Huawei P10 Lite - dobra bateria i szybkie ładowanie

Akcje partnerskie
Opinie: 6

Akcja partnerska

Smartfony oferują nam coraz więcej i więcej przydatnych funkcji. Zastąpiły już odtwarzacze muzyczne, aparaty fotograficzne, kamery i nawigację satelitarną. W efekcie korzystamy ze smartfonów coraz częściej i coraz intensywniej. Priorytetem staje się więc czas działania na baterii. Huawei w modelu  P10 lite zadbał o tę kwestię od strony pojemnej baterii, ale także jej szybkiego ładowania. Użytkownik P10 lite może być spokojny, że jego telefon będzie gotowy do pracy.

Pojemność baterii

Zasada jest prosta – im bateria jest pojemniejsza, tym dłużej smartfon będzie działał bez konieczności ładowania. To co powstrzymuje producentów przed zastosowaniem bardzo pojemnych baterii to ich rozmiar i waga. W przypadku Huawei P10 lite udało się połączyć dużą pojemność z niewielkimi rozmiarami i wagą, co czyni ten smartfon wyjątkowo atrakcyjnym.

Pojemność akumulatora wynosi 3000 mAh, co jest bardzo dobrym wynikiem dla smartfona z ekranem o przekątnej 5,2 cala. Jeśli dodać do tego grubość urządzenia wynoszącą zaledwie 7,2 mm i 146 gramów wagi, okazuje się, że jest możliwe aby smartfon był jednocześnie smukły i poręczny, a jednocześnie miał dobrą baterię.

3000 mAh zapewnia ponad 10 godzin nieprzerwanego przeglądania internetu lub oglądania filmów. Huawei P10 lite zapewni nam rozrywkę w długiej podróży.

Nad optymalizacją zużycia energii czuwa energooszczędny procesor Kirin 658 oraz system Smart Power-Saving 5.0. Użytkownik nie musi się sam przejmować zarządzaniem energią – smartfon sam się tym zajmie.

Szybkie ładowanie

W dzisiejszych czasach duża pojemność to jednak nie wszystko. Uzupełnieniem dużej pojemności akumulatora jest bezpieczna technologia szybkiego ładowania. Jednym z głównych jego elementów jest ładowarka, która obsługuje tryby ładowania z prądem o napięciu 5V lub 9V. Przełączanie między trybami ładowania odbywa się automatycznie, w celu uzyskania najlepszych efektów.

Wystarczy zaledwie 10 minut podłączenia do kontaktu, aby móc oglądać wideo przez dwie godziny. Poł godziny ładowania napełni baterię w 43%. To powinno wystarczyć w zupełności na całodniowe korzystanie ze smartfona. Aby naładować telefon do pełna wystarczy 97 minut, Staje się jasne, że ładowanie P10 lite przez całą noc zwyczajnie nie jest potrzebne. 

Nie mniej istotne jest to, że proces szybkiego ładowania jest w pełni bezpieczny zarówno dla użytkownika jak i dla telefonu. Nad procesem ładowania czuwa pięciostopniowy system zabezpieczeń. Sam sposób szybkiego ładowania jest certyfikowany przez 11 światowych organizacji. Użytkownik może być pewien, że nie spotka go żadna niemiła niespodzianka,

Ładowanie w samochodzie, bez kompromisów

W samochodzie, gdy P10 lite jest naszą nawigacją, a przejazd do celu zajmie przynajmniej kilka godzin godzin, najlepiej skorzystać z ładowarki samochodowej. Huawei ma optymalne rozwiązanie także dla kierowców. Samochodowa ładowarka Huawei SuperCharge Car Charger w pełni wspiera szybkie ładowanie, oferują takie same parametry, jak ładowarka dostarczana w zestawie z Huawei P10 lite. Ładowarka oferuje także dwa niezależne gniazda USB, co umożliwi naładowanie drugiego telefonu lub innego urządzenia elektronicznego.

Huawei P10 lite łączy w sobie wiele elementów, które razem sprawiają, że problem wyczerpanej baterii już nie będzie dla nas istniał. Wyjątkowo pojemna bateria umieszczona w smukłej i lekkiej obudowie telefonu gwarantuje długi czas pracy. Nad optymalizacją zużycia zgromadzonej energii czuwa Smart Power-Saving 5.0. Ponadto użytkownik P10 lite ma możliwość szybko i bezpiecznie naładować swój telefon dzięki szybkiej ładowarce o mocy 18W i nie ustępującej jej w niczym dodatkowej ładowarce samochodowej. Wystarczy jedynie pół godziny, aby cieszyć się smartfonem przez cały dzień, zupełnie bez ograniczeń.

Opinie:

Opinie archiwalne (6):

Komentuj

Komentarze / 6

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  gość pisze: 2017-09-05 16:34
  Szybkie ładowanie = baterii uśmiercanie. Ja w androidzie 7.0 wyłączyłem szybkie ładowanie, telefon się nie nagrzewa a bateria jest ładowana prawidłowo.
  12
 • Users Avatars Mini
  Ktos pisze: 2017-09-07 13:50
  W komplecie z szybkim ładowaniem pewnie dostajemy jeszcze całkowicie niewymienialną baterię, zalaną klejem, bez możliwości wyjęcia nawet w serwisie bez zniszczenia telefonu....
  10
 • Users Avatars Mini
  Brodie pisze: 2017-09-19 18:32
  A warto też zwrócić uwgę, że w Plusie Huaweje, także P10 Lite, są teraz w fajnej ofercie.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: