Play radzi jak sprawdzić e-fakturę

Newsy
Opinie: 3

Jeśli lubisz nasze newsy to polub także nasz profil na Facebooku - KLIKNIJ TUTAJ

Po ostatnich wydarzeniach związanych z fałszywymi e-fakturami Play rozpoczął wysyłanie do wszystkich swoich klientów korzystających z e-faktur pisma instruującego, jak sprawdzić autentyczność takiej faktury. Oto jego treść:

Szanowni Państwo,

coraz częściej zdarza się, że cyber-przestępcy podszywają się pod firmy wysyłające e-faktury. Jeśli mają Państwo wątpliwości, czy przesłany do Was e-mail jest autentyczny, prosimy o:

 • sprawdzenie, czy załączona do e-maila faktura jest widoczna w serwisie Play24 https://24.play.pl. (Sprawdź jak korzystać z Play24?)
 • sprawdzenie numeru rachunku bankowego i kwoty do zapłaty – wystarczy wpisać i zatwierdzić na swoim telefonie w Play kod *124#.
 • potwierdzenie danych faktury: daty wystawienia, terminu płatności, kwoty i numeru rachunku. W tym celu należy wpisać i zatwierdzić kod *125#.

Wątpliwości mogą Państwo również wyjaśnić telefonicznie, dzwoniąc pod numer *500 dla Klientów Indywidualnych oraz *600 dla Klientów Biznesowych.

Jak odróżnić prawdziwe e-awizo od fałszywego? Przeczytaj na stronie Play.pl.

Chcąc zagwarantować bezpieczeństwo operacji wysyłane przez nas faktury są zabezpieczone certyfikatem. Chcesz wiedzieć więcej kliknij.

Obecnie powstaje specjalna strona www, która będzie zawierać więcej informacji, gdzie kierować będą linki z powyższego pisma.

Opinie:

Opinie archiwalne (3):

Komentuj

Komentarze / 3

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  łukiii86 pisze: 2014-10-03 08:46
  można... można :D 10 dla PLAY :)
  3
 • Users Avatars Mini
  Łukasz pisze: 2014-10-03 08:53
  Szkoda tylko jeszcze, że sami nie dbają o dodatkowe zabezpieczenia poczty email w postaci wpisu SPF w DNSach oraz podpisywaniu poczty za pomocą DMARC'a - duzi dostawcy usług mailowych (np. google) używają tego do sprawdzania, czy dany mail nie jest próbą podszywania się pod czyjś serwer i automatycznie go dropują, albo wysyłają do spamu... No, ale w Polsce mało kto z tego korzysta.
  1
 • Users Avatars Mini
  Grzegorz Szewczak pisze: 2014-10-03 14:40
  Ciekawe ile ludzi i na jaką kasę zrobili ci złodzieje...
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: