Orange uruchomił swoją najbardziej eko stację bazową

Najważniejsze | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Orange uruchomił najbardziej efektywną energetycznie stację bazową

Orange w Łazach uruchomił swoją najbardziej efektywną energetycznie stację bazową. Obiekt obsługuje klientów Orange i T-Mobile. Wskaźnik efektywności SEE (Site Energy Efficiency) stacji jest powyżej 94%. Wskaźnik SEE oznacza, że ponad 94% energii elektrycznej zużywanej przez ten obiekt jest energią wykorzystywaną przez urządzenia świadczące usługi dla klientów, a 6% to energia przeznaczona na zapewnienie odpowiednich warunków pracy obiektu.

Osiągnięto to dzięki:

  • efektywnym energetycznie urządzeniom radiowym
  • systemowi zasilania o wysokiej sprawności
  • ograniczeniu do minimum ilości ciepła wydzielanego w pomieszczeniu

 

Urządzenia wydzielające dużo ciepła znalazły się na zewnątrz a na dachu dodatkowo założono powłokę odbijającą ciepło słoneczne. To pozwoliło na zastąpienie klimatyzacji przez system wentylacji. 

 

Oprócz ograniczenia zużycia energii – do możliwego minimum – w obiekcie zastosowane są rozwiązania obniżające jednostkowe koszty energii. Dokładne opomiarowanie umożliwia optymalny dobór parametrów umów energetycznych, takich jak taryfa energetyczna czy moc umowna.

 

Dzięki magazynom energii zmniejszane jest zużycia w okresach wyższych cen energii oraz zwiększane w okresach niższych cen energii.

 

Stacja bazowa w Łazach stoi na terenie Warsaw Data Hub. Sprzęt dostarczył Huawei.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: