Ruszają testy PLAY NOW TV - 6 miesięcy bez opłat i zobowiązań

Najważniejsze | Newsy | Promocje
Dodaj opinię
Opinie: 0

Od 21 lutego 2019 roku PLAY zaprasza do testów usługi telewizyjnej PLAY NOW TV.

Jak działają testy TV w Play?

Przez pierwsze 6 miesięcy testujący może bez opłat korzystać z TV BOX i pakietu PLAY NOW TV BOX. Przez ten czas może bez żadnych konsekwencji zrezygnować z usługi i zwrócić TV BOX.

Testujący usługę PLAY NOW TV otrzymuje bez opłat dostęp do oferty kanałów telewizyjnych i kolekcji na żądanie oraz urządzenie TV BOX z pilotem z funkcją wyszukiwania głosowego.

Dekoder jest produkowany specjalnie na zamówienie PLAY przez Sagem. Ma zainstalowanego Androida TV . wersji 8.0. Dekoder wspiera obsługę głosem, ale na razie nie ma tam obsługi Asystenta Google. Dekoder podłączamy do dowolnego internetu (WiFi lub ethernet). Przy podłączeniu do mobilnego internetu PLAY usługa telewizyjna nie będzie pobierała danych z pakietu w zakresie korzystania przez klienta z kanałów i usług PLAY NOW.

Play na razie nie ma umów z TVP, Cyfrowym Polsatem i Discovery (Grupa TVN), wiec kanałów tych dostawców nie ma standardowo na dekoderze - trzeba sobie radzić poprzez antenę DVB-T i dodatkowe aplikacje (IPLA, Player.pl, TVP VOD).

Pierwsze 6 miesięcy to czas, kiedy testujący mogą podjąć decyzję, czy chcą dalej korzystać z usługi, czy zwrócić TV BOX i odstąpić od umowy.

Aby testować PLAY NOW TV nie trzeba być klientem PLAY.

Ci, którzy zdecydują się na pozostanie z usługą od 7 miesiąca będą ponosić opłatę za korzystanie z pakietu PLAY NOW TV BOX w wysokości 20 zł/mies (dla abonentów PLAY NOW) lub 35 zł/mies (dla osób, które nie są abonentami PLAY NOW lub w ogóle nie posiadają żadnej innej usługi w Play).

PLAY będzie kontaktować się z uczestnikami testów, żeby zebrać informacje zwrotne, uwagi i wrażenia z testowania.

Co można oglądać?

Testerzy mają dostęp do kanałów z pakietu PLAY NOW TV BOX, na który składają się:

  • kanały z Pakietu Podstawowego PLAY NOW:

  • kanały dostępne wyłącznie dla klientów TV BOX:

Dzięki temu, że TV BOX ma wbudowany tuner DVB-T/C, po podłączeniu go do anteny telewizyjnej lub sieci kablowej, testujący otrzymają dostęp również do podstawowych kanałów z Cyfrowej Telewizji Naziemnej.

Testujący może również odpłatnie aktywować inne dodatkowe pakiety i serwisy wideo oraz wypożyczać filmy VOD.

Dodatkowe pakiety to:

  • Pakiet Extra 20 zł/mies

  • Pakiet Sport 15 zł/mies

  • Pakiet Kids 10 zł/mies

  • HBO GO 25 zł/mies

Z pakietów Extra, Sport, Kids i HBO GO klienci mogą korzystać przez pierwszy miesiąc bez opłat – w przypadku pierwszej aktywacji. Każdy z pakietów można włączyć i wyłączyć bezpośrednio na TV BOX.

Dzięki usłudze Netflix – płacę z Play, która wkrótce udostępniona zostanie również na TV BOX, testujący będą mogli płacić za subskrypcję Netflix na swoim rachunku Play. Opłaty za korzystanie z Netflix zaczynają się od 34 zł za miesiąc – w zależności od wybranego Planu Netflix.

Czym jest TV BOX?

TV BOX to to urządzenie umożliwiające oglądanie kanałów telewizyjnych oraz treści na żądanie dostarczanych poprzez Internet a także – po podłączeniu do odpowiedniej instalacji – z anteny telewizji naziemnej lub sieci kablowej. Pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android TV 8.0. W przypadku odpowiednio szybkiego połączenia internetowego pozwala oglądać treści w rozdzielczości 4K (UHD). Filmy w rozdzielczości UHD można znaleźć m.in. w Netflix oraz YouTube.

TV BOX może służyć także jako prosta konsola do gier, które można pobrać ze Sklepu Google Play i obsługiwać pilotem lub, po podłączeniu, padem.

Pilot do TV BOX, dzięki technologii Bluetooth, pozwala korzystać w obsługi głosowej, czyli wyszukiwać treści komendami głosowymi. TV BOX przeszuka zarówno treści PLAY NOW, jak i YouTube i innych aplikacji, które są zintegrowane z wyszukiwarką Google na Android TV np. Netflix.

Tak, jak inne urządzenia z Android TV, TV BOX od Play umożliwia korzystanie z funkcji CAST, czyli przenoszenia obrazu i dźwięku ze smartfona lub laptopa na telewizor.

Jak dołączyć do testów?

Wystarczy przyjść do salonu PLAY, podpisać umowę i odebrać TV BOX. Liczba urządzeń przeznaczonych do testowania jest ograniczona - jest ich parę tysięcy.

Zdjęcia z prezentacji:

Materiały dodatkowe:

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: