). A w porównaniu z nim wyposażony jest w lepszy procesor Qualcomm Snapdragon 778G, co daje mu 30 proc. wzrostu mocy. Jego użytkownicy dostają do dyspozycji 6 GB RAM i 128GB pamięci z możliwością rozbudowy. Smartfon wyposażony jest w 6,5-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości Full HD+ i odświeżaniu 120 Hz oraz poczwórny aparat, w tym obiektyw główny 64 MP z optyczną stabilizacją obrazu i jasną przysłoną oraz obiektywy ultraszerokokątny, makro i głębi.

Rozważając dziś zakup smartfonu z pewnością warto wybierać te z obsługą 5G. Operatorzy bowiem szybko rozbudowują zasięg tych usług. I tak sieć #hello5G Orange obejmuje już swym zasięgiem ponad 6 mln osób, a obsługuje ją około 1600 stacji bazowych. W lipcu do miast – m.in. Warszawy, Łodzi, Krakowa, Katowic i Trójmiasta – w których jego klienci mogą korzystać z usług 5G, Orange dołączył Lublin.

Szczegółowe informacje o tym, jak korzystać z sieci #hello5G oraz aktualną ofertę urządzeń dostępnych w sprzedaży, które ją obsługują, można znaleźć na stronie poświęconej 5G w Orange https://www.orange.pl/view/5g A w wyborze najlepszego modelu smartfona dla siebie może pomóc dostępna na stronie Orange porównywarka telefonów i urządzeń.

Wymieniając smartfon na nowy, warto też pamiętać o środowisku. W każdym z salonów Orange można bezpłatnie zostawić swój stary, wysłużony, niedziałający telefon komórkowy. Wystarczy wrzucić go do specjalnego pojemnika przeznaczonego na zużyte urządzenia elektroniczne oraz akcesoria. Wszystkie zebrane telefony operator przekazuje do recyklingu uprawnionym do tego organizacjom, które zagospodarowują je zgodnie z prawem i bezpiecznie dla środowiska. Można również odsprzedać stary telefon online, za pomocą specjalnej strony internetowej i dać mu szansę na nowe życie - po naprawie ewentualnych drobnych uszkodzeń telefony mogą wrócić do obiegu.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: