Oto nowości w telewizorach Samsunga na ten rok

Newsy
Opinie: 0
Oto nowości w telewizorach Samsunga na ten rok

Samsung ogłosił wprowadzenie najnowszych linii telewizorów z serii QLED, MICRO LED oraz OLED.

Sercem modeli Excellence Line Neo QLED 8K 2024 jest najnowszy procesor telewizyjny NQ8 AI Gen3, który ma być dwukrotnie szybszy od swojego poprzednika. Liczba sieci neuronowych również została zwiększona z 64 do 512.

Nowości w serii Neo QLED:

 • 8K AI Upscaling Pro: wykorzystuje NQ8 AI Gen3 do lepszego skalowania do 8K
 • AI Motion Enhancer Pro: rozwiązuje problemy powszechnie występujące w treściach sportowych, takie jak na przykład zniekształcenie piłki. Funkcja ta automatycznie wykrywa dyscyplinę sportową i wykorzystuje mechanizm głębokiego uczenia się do zastosowania odpowiedniego modelu detekcji piłki.
 • Real Depth Enhancer Pro: dodaje szczegóły do szybko poruszających się scen, wykorzystując sztuczną inteligencję do precyzyjnego sterowania diodami mini LED. Poprzez wykrycie sceny, na której w naturalny sposób koncentrowałoby się ludzkie oko i wydobycie jej na pierwszy plan obrazy stają się bardziej zbliżone do rzeczywistości i trójwymiarowe.
 • 2024 Q-Symphony: umożliwia użytkownikom podłączenie wielu głośników bezprzewodowych i soundbara do telewizora lub projektora w celu uzyskania idealnej synchronizacji dźwięku w audycjach, filmach i utworach z playlist.
 • Active Voice Amplifier Pro: oparty na sztucznej inteligencji firmowy wzmacniacz dialogów wykorzystujący ekskluzywną technologię głębokiego uczenia się do istotnego podniesienia jakości dialogów i głosów na ekranie. Oddziela głosy od mieszaniny dźwięków, wzmacniając sygnał lektora bądź aktorów, dzięki czemu użytkownicy bez problemów słyszą rozmowy z ekranu przy każdym poziomie zewnętrznego hałasu.
 • Audio Subtitle: funkcja wykorzystująca sztuczną inteligencję i technologię optycznego rozpoznawania znaków (OCR) do stworzenia głosowego przewodnika do wbudowanej listy dialogowej w czasie rzeczywistym.
 • Remote for Barrier Free: aplikacja przeznaczona dla użytkowników z dysfunkcjami wzrokowymi, słuchowymi lub fizycznymi, umożliwiająca bardziej przemyślane sterowanie telewizorem za pomocą smartfonów. Posiada ulepszenia interfejsu użytkownika w postaci np. intuicyjnego rozmieszczenia przycisków, wyrazistych kolorów i reagowania na dotyk, posiadając jednocześnie najnowsze funkcje, jakie Samsung oferuje w zakresie dostępności, jak wskazówki głosowe umożliwiające uzyskanie łatwego dostępu prosto ze smartfona.
 • Tryb Relumino Together: Relumino jest funkcją, która umożliwia osobom o słabym wzroku korzystanie ze swoich ulubionych audycji telewizyjnych, filmów i gier bez potrzeby stosowania urządzeń noszonych. Dzięki sztucznej inteligencji, która dynamicznie zaznacza krawędzie elementów wyświetlanych na ekranie i przywracaniu równowagi kolorów funkcja ta umożliwia użytkownikom o słabym wzroku wyraźniejsze widzenie osób i obiektów. Tryb Relumino Together wyświetla ekrany standardowe i w trybie Relumino obok siebie, dzięki czemu osoby o słabym wzroku i ich rodziny mogą wspólnie oglądać telewizję.

Nowość w systemie Tizen 2024

System operacyjny Tizen 2024 oferuje spersonalizowane treści i usługi na podstawie różnych kont założonych na telewizorach Smart TV. Teraz poszczególni domownicy w domu wyposażonym w telewizor Samsung Smart TV mogą założyć indywidualny profil oferujący spersonalizowane rekomendacje i bardziej dostosowane ogólne wrażenia.

Nowości w ekosystemie

 • Workout Tracker: ta bezpłatna usługa umożliwia wyświetlanie w czasie rzeczywistym danych z ćwiczeń — jak czas trwania ćwiczenia i tętno z urządzeń ubieralnych — na treściach pokazywanych na ekranach Samsung w celu jednoczesnego korzystania z rozrywki i informacji podczas ćwiczeń wykonywanych w domu.
 • TechnoGym: wzbogaca domowe ćwiczenia materiałami wideo o wysokiej jakości na tematy fitness i wellness nagranymi przez światowej klasy instruktorów w TechnoGym. Te starannie dobrane treści zapewniające maksymalną efektywność można obejrzeć tylko na telewizorach Samsung.
 • F45: użytkownicy mogą ćwiczyć i dołączyć do intensywnego treningu w jednym z ponad 3000 salonów F45 na całym świecie.
 • Tail: umożliwia konsultację w czasie rzeczywistym z weterynarzem.
 • Multi Control: umożliwia bardziej efektywną pracę z domu poprzez udostępnienie użytkownikom kontroli nad wszystkimi swoim ekranami — w tym telewizorami, smartfonami i monitorami — za pomocą klawiatury lub myszy z interfejsem Bluetooth. Użytkownicy mogą doświadczyć innego sposobu pracy poprzez kopiowanie i wklejanie, czytanie dokumentów i wykonywanie innych czynności między urządzeniami.
 • Mobile Smart Connect: wszystkie nowe aplikacje i usługi są łatwo kontrolowane za pomocą mobilnej aplikacji SmartThings
 • 360 Audio: funkcja audio, poprzednio oferowana na urządzeniach Galaxy, znalazła się również w telewizorach i ekranach Samsung. Teraz słuchawki douszne Samsung Galaxy bezproblemowo łączą się z telewizorami, dostarczając przestrzenny dźwięk w filmach i grach

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: