PLAY będzie budował swoją sieć stacjonarną z nowym partnerem

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
PLAY będzie budował swoją sieć stacjonarną z nowym partnerem

19 czerwca 2022 r. Grupa Play podpisała umowę z funduszem InfraVia Capital Partners. Na mocy umowy przedwstępnej, która podlega zatwierdzeniu przez regulatora, InfraVia Capital Partners nabędzie za 1,775 mld zł 50% udziałów w spółce zależnej Grupy Play, działającej pod nazwą FibreForce.

Do końca 2022 roku Grupa Play planuje przenieść do FiberForce infrastrukturę szerokopasmową UPC Polska (HFC i FTTx), obejmującą zasięgiem ponad 3,7 mln gospodarstw domowych.

FiberForce ma ambicje zbudowania ponad 2 milionów dodatkowych przyłączy światłowodowych. Spółka udostępni swoją infrastrukturę sieciową innym operatorom telekomunikacyjnym (m.in. Play i UPC) w otwartym i niedyskryminującym modelu dostępu.

Vincent Levita, prezes i założyciel InfraVia: „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy rozwijać naszą współpracę z Grupą iliad dzięki wspólnemu przedsięwzięciu z Grupą Play. Umożliwi nam to zbudowanie kluczowego aktywa w tym rozwijającym się sektorze wspólnie z wiodącym partnerem na polskim rynku.”

Zamknięcie transakcji wstępnie planowane jest na pierwszy kwartał 2023 roku.

28 lutego 2020 r. Iliad sfinalizował podobną umowę o strategicznym partnerstwie z InfraVia poprzez sprzedaż 51% udziałów w spółce Investissements dans la Fiber des Territoires. IFT jest firmą zajmującą się zarządzaniem siecią fiber. Celem współpracy jest 4,5 miliona abonentów światłowodowych do 2024 r. (liczba ta dotyczy Francji). Cel zasięgowy to około 30 milionów gniazdek do 2024 r.

Fundusz ma również podobny projekt w Niemczech - z Liberty Global, czyli z UPC.

InfraVia była udziałowcem Autostrady Wielkopolskiej.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: