Oto jedna z głównych zalet systemu iOS

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
iOS 16 jest na 81% iPhone’ów kupionych w ostatnich 4 latach

Apple kładzie duży nacisk na aktualizację swoich urządzeń do najnowszej wersji mobilnego systemu operacyjnego. Jest to jeden z wyróżników Apple na tle bardziej pofragmentowanego ekosystemu Androida. Dostarczanie aktualizacji jest zaletą dla użytkowników – otrzymują długie wsparcie i wprowadzone w systemie nowości. Z drugiej strony jest to również zaleta dla deweloperów tworzących aplikacje na iOS, którzy nie muszą optymalizować swoich programów pod kątem zgodności ze starszymi wersjami mobilnego systemu operacyjnego.

iPhone jest chętnie aktualizowany przez użytkowników

Według pomiarów przeprowadzonych 14 lutego 2023 roku wśród urządzeń, które dokonały transakcji w sklepie AppStore 81% telefonów Apple wprowadzonych na rynek w ostatnich 4 latach korzysta z najnowszego iOS 16, 15% iPhone’ów korzysta z iOS 15, a tylko 4% ze starszej wersji systemu iOS.

Jeśli wziąć pod uwagę wszystkie iPhone’y, nie tylko z ostatnich 4 lat, to 72% korzysta z najnowszego iOS 16, 20% korzysta z poprzedniego wydania iOS 15, a 8% ze starszych wersji iOS.

iOS 16 jest na 81% iPhone’ów kupionych w ostatnich 4 latach

iPad mniej aktualny, ale wciąż z dobrym wynikiem

Rozkład pomiędzy najnowszą i poprzednią wersję iPadOS jest bardziej wyrównany. Wśród urządzeń, które trafiły na rynek w ostatnich 4 latach 53% ma zainstalowany najnowszy iPadOS 16, 39% ma poprzednią wersję iPadOS 15, ale starsze wersje ma wciąż bardzo mały procent użytkowników – zaledwie 8%.

Statystyka zmienia się nieznacznie, gdy weźmiemy pod uwagę wszystkie tablety, nie tylko z ostatnich 4 lat. Wówczas równo 50% korzysta z najnowszego iPadOS 16, 37% korzysta z poprzedniej wersji iPadOS, a 13% użytkowników wciąż jest na starszej wersji iPadOS.

iOS 16 jest na 81% iPhone’ów kupionych w ostatnich 4 latach

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: