Oto 10 największych awarii serwisów internetowych w pierwszej połowie 2023

Newsy
Opinie: 0
Oto 10 największych awarii serwisów internetowych w pierwszej połowie 2023

Ookla to znana marka dostarczająca narzędzia do monitorowania internetu. Najbardziej popularną usługą firmy jest Speedtest.net. Inną usługa należącą do Ookla jest Downdetector, który pozwala użytkownikom zgłaszać problemy z dostępnością serwisów i usług internetowych. Na bazie tych danych Ookla przygotowała zestawienie dziesięciu największych globalnych awarii serwisów internetowych w pierwszej połowie 2023 roku.

10 - League of Legends – 13 maja 2023

Fani popularnej gry League of Legends zgłaszali problemy z działaniem swojego ulubionego tytułu. Downdetector zarejestrował 200 tysięcy zgłoszeń.

9 - Microsoft 365 – 25 stycznia 2023

240 tysięcy zgłoszeń użytkowników pakietu Microsoft 365 miało miejsce w styczniu. Nie działały usługi powiązane z pakietem Office, problemy dotyczyły Teams, Outlook, OneDrive, Sharepoint Online, Exchange Online i Microsoft Graph.

8 – EA – 4 maja 2023

Problemy z dostępnością do serwerów i kont amerykańskiego producenta i wydawcy gier komputerowych Electronic Arts zgłosiło 298 tysięcy użytkowników na początku maja.

7 - YouTube – 9 lutego 2023

Trzysta tysięcy użytkowników serwisu YouTube zgłosiło problemy z działaniem serwisu zarówno za pośrednictwem przeglądarki jak i aplikacji mobilnej 9 lutego.

6 - Steam – 25 czerwca 2023

Steam to największy dostawca gier na PC, znany z doskonałej infrastruktury i prędkości pobierania potrafiącej wykorzystać w pełni najszybsze dostępne łącza użytkowników. Mimo tego w czerwcu nie ustrzegł się od problemów przekreślając weekendowe plany na rozrywkę części użytkowników. Problemy z dostępnością serwerów i logowaniem do serwisu zgłosiło 308 tysięcy użytkowników.

5 - Diablo – 8 czerwca 2023

Premiery popularnych gier zawsze wiążą się z gwałtownym skokiem obciążenia dla serwerów. 6 czerwca miała miejsce premiera Diablo 4, a dwa dni później 338 tysięcy osób zgłosiło problemy łączności z serwerami Diablo.

4 - Roblox – 28 stycznia 2023

Roblox to bardzo popularna platforma umożliwiająca tworzenie gier jak i darmową rozrywkę z innymi graczami przez internet. W sobotni wieczór 28 stycznia aż 470 tysięcy użytkowników zgłosiło problemy z łącznością z platformą Roblox. Jest to największa awaria dotykająca graczy w pierwszej połowie 2023 roku.

3 - Spotify – 14 stycznia 2023

Użytkownicy serwisów strumieniujących muzykę nie lubią, gdy nagle tracą dostęp do swoich ulubionych utworów oraz podcastów. W 2022 roku problemy ze Spotify trafiły na pierwsze miejsce pod względem liczby zgłoszeń. W pierwszej połowie 2023 roku Spotify utrzymało się nam podium z 489 tysiącami zgłoszeń dotyczących problemów z dostępnością do strumieniowania muzyki.

2 - Reddit, 14 marca 2023

Wystarczyło 6 godzin, aby użytkownicy nie mogący odpisywać w serwisie społecznościowym Reddit przesłali milion dwieście tysięcy zgłoszeń dotyczących problemów z działaniem strony. Zaowocowało to drugim miejscem w tym zestawieniu.

1 - Instagram, 21 maja 2023

Niechlubne pierwsze miejsce i największą liczbę 2 milionów i 400 tysięcy zgłoszeń uzyskał serwis społecznościowy Instagram, należący do amerykańskiego przedsiębiorstwa Meta, wcześniej znanego jako Facebook Inc. Użytkownicy nie mogli przeglądać zdjęć, publikować, ani pisać wiadomości prywatnych. Jak dotąd jest to największa awaria serwisu internetowego w 2023 roku według Downdetector.

Oto 10 największych awarii serwisów internetowych w pierwszej połowie 2023

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: