Orange uruchomił Warsaw Data Hub

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Warsaw Data Hub już działa. Orange Polska uruchomił swoje najnowsze centrum przetwarzania danych

Trwająca 14 miesięcy budowa warszawskiego data center Orange dobiegła końca i obiekt jest gotowy do użytku. Warsaw Data Hub, po przeniesieniu najważniejszych systemów Orange Polska stanie się jednym z kluczowych węzłów sieci operatora. Obiekt będzie obsługiwał około 20% ruchu krajowego Orange. Zajmie się obsługą treści streamingów Netflix, YouTube, TVP itp. W sieci mobilnej będzie pełnił funkcje rdzeniowe dla systemów 3G, 4G i 5G.

Obiekt został zaprojektowany i wybudowany w Łazach po Warszawą przez firmę Warbud.

Na potrzeby centrum przetwarzania danych zaprojektowane i wykonane zostały dwutorowe zasilania budynku, realizowane z dwóch obszarów zakładu energetycznego po 4,1 MW każdy oraz zasilanie gwarantowane w formie 3 agregatów prądotwórczych - każdy o mocy 1800 kW. W obiekcie zastosowano system klimatyzacji precyzyjnej w układzie redundantnym N+1 z niezależnymi liniami wody lodowej o mocy 1400 kW dla czterech komór technicznych o powierzchni 400 m² każda. W pomieszczeniach technicznych wykorzystano układy klimatyzacji precyzyjnej freonowej w układzie redundantnym N+1 o mocy 245 kW.

Bezpieczeństwo pożarowe centrum zapewnia system gaszenia gazem IG-541 oraz systemy wczesnej detekcji dymu dla pomieszczeń zbiorników paliwa i agregatów prądotwórczych, a dodatkowo instalacja półstała piany ciężkiej. Budynek chroniony jest także przez systemy bezpieczeństwa wykorzystujące m.in. najnowocześniejsze technologie laserowe i biometryczne.

W ramach usługi Unit operator udostępnia miejsce w szafach współdzielonych dla kolokacji pojedynczych urządzeń. Kolokacja Rack oferuje klientom na wyłączność całe szafy serwerowe. Z kolei w ramach usługi Space szafy klienta są lokowane w dedykowanej lub współdzielonej przestrzeni zgodnie z jego indywidualnymi potrzebami.

Zdjęcia z otwarcia centrum można obejrzeć tutaj

Centra danych Orange Polska nie miały żadnej awarii od od roku 2005.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: