Ovi Developers` Challenge - Psiloc wybierze najlepsze pomysły i aplikacje swoich konkurentów

Newsy
Opinie: 0

Rozpoczął się Ovi Developers` Challenge. Jest to konkurs dla programistów oraz osób, które nie potrafią programować, ale mają pomysł na aplikację dla telefonu komórkowego. Strona konkursu znajduje się pod adresem www.developerschallenge.pl O tym, które pomysły i aplikacje zwyciężą decydować będą redaktorzy z CHIP-a, TVN Turbo oraz jeden z wybranych przez Nokię deweloperów. Na stronie konkursu także internauci będą mogli głosować na swoje lub konkurencyjne pomysły lub programy. Zwycięska praca zostanie udostępniona w Ovi Sklepie, a jej autor otrzyma 30 000 PLN. Kolejne nagrody to 15 tys. zł i 5 tys. zł oraz telefony (50 sztuk) z Nseries.

Szef firmy Psiloc ocenił, że Ovi Store ma maksymalny potencjał dla jednej aplikacji 1 mln pobrań. Aplikacja lokalna na rynek Polski może liczyć na około 250 tys. pobrań, gdy odniesie rynkowy sukces. Aplikacje płatne to na polskim rynku zwykle gry. Klienci, którzy pobierają aplikacje użytkowe wybierają zwykle te, które są darmowe.

Nokia na dzisiejszej konferencji prasowej zdradziła także kilka statystyk ze swojego sklepu.  Z Ovi mogą korzystać posiadacze 101 różnych modeli telefonów Nokia.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: