T-Mobile ma nowego szefa techniki - Petri Pehkonen zacznie pracę we wrześniu

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Petri Pehkonen

16 września br. Petri Pehkonen obejmie stanowisko Dyrektora ds. Technologii i Innowacji oraz Członka Zarządu T‑Mobile Polska.

Zastąpi Thomasa Lipsa, który przechodzi do struktur centralnych DT, gdzie od 15 sierpnia 2019 roku odpowiadać będzie za obszar „IoT Delivery” – planowanie i wdrażanie usług powiązanych z Internetem Rzeczy.

Do tego czasu Pionem TI pokieruje Andreas Maierhofer, prezes zarządu T‑Mobile Polska.

Pehkonen ostatnie 7 lat spędził w firmie Elisa, gdzie jako CIO Elisa Corporation oraz Vice President Hosting Services kierował wieloma strategicznymi projektami IT w obszarze transformacji cyfrowej.

W przeszłości, jako dyrektor IO Business Unit, Pehkonen kierował też jednostką biznesową ds. usług infrastrukturalnych w krajach nordyckich w firmie Capgemini, gdzie z sukcesami wdrażał rozwiązania wspomagające firmy przechodzące cyfrową transformację w Finlandii, Szwecji, Norwegii i Danii. Był odpowiedzialny za nadzór projektów związanych z doradztwem IT oraz outsourcingiem. W latach 90. był związany z firmą Saraware Oy i produkcją oprogramowania oraz usługami projektowymi i inżynieryjnymi dla firm telekomunikacyjnych.

Petri Pehkonen jest absolwentem Technicznego Uniwersytetu Helsińskiego na Wydziale Inżynierii Telekomunikacyjnej.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: