Jest nowa aplikacja Philips Hue

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Nowa aplikacja Philips Hue

Signify udostępnił czwartą generację aplikacji Philips Hue.

Zmiany w aplikacji są widoczne od razu po otwarciu przeprojektowanej zakładki głównej. Użytkownicy mogą teraz w mgnieniu oka zobaczyć wszystkie swoje światła i sceny, dzięki możliwości wyboru widoku kafelkowego. Umożliwia to szybkie sterowanie światłami i ustawianie scen bez konieczności nawigowania między różnymi ekranami. Zakładka główna w nowej aplikacji zawiera również galerię scen Hue, która pozwala podejrzeć kolekcję tych stworzonych przez ekspertów marki w dziedzinie oświetlenia. Kolejnym dodatkiem do zakładki jest długo wyczekiwana możliwość szybkiego przełączania się pomiędzy wieloma mostkami Hue. Użytkownicy, którzy mają kilka domów w tej samej aplikacji lub oddzielne mostki Hue dla różnych obszarów domu, teraz będą mogli sterować swoim inteligentnym oświetleniem szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.

W nowej aplikacji użytkownicy nie będą już definiować rutyn — zamiast tego będą ustawiać automatyzacje. Poprzednia zakładka „rutyny” została zastąpiona nową zakładką „automatyzacje”, która oferuje bardziej zaawansowane opcje regulacji, umożliwiając użytkownikom jeszcze łatwiejszą personalizację inteligentnego oświetlenia.

Dostępna jest również jedna z najbardziej pożądanych i oczekiwanych aktualizacji — geofencing. Podczas korzystania z automatyzacji, uruchamianej w momencie wychodzenia lub powrotu do domu, aplikacja Hue, przed wyłączeniem świateł, sprawdza, czy wyznaczony obszar na pewno jest pusty. Dzięki temu, pozostali domownicy korzystający z aplikacji, nie będą musieli mierzyć się z nagłym wyłączaniem światła.

Ponadto zoptymalizowany został sposób działania automatyzacji, która imituje światło zachodzącego i wschodzącego słońca. Użytkownicy mogą teraz wybrać zachód i wschód słońca lub konkretną godzinę rozpoczęcia automatyzacji, a także wyłączyć światła po jej zakończeniu.

Ustawienia świateł, pomieszczeń i scen można teraz skonfigurować z poziomu zakładki głównej. Kolejna wprowadzona możliwość to dodawanie nowego światła, nie tylko z poziomu ustawień, ale też z poziomu konkretnego „pomieszczenia”.

Signify zapowiedziało już nadchodzącą aktualizację nowej aplikacji Hue, która będzie dostępna latem 2021 roku, umożliwiając użytkownikom korzystanie z dynamicznych scen. Dzięki tej funkcji, każde ze świateł w pomieszczeniu lub strefie będzie powoli przechodzić przez różne kolory dynamicznej sceny. Zamiast statycznego światła w jednym kolorze, wprowadzają one nowy poziom efektów świetlnych i tworzą atmosferę nieporównywalną z żadną inną.

Nowa aplikacja Philips Hue jest dostępna do pobrania w App Store i Google Play Store od 3 czerwca 2021 roku. W tygodniu następującym po dacie premiery, aplikacja może zostać automatycznie zaktualizowana dla obecnych użytkowników Philips Hue za pośrednictwem App Store i Google Play Store. Przy pierwszym uruchomieniu nowej aplikacji, użytkownicy zostaną poprowadzeni przez proces migracji swoich aktualnych ustawień, scen świetlnych i procedur oraz nowych funkcji i zmian w systemie.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: