Penta Investments sprzedała Mobilkinga - oficjalny komunikat funduszu

Newsy
Żródło: Penta Investments
Opinie: 2

Penta Investments sprzedała Mobilkinga - komunikat prasowy

Penta Investments podjęła decyzję o sprzedaży Mobilkinga - wirtualnego operatora komórkowego (MVNO) - polskiej spółce telekomunikacyjnej MoCoHub Technology Development SA. Transakcja została sfinalizowana, a jej wartość nie będzie ujawniona. „Zdecydowaliśmy się sprzedać Mobilkinga, ponieważ analizujemy wiele innych, znacznie korzystniejszych możliwości ulokowania naszego kapitału. Z powodu panującego kryzysu i bardzo dużej konkurencyjności, warunki rozwoju na polskmi rynku telekomunikacyjnym dla spólki typu start-up - jaką jest Mobilking - znacznie się pogorszyły. Jesteśmy przekonani, że nowy właściciel, mający doświadczenie w tej branży, zapewni spółce długoterminowe możliwości rozwoju” – powiedział Martin Danko, rzecznik prasowy Penta Investments.

“Zmiana własnościowa nie spowoduje żadnych zakłóceń w działalności spółki. Nowy właściciel zobowiązał się rozwijać usługi telekomunikacyjne dedykowane obecnym i przyszłym klientom Mobilkinga” – dodał Jaroslaw Czerka, dyrektor zarządzający Mobilking. Mobilking będzie nadal działał w oparciu o sieć PTC (Polska Telefonia Cyfrowa). Spółka ta będzie również wpierała przyszły rozwój wirtualnego operatora komórkowego.

O Mobilking:

  • Obecnie Mobilking jest największym i jednym z najlepiej rozpoznawalnych wirtualnych operatorów komórkowych w Polsce. Od momentu rozpoczęcia działalności zgromadził ponad  200.000 klientów.

  • Mobilking został założony przez Mobile Entertainment Company (MEC), która zawarła umowę z PTC. Zgodnie z umową, Mobilking wykorzystuje sieć PTC do transmisji danych.

  • Mobilking został wprowadzony na polski rynek w 2008 roku. Oferta operatora, początkowo dedykowana mężczyznom, obejmuje usługi telekomunikacyjne wzbogacone o dodatki z dziedziny sportu i rozrywki.

O Penta Investments:

Penta Investments jest środkowoeuropejską grupą inwestycyjną, która powstała w 1994 roku. Działa w sektorze private equity oraz na rynku nieruchomości. W obszarze private equity Penta zarządza funduszem typu evergreen finansowanym przez 5 partnerów – jedynych udziałowców. Penta koncentruje się na przejęciach oraz – w mniejszej skali - inwestycjach w spółki typu start-up. Penta Investments zapewnia ponad 25 tys. miejsc pracy w swoich oddziałach oraz w spółkach portfelowych, a jej przychody w 2007 roku wyniosły 1.3 mld euro. Obecnie Penta Investments posiada w Polsce 5 aktywnych inwestycji: Żabka Polska, Okna Rąbień, Fortuna, Dr Max i Stream.

Opinie:

Opinie archiwalne (2):

Komentuj

Komentarze / 2

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: