Play - 4,5-5 mln klientów w 2011-2012 r., 3 mln w tym roku bez problemów

Newsy
Żródło: Reuters
Opinie: 15

Szef P4, Jorgen Bang-Jensen, udzielił wywiadu agencji Thomson Reuters. Play chce za 2-3 lata świadczyć usługi dla co najmniej 10 procent użytkowników telefonów komórkowych w Polsce.

"Mamy cel ustalony na początku roku zwiększenia liczby klientów do ponad 3 milionów w tym roku i zdecydowanie osiągniemy ten cel. W przypadku przychodów również jesteśmy na najlepszej drodze, by wypełnić prognozy 1,3 miliarda złotych i je wypełnimy. Jesteśmy w dobrych nastrojach" - powiedział w wywiadzie dla Reutera Jorgen Bang-Jensen. "Jeśli popatrzymy w przyszłość, to mamy ambicje być operatorem o dwucyfrowym, czyli ponad 10-procentowym udziale w rynku, może nawet 15-20-procentowym. To plan, który chcemy zrealizować (...) w 2011-2012 roku. By mieć 10 procent rynku musimy obsługiwać 4,5-5 milionów klientów" - dodał Bang-Jensen.

"W przypadku przychodów nasz udział w rynku będzie minimalnie niższy niż mierzony liczbą klientów, bo pozycjonujemy się na rynku jako operator z prostą, dostępną finansowo ofertą, zawsze nieco tańszą od konkurentów, ale również pod względem przychodów chcemy mieć minimum dwucyfrowy udział w rynku" - powiedział. "Mamy solidne finansowanie, dwóch wspomagających nasz udziałowców, którzy podjęli zobowiązania konieczne by zapewnić nam wzrost i realizację planów" - powiedział szef Playa. "Dodatni wynik EBITDA to wciąż cel na 2010 rok. W mojej poprzedniej firmie pozytywną EBITDA również osiągnęliśmy w trzecim roku działalności, potem zysk operacyjny, a w końcu i zysk netto" - powiedział prezes.

Opinie:

Opinie archiwalne (15):

Komentuj

Komentarze / 15

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  znawca pisze: 2009-09-30 11:56
  PLAY ma po prostu najlepszą ofertę. Dziwię się ludziom, którzy zostają u innych OP'ów z minutą w cenie 50-60gr. I to nie do wszystkich sieci! Połączenia do PLAY są zmową cenową dogorywających monopoli W3. W PLAY wszystko jest taniej i lepiej! Mam lepszy zasięg niż w przestarzałej Erze!
  0
 • Users Avatars Mini
  retor pisze: 2009-09-30 11:59
  @ znawca - nie przesadzaj. Era daję więcej minut w abo, heyah tańszy net niż PF i rozmowy do UE. nie wszędzie play rządzi. do tego zaczynają myśleć o kasie i psują oferty
  0
 • Users Avatars Mini
  wosq pisze: 2009-09-30 12:31
  @ znawca zna się ...dobrze gada. Mam takie samo zdanie.
  0
 • Users Avatars Mini
  blekis pisze: 2009-09-30 12:41
  nie przesadzajcie.....w chcwili obecnej już 2 opów z starej ekipy ma 29 groszy. A co do przechodzenia do play....nie widzę w tym nic dziwnego. Bardzo wielu jest przywiązana do marki i jeśli czują się się dobrze nie chcą zmieniać na coś innego mniej pewnego. A nie zawsze nowe jest lepsze. Z tego co obseruje play już przestaje się odrużniać od ofert pozostałych opów. I nie ma co się dziwić.....każda firma kiedyś chce zacząć zarabiać.
  0
 • Users Avatars Mini
  Kasa pisze: 2009-09-30 14:55
  Mam pytanie do takich info/wyliczeń. I nie chodzi mi tylko o Play. Jak ktoś kupi staster, zadzwoni i wywali to mieści się w tych "3mln klientów" ??? Bo ja znam osobę która gra w konkursach sms i używa do tego starterów Play. Co miesiąc korzysta z ponad 200 numerów które potem idą do kosza i znów nowe startery i nowe numery...Poza tym to dotyczy wszystkich sieci i najtańszych starterów.
  0
 • Users Avatars Mini
  daniel pisze: 2009-09-30 18:30
  No to rzeczywiscie pozazdroscic inteligencji tej osobie xD Ja w play jestem od ponad 2 lat i od poczatku jestem bardzo zadowolony. w mojej miejscowosci play ma jako jedyny zasieg 3g wiec mi to odpowiada. Wczesniej mialem ere ale to jest dno poprostu.
  0
 • Users Avatars Mini
  TrustNoOne pisze: 2009-10-01 12:35
  @ Kasa - ktos niezla kase musi wywalac co miesiac na te 200 numerow... Realne i jest ale jaki w tym sens? Cos mi tutaj innym opem smierdzi.. ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  nefertiri pisze: 2009-10-01 16:54
  blekis, i Era (Tak Tak i Heyah) i Orange i Plus mają po 29gr/min do wszystkich. I opcjonalnie taryfy, w których jest tanio wewnątrz sieci. Podwójne doładowanie w Heyah daje stawki nawet o połowę niższe, niż w cenniku podstawowym, a potrójne doładowanie w TT daje darmowe usługi wewnatrz sieci i darmowy internet. Play psuje oferty, a inni dają promocje.
  0
 • Users Avatars Mini
  dan-rut pisze: 2009-10-01 18:07
  nefertiri - cóż Era już znacznie bardziej i wcześniej zdążyła popsuć Tak Tak-a, a nawet Heyah... ŻADNA, podkreślam ŻADNA z 3 MNO (a właściwie 5 MNO) NIE MA 29 gr do wszystkich. Promocje Podwójnych Doładowań są bardzo dobre przy obecnych stawkach za połączenia i okresach ważności konta - na robienie skarbonki z telefonu. Czyż nie można po prostu dać takich stawek w cenniku, uczciwie - tak aby wszyscy użytkownicy danej sieci mogli z tych stawek skorzystać? Z Podwójnych Doładowań mało kto korzysta.
  0
 • Users Avatars Mini
  Pablito pisze: 2009-10-03 01:16
  "Mamy solidne finansowanie" ...a i owszem! Okradamy naszych pracowników z premii, na które zapracowali.
  0
 • Users Avatars Mini
  pozdrawiam pisze: 2009-10-06 18:28
  znawca: No faktycznie. Play ma lepszy zasięg niż ERA. Jadę poza miasto i mogę sprawdzić email czy coś w necie za jedyne pare zeta za MB.
  0
 • Users Avatars Mini
  nefertiri pisze: 2009-10-07 18:50
  jojo, czepiasz się tylko tego, że nie do wszystkich, bo do Play drożej. Ale Play to ciągle margines użytkowników- a przyrost użytkowników Play ciągle spada (co widać choćby po optymistycznych prognozach ;) ). Widać Heyah czy TT nie są dla klientów Play, którzy sporadycznie korzystają z telefonu. Ja zawsze korzystam z podwojenia i wierz mi- wielu ludzi z nich korzysta. To jedna z bardziej atrakcyjnych ofert!Czy skarbonka? Podwojenia dają długi okres ważnośc (sumowanie) i stawki prawie o połowę
  0
 • Users Avatars Mini
  nefertiri pisze: 2009-10-07 18:51
  niższe...z podwojeń korzystają ci, którym odpowiada taryfa, a nie skakanie z kwiatka na kwiatek, czy z operatora na operatora. Ładujesz-zyskujesz: spokój z ładowaniem, długą ważność konta i bezkonurencyjnie niskie stawki.
  0
 • Users Avatars Mini
  dan-rut pisze: 2009-10-07 22:40
  nefertiri - nie czepiam się. Po prostu uważam, że nie można jedynie podpierać się argumentami w postaci podwójnego czy potrójnego doładowania. Dla mnie liczy się przede wszystkim cennik. Ten "marginalny" Play jednak pobudził takiego "olbrzyma" - Erę do dorównania mu w cenniku (choć i tak jedynie jeżeli chodzi o 29 gr) ceny SMS-ów, MMS-ów (nie mówiąc już o transmisji danych, czy nawet roamingu), to przepaść pomiędzy Fresh, a Hot.
  0
 • Users Avatars Mini
  dan-rut pisze: 2009-10-07 22:45
  Natomiast moim zdaniem Play Fresh jest ofertą dla osób, które cenią sobie dużą elastyczność przy korzystaniu z telefonu i jedne z najniższych stawek w cenniku, bez zabawy w jednorazowe wydawanie dużych kwot na podwajanie czy potrajanie konta. Jest dla osób, które są świadome swoich wyborów i idą po prostu tam, gdzie jak a razie jest lepiej. A jak widać Era także pogarsza promocje i widać to chociażby po potrójnym doładowaniu - to już nie to co wcześniej... ;-)
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: